Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Подеревна топографічна зйомка

Подеревна топографічна зйомка
Подеревна топографічна зйомка
Супер-менеджер
грудня 28.2019
0 Коментар
 

Зйомка дерев – один з різновидів топографічної зйомки, яку застосовують, щоб відобразити на плані точне розташування кожного дерева і чагарника, що росте на досліджуваній місцевості. Якісне виконання «подеревки» у Києві та інших містах України пропонує фірма «Акваторія», яка має спеціальні ліцензії, дипломовані спеціалісти та професійне обладнання.

Коли потрібна топозйомка дерев

Наглядові служби, приватні забудовники та будівельні організації – основні замовники топографічної зйомки дерева, яка потрібна:

 1. Щоб сформувати інвентаризаційний план, локації, що знімається, що відображає кожне дерево, пронумероване відповідно до породи. План оновлюється кожні 4 роки, що пояснюється вирубкою, пересадкою і параметрами дерев, що змінюються (висота, діаметр стовбура).
 2. Проектувальникам ландшафтного дизайну на етапі підготовки потрібна інформація про розташування кожного дерева локації. Наявність достовірної інформації дозволяє уникнути помилок та економічно невигідних наслідків, пов'язаних із неправильною висадкою чагарників та дерев.
 3. Для створення плану та отримання дозволу на будівництво на території з деревами – будівель, проведення трубопроводів, інженерних та комунікаційних мереж. Деревна топографічна зйомка є основою для проектно-кошторисної та робочої будівельної документації, що розробляється під будівництво або реконструкцію інженерних споруд та парків.
 4. Для попереднього розрахунку обсягів вирубки; контролю за збереженням цінних і рідкісних порід у парках, ботанічних садах, лісах та заповідних зонах; обслуговування, моніторингу та позначення висаджених дерев у лісових масивах; для розрахунку майбутніх грошових вкладень на посадку нових дерев у місцях планових вирубок.

Правила проведення «подеревної зйомки»

Правила проведения «подеревки»

Вимоги  проведення  регламентуються нормативною документацією та практично не відрізняються від правил для інших різновидів топографічної зйомки. Діапазон масштабів варіюється від 1:50 та 1:100 до 1:200 та 1:500. Увага акцентують на наступних нюансах:

 • актуальність та достовірність отриманих відомостей;
 • використання на топоплані лише тих позначень, що передбачені інструкцією. Наприклад, кухлі - для дерев, що не підлягають вирубці;
 • вимірюють дерева, висота яких перевищує 1,3 м, а діаметр ствола – 5 см;
 • рівень подробиці та вміст топоплану, включаючи умовні знаки, що характеризують породу, висоту, діаметр та інші особливості дерев – залежать від призначення та цілей технічного завдання;
 • головна відмінність «деревини» від дендроплана – обов'язкове нанесення нумерації, позначення сухих і гнилих дерев;
 • якісні параметри дерев вносять до відомості із зазначенням на плані номера рослинного об'єкта;
 • дерева з однаковими властивостями та багатоствольні позначають на плані як один об'єкт;
 • поросль і чагарники відзначають тим самим умовним знаком;
 • на докладному топоплані допускається окреме креслення кожного ствола.

Алгоритм дендрозйомки

Фіксація дерев, як і будь-який інший різновид топографічної зйомки, виконується поетапно.

 1. На стадії підготовки вивчаються матеріали геодезії, створені трохи більше 4 років тому – топокарти, плани деревини. Фірма-виконавець разом із замовником формують технічне завдання для майбутніх робіт. Відомості про комунікаційні лінії локації, отримані в архітектурних органах, відображають на карті.
 2. Польова стадія передбачає проведення інженерно-геодезичних досліджень з вимірюванням зелених насаджень, що підпадають під вимоги.
 3. Фінальна стадія присвячується обробці одержаних результатів; систематизації отриманих даних; створення інвентаризаційного плану, що відповідає запитам техзавдання і містить пронумерований список і характеристики всіх дерев і чагарників на локації, що знімається.

Які документи складають для замовника

Топозйомка завершується видачею замовнику документації, яку складають на підставі спеціальних інструкцій:

 1. Деревний топоплан, що відображає рельєф, дерева, чагарники і при необхідності контури всіх інженерних споруд і комунікацій локації, що знімається. Замовити документ можна на папері або в цифрі, в одному з двох видів: перший - вказує потрібну замовнику інформацію прямо на самому плані, другий - супроводжується таблицею ключових властивостей рослинних об'єктів.
 2. Технічний звіт зі списком виконаних робіт і таблицею, що містить показники проведених вимірювань. Звіт також містить рекомендації щодо можливостей пересадки, вирубки та деревах, що залишаються на території забудови.
 3. Перелікова відомість, що містить параметри майбутнього будівництва, пронумеровані відповідно до інвентаризаційного плану дерева та чагарники із загальними характеристиками, зазначенням породи, віку, багатоствольності, висоти та діаметра стовбура.

Окремий подеревний із позначенням цінних порід, інвентаризаційний або дендроплан складаються на прохання замовника.

Які використовуються прилади

Какие используются приборы

Для проведення топографічної зйомки використовують високоточні відкалібровані геодезичні прилади із сертифікатами про проходження щорічної перевірки:

 • далекоміри;
 • аналогові чи цифрові тахіометри;
 • у окремих випадках GNSS-технологии;
 • індуктивні трасо- та кабелешукачі для пошуку підземних комунікацій.

Лазерне сканування використовується для «подеревки», на основі якої створюють графічні 3D зображення та моделі будівельних об'єктів, що проектуються.

Як формується вартість

Кожна топографічна зйомка має свої особливості, тому ціна формується індивідуально для кожного випадку і попередньо узгоджується із замовником з урахуванням:

 • необхідності вимірів висоти та чисельності дерев на 1 кв. метрі площі, що знімається локації;
 • складності дерев'яної топозйомки, в якій виділяють 3 категорії, що визначаються кількістю зелених об'єктів та призначенням самої локації (населений пункт, садове або лісове господарство). Тому зйомка до півсотні дерев у межах міста (1 категорія) коштує дешевше, ніж понад сотню зелених насаджень у саду чи лісовому масиві (3 категорія);
 • підготовки нового чи коригування існуючого топоплану;
 • віддаленості локації, що знімається;
 • рівня узгодження документів;
 • необхідності додаткової геологорозвідки.

ТОВ «Акваторія» пропонує оперативне та якісне виконання деревної геодезичної зйомки за адекватними розцінками, що враховує всі перераховані вище фактори.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.