Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Типові проблеми свердловин: залізо в воді

Типові проблеми свердловин: залізо в воді
Типові проблеми свердловин: залізо в воді
контент-менеджер
серпня 18.2019
0 Коментар
 

Крім природних факторів залізо знаходиться в водах в результаті розчинення, вивітрювання мінералів, гірських порід і по ряду інших причин. При взаємодії з речовинами природно-органічного походження, воно включається в воді в комплекс складних з'єднань, переходячи в різний стан. Велика його частина надходить зі стоками промислових підприємств, а також підземними. У системах водопостачання залізо утворюється в результаті корозії труб і устаткування. Зміст цього елемента у воді характеризується різними формами, видами зі зміною концентрації під впливом сезонних коливань і в певному районі.

До основних симптомів наявності заліза у воді відноситься присутність металевого смаку, утворенню рудого нальоту на сантехніці, утворення рудого осаду в прозорій воді, що знаходиться на відкритому повітрі, а також темний наліт, знебарвлення кольорових речей після прання, осідання осаду на дно. За санітарними нормами для питної води воно не повинно перевищувати 0,2 мг / л. Високі концентрації призводять до появи жовтуватого відтінку і металевого присмаку, якщо не встановлені системи фільтрації.

Щоб уникнути проблем з водопостачанням та обладнанням, власникам заміських будинків і промислових, сільськогосподарських підприємств потрібно очищення води зі свердловин з регулярним обслуговуванням. Цю послугу з високим рівнем професіоналізму за розумними цінами виконують майстри компанії "Акваторія". У роботі застосовуються сучасні методи видалення заліза різних форм з води із застосуванням каталітичних фільтрів. Вони містять штучні і природні матеріали, в структурі яких є гранули каталізаторів окислення, зокрема, діоксиди марганцю.

Комплексно в органічних-мінеральний склад колоїдного типу залізо наявне і  в прісній поверхневій воді (річки ,озера). У підземних джерелах його зміст досягає до 50 мг / л до мінливих величин по регіонах, що залежить від територіального розташування. Сульфати двовалентного заліза присутні в забрудненій воді кислотними стоками. Перевищена концентрація з'єднань призводить в процесі прання до утворення на речах, сантехнічних приладах слідів і плям. Позбутися від проблем допоможе оперативна чистка фільтрів свердловин, яку проведуть наші фахівці.

У невеликій кількості концентрації заліза у воді відсутній запах, не змінюється колір і відсутня мутність. Прозора вода при відсутності повітряного контакту може містити в складі кілька міліграмів на один літр залізних сполук. У ній відсутні помутніння при надходженні безпосередньо з джерела, але при контакті з киснем, залізо окислюється, перетворюючись в 3-х валентний. В результаті реакції вода набуває червонуватого відтінку. Для підбору методу очищення попередньо потрібно провести лабораторний аналіз води. За допомогою цієї процедури можна точно визначити, в якій кількості міститься елемент, його форми і способи усунення.

Залізо називають макроелементом, так як в земній корі за масою цей елемент міститься до 5%. Воно знаходиться в піщаних і вулканічних породах, в глинах різного типу, але осадові породи включають невелику кількість. Залізо за фізіологічними властивостями відноситься до важливих для організму людини речовин, які беруть участь в процесах кровотворення. Воно дуже важливо для життєдіяльності тварин і рослин.

Маючи власну свердловину, власникам обов'язково потрібно очищення свердловини води на ділянці, що дозволяє уникнути безлічі проблем.

Присутність цього макроелементу в водних об'єктах природного походження відноситься до поширених проблем на землі. Тому вода з великим його кількістю в складі, в свою чергу, проблематична в споживанні. Зокрема, високий вміст залізистої концентрації сприяє утворенню іржі і неприємних нальотів. Також вона володіє неприємним присмаком металу, несприятливо впливає на якість приготування страв, напоїв і небезпечно використовувати для пиття при перевищенні гранично допустимих норм . З цих причин сьогодні є актуальною задача очищення води від заліза для подальшого її застосування.

Види природного заліза

Двовалентне залізо - розчинений елемент в воді, який часто  міститься в водосних горизонтах . Але зустрічаються випадки при певному рівні водню, коли воно випадає в осад. При окисленні вода набуває жовтуватий відтінок.

Органічне залізо представляє складні хімічні структури. Сполуки органічного походження з ним розчинні.

Трьохвалентне залізо не розчиняється у воді, де винятком може бути низький відсоток водню. В основному воно утворюється в слаболужній воді, розчинна з сульфатами і хлоридом. З питної води видалити його можна за допомогою фільтрації і відстоюванням рідини.

Елементарне залізо окислюється, контактуючи з киснем і під впливом вологи, але не розчиняється в воді.

Різноманітність органічних типів:

Колоїдне помітно в воді за зміненим її кольором з жовтувато-бурим відтінком, який неможливо відфільтрувати. Воно знаходиться в підвішеному стані, так як нерозчинні колоїди - частинки маленького розміру практично не піддаються фільтрації звичайними гранульованими фільтрами. А також неможливо фільтрувати великі молекули. У свою чергу, малі і великі частки утворюють суспензії. Щоб підібрати відповідний метод його усунення, необхідно провести пробне видалення. Спеціальні установки передбачаються в разі неможливості видалення заліза при обробці води. Основний метод - коагуляція, при якій вводяться речовини в воду, викликаючи осідання і злипання частинок. Потім їх фільтрують.

Бактеріальне утворюється в результаті використання енергії деякими видами бактерій з розчиненого стану елемента. Залізо перетворюється з двох- в трьохвалентний, зберігаючись в подальшому навколо бактерій в желеподібному стані. Визначити його наявність у воді не складно за такими ознаками як поява плівки, желеподібних частинок. Для очищення від цього виду заліза воду використовуються реагенти-окислювачі, які руйнують оболонки бактерій. В якості реагентів використовується перманганат калію, озон і інші елементи. Потім виконується фільтрування тонке або грубе залежно від стану води.

Розчинне утримує різні метали, складні комплекси та інші елементи в воді і зустрічається в основному в підземних джерелах в одній з таких форм, як бікарбонат закису. Провести очистку і видалити його з води можна за допомогою аерації.

Перераховані різновиди представленого макроелементи розрізняються поведінкою, реакцією в воді. На практиці завжди поєднуються кілька видів одночасно в складі води і єдина методика очищення відсутня. Щоб правильно провести очистку води, необхідно користуватися послугами фахівців. Наша компанія має багатий досвід по проведенню комплексних очисних заходів, що дозволяє з упевненістю заявити про якість, оперативність виконання та доступності за цінами на послуги. Фахівці проведуть попередній огляд, підберуть оптимальний метод знезалізнення води для потреб споживачів з урахуванням наявності форм заліза у воді. Очищення води від забруднень, а також дезінфекція свердловин проводиться із застосуванням ефективних сучасних засобів і технологій.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.