Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Замулювання свердловини і фільтра свердловини

Замулювання свердловини і фільтра свердловини
Замулювання свердловини і фільтра свердловини
контент-менеджер
березня 24.2018
0 Коментар
 
 Стовбури і фільтри свердловин на пісок з часом забруднюються. Швидкість засмічення залежить від ґрунтової структури і того, наскільки правильно проводилася процедура буріння. Фільтр замулюється  в рази швидше, якщо в водоносному шарі міститься дуже дрібнозернистий пісок, якщо верхні водоноси погано ізольовані і якщо свердловину неякісно облаштували. Обсипання фільтра гравієм при установці усуває замулювання.

Усунення замулювання

Дієвий спосіб - гідроудар. Промивають фільтр водою, яка подається під тиском. Однак мул і пісок при цьому не пропадають назавжди, а просто відкидаються на відстань. Згодом фільтр замулиться повторно.

Виконуючи промивку, слід знати вік і якість встановленого обладнання, чи промивали його до цього?. Фільтр, який вже ушкоджувався, не завжди здатний витримати натиск при промиванні.

Профілактичні заходи

Свердловина буде замулюватися рідше, якщо її регулярно прокачувати. Особливо актуально це в зимовий час або в інший період зменшення споживання води. При процедурі використовується насос, клас якого достатній для прокачування забрудненої води. У разі його відсутності можна застосувати звичайний насос і чергувати подачу то чистої, то забрудненої води.

Як відновити водопостачання

При зменшенні обсягу одержуваної води, жителі Києва та Київської області можуть звертатися в компанію «Акваторія», яка спеціалізується на бурінні та ремонті свердловин. Технологія промивання фільтра досить складна і потребує використання спеціалізованого обладнання. В арсеналі компанії все необхідне:

  • обладнання для виконання гідроудару,
  • кваліфіковані працівники,
  • багаторічний досвід застосування сучасних технологій.

Свердловина поверне початкові обсяги видачі води, термін експлуатації свердловини збільшиться. На ремонтні роботи надається гарантія.

Замулювання свердловини

Зменшення дебіту води, зміна її кольору, смакових якостей, запаху, забруднення води сторонніми домішками, постійне засмічення фільтра, часте відключення насоса свідчать про замулювання свердловини.

Чому замулюються свердловини на пісок

Свердловини невеликої глибини отримують воду з піщаного шару. У обсадної трубі реалізований фільтр, який не пропускає пісок та інші речовини. Але в водопровід все одно проникають дрібні частинки сторонніх субстанцій. При постійній експлуатації насос відкачує мул і частинки піску, а фільтр затримує їх. Нерегулярне користування водопроводом відповідно призводить до замулювання такого типу стовбурів.

Чи можливо замулювання артезіанської свердловини

У таку свердловину вода проникає з водоносних вапнякових шарів. Отже, пісок не повинен перебувати в її стовбурі. Наявність піску може пояснюватися наступними факторами:

  • Пошкодження обсадної труби

Трубу можна замінити, але роботи по заміні обійдуться в фінансовому плані рівно стільки ж, скільки і буріння нової свердловини.

  • Відтік піщаної суміші

Пісок сповзає з верхніх водоносних шарів по зовнішній поверхні обсадної труби, що викликається поганий грунтовій герметизацією або неналежної герметичністю країв труб.

Способи очищення свердловини

  • механічна

При незначних обсягах піску трубу реально очистити своїми силами. Але неправильне визначення факторів замулювання може звести нанівець роботу. Та й насос повинен володіти технічними властивостями, достатніми для прокачування забрудненої води.

  • Хімічна

На органічні і неорганічні забруднення впливають хімічні речовини. Після такого впливу свердловина обов'язково промивається.

Куди звернутися з приводу очищення

Якщо у водопроводі зменшився обсяг води, у воді з'явилися великі зерна піску, слід викликати професіоналів. Відмінно з цим завданням впорається компанія «Акваторія». Працівники компанії визначать причини замулення, виконають діагностику за допомогою відео-техніки, що дозволить вибрати найбільш ефективний метод очищення. Професійно очистять свердловину від мулу, піску та інших речовин, використовуючи передові технології, не шкідливі для людського організму і стану природного середовища.

 

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.