Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні вишукування в Яготинському районі

Інженерно-геологічні вишукування в Яготинському районі
Інженерно-геологічні вишукування в Яготинському районі
Супер-менеджер
липня 31.2019
0 Коментар

Згідно зі схемою геоморфологічного районування територія Яготинського району розташована в межах Східно-Європейської полігенної рівнини, в області Придніпровської пластово-акумулятивної низини (Яготинська плоска алювіальна слаборозчленована рівнина) .Абсолютні позначки поверхні збільшуються з південного заходу на північний схід від 110 м до 125 м на вододілах. Щоб правильно вибрати місце під будівництво гідрологічних об'єктів, необхідна така послуга, як геологія для ділянки. Замовити її вигідно за доступними цінами в компанії "Акваторія".

Розріз четвертинних відкладень характеризується значною мінливістю, яка обумовлена ​​різноманіттям типів морфоструктур. Четвертинні відкладення майже суцільним чохлом перекривають більш древні утворення, відсутні лише в межах виходів дочетвертинних порід уздовж долин річок, місцями, на крутих схилах ярів і балок. Потужність їх дуже невитримана і коливається в межах 50-70 м. Спорудити грамотно басейн, або свердловину для артезіанської води під різні завдання допоможе геологія ділянки, ціна якої вигідна в нашій компанії.

Инженерно-геологические изыскания в Яготинском районе

Мал. 1. Геологічна карта четвертинних відкладень Яготинського району

Озерно-болотні відкладення (IbH) приурочені до численних замкнутим заболочених западин. Найбільше поширені в межах третьої - другої надзаплавних терас Дніпра, на інших площах - обмежені. Представлені суглинками середніми, сірими, світло-сірими, голубувато-сірими і зеленувато-сірими, іноді мулами з домішками слабо розкладених залишків болотної рослинності і черепашок прісноводних молюсків. Потужність складає 1-3 м (Мал. 1-2). Більш точні дані дозволяють визначити інженерно-геологічні вишукування.

Алювіальні відкладення (АН) поширені в заплавах водотоків лівобережжя Дніпра. Відкладення представлені пісками різнозернистими, польовошпат-кварцовими, супісками і суглинками руслових, заплавних і старичних фацій. Потужність алювіальних відкладень в заплавах річок і водотоків коливається в межах 1-10 м.

Причорноморський кліматоліт - голоцен. Еолові відкладення (vPIIIpc-H) поширені в межах усього району, найбільші площі вони займають на третій - другій надзаплавних терасах, де формують окремі підвищені ділянки, рідше піщані гряди і еолові пагорби. Відкладення представлені пісками польовошпат-кварцовими, жовтувато-світло-сірими, світло-сірими, рихлими, сипучими, хвилясто-шаруватими. Серед піщаної товщі виділяються лінзи і шари коричнево-сірих вохристих супісків. Потужність еолових відкладень становить 1-8 м.

Бузький-причорноморський кліматоліт. Еолово-делювіальні відкладення (vdPIIIbg-pc). Субаеральний комплекс виділений на площі поширення третьої - другої нерозчленованих надзаплавних терас, де він плащеподібно перекриває алювіальні світи. Відкладення об'єднані в єдиний комплекс в зв'язку з незначною присутністю по території досліджуваних ґрунтів дофінівського кліматоліта. Перекриваються вони сучасними грунтами. Відсутні в долинах річок і замкнутих заболочених низинах. Абсолютні позначки підошви складають 96-100 м. Потужність - від 0,6 до 3 м, максимальна - 7 м. Еолово-делювіальні відклади представлені суглинками і супісками Бузького та причорноморського кліматоліта лесовидними, палево-жовтими, сірувато-жовтими, пористими, слабо вапняними . Елювіальні світи Дофінівського кліматоліта представлені чорноземними грунтами лісостепових ландшафтів, в основному суглинками темно-сірими, середніми.

Елювіальні й еолово-делювіальні відкладення (e, vd PII-III) поширені в межах району, залягають на вододільних ділянках і їх схилах. Відкладення об'єднані в єдиний комплекс в зв'язку з незначною присутністю копалин ґрунтів, що ускладнює розчленування товщі лесовидних порід. Комплекс залягає на різнофаціальних утвореннях дніпровського льодовика, переважно на його морені, з якої має чітко виражений контакт. Абсолютні позначки підошви коливаються в межах 116-124 м. Потужність - від 1-2 до 18 м. Еолово-делювіальні відклади представлені суглинками, в меншій мірі - супісками, лесовидними, палево-жовтими, сірувато-жовтими, пористими, слабо вапнувати, іноді з лінзами і тонкими шарами тонко-дрібнозернистого піску. Елювіальні світи представлені копалинами грунтами коричнево-сірими, темно-бурими, щільними. Часто виявляються ознаки ілювіального грунтового горизонту верхньої дніпровської морени. Потужність шару - до 1,2-1,5 м. Нижче по розрізу залягають льодовикові відкладення - морена (gPIIdn). За допомогою такої послуги, як георозвідки ділянки, можна визначити необхідні показники для будівництва.

Льодовикові відкладення поширені по всій площі району. Перекриваються середньо-верхньонеоплейстоценовими субаеральними утвореннями, в більшій мірі - надморенними субаквальними відкладеннями дніпровського льодовика. Потужність відкладень становить 5-8 м, максимальна - до 16 м. Ці льодовикові відклади представлені одноманітною товщею суглинків жовто-бурого, жовтувато-сірого і сірувато-жовтого кольору, з вохристо-жовтими плямами, в різному ступені піщаними. Суглинки дуже щільні, з вкрапленнями оксиду марганцю, карбонатними відкладеннями, сильно насичені галькою, гравієм і валунами осадових і кристалічних порід розміром від 0,1 до 5-6 см, іноді зустрічаються камені до 1-2 м в діаметрі. Галька і валуни складені переважно з кварцу, граніту, гнейсу, пісковика, вапняку, кременів. Гранулометричний склад суглинків досить витриманий, в їх складі майже в однакових частках присутні частинки розмірів. Вміст часток розміром більше 0,25 мм не перевищує 4% .Детальну інформацію про поширення четвертинних відкладень в межах району дозволяє отримати геологія ділянки, яку виконують фахівці нашої компанії в зручний для замовників час.

Рис.3. Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Мал.2. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. Мал. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.