Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Геологія під котедж в Києві

Геологія під котедж в Києві
Геологія під котедж в Києві
Супер-менеджер
листопада 28.2019
0 Коментар
 

Що вивчає інженерна геологія

Де б не зводилися будівлі, їм завжди доводиться стикатися з геологічним середовищем - спиратися на поверхневі шари землі. Від міцності і особливостей змін, що відбуваються в породах ґрунтової основи під фундаментом, залежать цілісність і довговічність будівлі. Це незмінний принцип, механізм якого однаково діє при зведенні багатоповерхових хмарочосів і малоповерхових котеджів.

Щоб зібрати дані про технічні параметри і властивості основи фундаменту  під спорудами,що проектуються, проводять геологію грунту в Києві, відому під назвою інженерно-геологічні вишукування. Займається даним різновидом досліджень «інженерна геологія» - один з розділів загальної геології.

Коли потрібна геологія під котедж

Перш, ніж приступити до виконання проектних робіт проводять геологічні вишукування для будівництва котеджу, в процесі яких досліджують поверхневі грунтові шари. Отримані дані використовують для інженерних розрахунків, що визначають тип, потужність і глибину закладки фундаменту. Від показників геології грунту основи залежить вибір будматеріалів та особливості несучих конструкцій майбутнього будинку.

Послідовність проведення геології грунту

Геология под коттедж в Киеве

До вивчення поверхневих ґрунтових шарів приступають на стадії укладання договору підряду про проведення інженерно-геологічних вишукувань для будівництва та узгодження завдань для майбутніх робіт.

  1. На етапі підготовки земельний наділ під будівництво котеджу піддають рекогносцирувальному огляду, в рамках якого:
  • візуально оцінюють рельєф;
  • вивчають існуючі оголення (поверхневі ґрунти без грунтово-рослинного шару);
  • виявляють можливі рельєфні ускладнення у вигляді зсувів та інших небезпечних процесів;
  • проводять попередній підрахунок обсягів земляних робіт, пов'язаних з бурінням.

       Паралельно вивчається архівна геологічна документація території в межах запланованих інженерно-геологічних вишукувань для будівництва.

  1.  Польовий етап полягає у відборі ґрунтових проб. Для вилучення зразків виконують буріння циліндричних свердловин, додаткових шурфів або канав. У земляних роботах використовують самохідне або малогабаритне мобільне бурове устаткування.
  2.  Заключний етап геології передбачає проведення випробувань та аналізу зразків, взятих з надр землі в лабораторних умовах. Геологи-лаборанти розпізнають структуру, пористість, вологість, твердість і пластичність ґрунту, а також розраховують показники, які потрібні перед початком проектування споруди.

Складання технічної звітності - підсумок геологічних польових і лабораторно-камеральних робіт. У звітну документацію вносять загальну інформацію про умови вивченої території і розрахунки за всіма виявленими різницям грунту.

Обсяг передпроектних інженерно-геологічних робіт

Перед проектуванням котеджів з метою вивчення геології грунтів в Києві та Київській області, інженери-геологи збирають інформацію, яка містить:

  • фізичні і механічні показники ґрунтових шарів;
  • рівень, що становлять і ступінь агресивності підземних вод.

Який обсяг натурних робіт буде достатнім для збору вичерпних геологічних відомостей заздалегідь визначити вкрай складно. Для геології під баню або дачу можна обійтися трьома свердловинами, пробурених в межах площі забудови. Для проектів котеджів великих розмірів, ділянок з неоднорідними грунтами або низьким ступенем геологічної вивченості може знадобитися набагато більший обсяг вишукувальних робіт.

Компанія «Акваторія» пропонує геологічні вишукування для будівництва котеджу під ключ в Києві та Київській області.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.