Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Основні причини виходу свердловин з ладу

Основні причини виходу свердловин з ладу
Основні причини виходу свердловин з ладу
контент-менеджер
травня 2.2018
0 Коментар
 

Нормальне використання свердловин може порушуватися з багатьох причин, основними з яких є піскування, корозія, хімічна закупорка і кальматаж фільтрів. Це може провокувати зміни якості питної води, зменшення обсягу і зниження швидкості подачі води. При найменших ознаках порушення експлуатаційних характеристик насосного обладнання, слід звернутися за допомогою до професійної компанії, що займається ремонтом і технічним обслуговуванням свердловин.

Піскування фільтрів

Першою ознакою піскування фільтрів є зниження дебіту свердловин, а потім - повний вихід обладнання з ладу. Раптова поява піску у воді може також серйозно пошкодити побутову сантехніку, завдавши істотної фінансовий збиток.

Основними причинами піскування свердловини можуть бути:

  • Порушення роботи сітчастого фільтра.
  • Порушення конуса фільтрації через надмірно активного використання обладнання.
  • Порушення цілісності обсадної колони.
  • Порушення герметичності обладнання.
  • Неправильна установка насоса. Кожен пристрій має власні правила монтажу і певну відстань до дна або фільтра. Як правило, насос встановлюється таким чином, щоб він був на кілька метрів вище основи свердловини. Коли насос монтується занадто близько до дна, в воду може потрапити пісок або осад. Свердловина може заповнитися дрібним піском і мулом настільки, що насос може почати поглинати пісок з дна.

Як правило, своїми силами визначити джерело або причини пісковання практично неможливо, найкраще звернутися до професійної бурової компанії.

Корозія фільтрів

Корозія - це руйнування металів через окиснення, хімічного або механічного впливу. Першою ознакою є поява металевого або гіркого присмаку води. Низька рН води є найбільш поширеною причиною корозії.

Вода з низьким рН зазвичай має низьку концентрацію розчиненого мінералу. Це називається «м'якою» водою. Деякі розчинені тверді речовини необхідні для контролю корозійної активності, і вони також надають воді свій «смак». Зазвичай концентрації становлять від 50 до 150 міліграмів на літр в залежності від розчинених мінералів. Оптимальний рівень розчинної твердої речовини не повинен перевищувати 500 мг / л. Деякі типові елементи, які можуть бути розчинені, включають бікарбонат, кальцій, магній, нітрат, натрій і фосфат.

Редукція корозійної активності - ідеальне рішення. Наприклад, пом'якшувачі води можуть знизити рівень заліза. Двома основними варіантами обробки заліза є каталітичні окислювальні фільтри і системи фільтрації окислення.

Хімічна закупорка і кальматаж фільтрів

Кальматаж фільтрів може мати механічну, хімічну або біологічну природу. Механічний кольматаж може виникати, якщо отвори в фільтрах не відповідають гранулометричному складу водоносних порід, внаслідок чого фільтр забивається глиною, каменем або піском і іншими важко розчинними сполуками.

Хімічна закупорка і кальматаж фільтрів провокується корозією металу. Посилити ці процеси може біологічна життєдіяльність. Найчастіше мікроорганізми розмножуються біля фільтрів, де утворилися опади.

Найчастіше всі розглянуті причини виходу свердловин з ладу з'являються одночасно, або сприяють виникненню один одного.
Для об'єктивної діагностики та виявлення справжньої причини виходу з ладу свердловини і появи збою в роботі насосного обладнання, слід звернутися за допомогою до професійних фахівців. Компанія «Акваторія» пропонує свої послуги з ремонту свердловин, облаштованих нами або іншою організацією, на найвигідніших умовах. Ми гарантуємо якісне виконання роботи, установку або заміну обладнання, яке буде мати довгий термін експлуатації. Звертайтеся в нашу компанію, якщо вам необхідна якісна питна вода. Ми також проводимо безкоштовну консультацію і заздалегідь розраховуємо точну суму вартості ремонту.

 
 
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.