Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як визначити межі ділянки?

Як визначити межі ділянки?
Як визначити межі ділянки?
контент-менеджер
серпня 11.2020
0 Коментар
 

Складність земельних відносин пояснюється фундаментальністю землі, що є основою економіки практично кожної країни. Законне, вміле та раціональне землекористування в рамках функціонального призначення благотворно відбивається на бюджеті власника. Тому навіть несуттєві дискусії, що виникають із земельних правовідносин, мають значення та потребують правильного встановлення кордонів.

Виникнення конфліктних ситуацій із сусідами чи держструктурами багато в чому залежить від того, хто робить розмітку ділянки. Тому компанія «Акваторія» визначає та позначає межі земельної власності з урахуванням чинних нормативів. Ми проводимо та відновлюємо розмітку паркану чи саду у Києві та області за демократичними тарифами. Наші замовники одержують:

  • висококласних фахівців із багаторічним профільним досвідом;
  • нові вимірювальні прилади з оновленими сертифікатами;
  • винесення точок у натуру комплексно або у вигляді окремої послуги у суворій відповідності до техзавдання;
  • розмір площі, встановлення та позначення меж ділянки з мінімальною похибкою;
  • план або карта кордонів досліджуваної земельної власності.

Способи позначення меж володінь

Способы обозначения границ владений

Межі земельної власності - це умовна лінія на поверхні землі і умовна поздовжня площина, що проходить по ній, що відокремлює ділянки один від одного. Межі можуть бути фактичними та юридичними, закріпленими та незакріпленими, внутрішніми та зовнішніми. Геодезичним способом встановлюються лише закріплені межі, чиї поворотні точки фіксуються біля спеціальними знаками.

На кількість та розташування точок, в яких змінюється напрямок кордону, впливає форма та конфігурація ділянки. На місцевість межі переносяться шляхом прокладання лінійно-кутових ходів та геодезичних засічок. Якщо межа земельної власності проходить поверхнею твердих споруд, винесення здійснюється повторенням картографічного зображення на відповідних елементах місцевості.

Визначення закріплених кордонів геодезичним методом вимагає підготовки розбивальних креслень. Для ділянки з межами, що встановлюються вперше, перенесені на місцевість точки повороту фіксуються передбаченими стандартами межовими знаками. Щоб виключити накладення, мало визначити координати характерних точок необхідно відновити межі ділянок, що сусідять.

Якщо у кадастрі є дані щодо раніше встановленої межі суміжної ділянки, відновлення запобігатиме виникненню небажаних дискусій із сусідами. Винос у натуру виконується у межах допустимих розбіжностей координат характерних точок, зазначених у документах.

Допустимість похибки

Встановити межі земельної ділянки з точністю до міліметра також неможливо, як і значення будь-якої іншої величини. Тому розміри допустимих похибок зазначаються у спеціальній нормативної документації. На практиці звести значення похибки до мінімуму дозволяють досвідчені інженери-геодезисти високої кваліфікації та високоточні вимірювальні прилади з діючими сертифікатами.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.