Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні вишукування в Згурівському районі

Інженерно-геологічні вишукування в Згурівському районі
Інженерно-геологічні вишукування в Згурівському районі
контент-менеджер
липня 25.2019
0 Коментар

Згідно зі схемою геоморфологічного районування територія Згурівського району розташована в межах Східно-Європейської полігенної рівнини, в області Придніпровської пластово-акумулятивної рівнини. Абсолютні позначки поверхні збільшуються з південного заходу на північний схід від 130 до 135 м. Замовити геологічні вишукування для буріння свердловин на будь-якій ділянці району вигідно в компанії "Акваторія".

Розріз четвертинних відкладень характеризується значною мінливістю, яка обумовлена ​​різноманіттям типів морфоструктур. Четвертинні відкладення майже суцільним чохлом перекривають більш древні утворення, відсутні лише в межах виходів дочетвертинного порід уздовж долин річок, місцями, на крутих схилах ярів і балок. Потужність їх дуже невитримана і коливається в межах 50-70 м. Щоб знати точний показник, в цьому допоможуть інженерно-геологічні вишукування, проведені фахівцями нашої компанії.

Инженерно-геологические изыскания в Згуровском районе

Мал. 1. Геологічна карта четвертинних відкладень Згурівського району

Озерно-болотні відкладення (IbH) приурочені до численних замкнутих заболочених западин. Найбільше поширені в межах третьої - другої надзаплавних терас Дніпра, на інших площах - обмежено. Представлені суглинками середніми, сірими, світло-сірими, голубувато-сірими і зеленувато-сірими, іноді мулами з домішками слабо розкладених залишків болотної рослинності і черепашок прісноводних молюсків. Потужність складає 1,0-3,0 м. (мал.1)

Алювіальні відкладення (АН) поширені в заплавах водотоків лівобережжя Дніпра. Відкладення представлені пісками раізнозернистими, польовошпат-кварцовими, супісками і суглинками руслових, заплавних і старичних фацій. Потужність алювіальних відкладень в заплавах річок і водотоків коливається в межах 1-10 м.

Елювіальний і еолово-делювіальні відкладення (evdPII-III) поширені в межах району, залягають на вододільних ділянках і їх схилах. Відкладення об'єднані в єдиний комплекс в зв'язку з незначною присутністю досліджуваних ґрунтів, що ускладнює розчленування товщі лесовидних порід. Комплекс залягає на різнофаціальних утвореннях дніпровського льодовика, переважно на його морені, з якої має чітко виражений контакт. Абсолютні позначки підошви коливаються в межах 116-124 м. Потужність коливається в межах від 1 до 18 м. Еолово-делювіальні відклади представлені суглинками, в меншій мірі - супісками, лесовидними, пористими, слабо вапняними, іноді сірувато, або палево-жовтими, в деяких місцях з лінзами, а також тонкими шарами дрібнозернисто-тонкого піску. Елювіальні світи представлені грунтами коричнево-сірими, темно-бурими, щільними. Часто виявляються ознаки ілювіального грунтового горизонту верхньої дніпровської морени. Потужність шару відзначається до 1,5 м.

Нижче по розрізу залягають льодовикові відкладення - морена (gPIIdn) (мал.2). Льодовикові відкладення поширені по всій площі району і є горизонтом-маркером для даної території.

Рис.2. Геологический разрез четвертичных отложений Згуровского района Киевской области

Рис.2. Геологічний розріз четвертинних відкладень Згурівського району Київської області

Залягають відкладення на підморенних водно-льодовикових і озерно-льодовикових пісках і суглинках дніпровського кліматоліта. Перекриваються середньо-верхньонеоплейстоценовими субаеральними утвореннями, в меншій мірі - надморенними субаквальними відкладеннями дніпровського льодовика. Абсолютні позначки підошви коливаються в межах 95-122 м. Потужність відкладень становить 5-8 м, максимальна - до 16 м, але точно дозволить визначити геологія для ділянки на обраній території під будівництво і буріння свердловин. Ці льодовикові відклади представлені одноманітною товщею суглинків жовто-бурого, жовтувато-сірого і сірувато-жовтого кольору, з вохристо-жовтими плямами, в різному ступені піщаними. Суглинки дуже щільні, з вкрапленнями оксиду марганцю, карбонатними відкладеннями, сильно насичені галькою, гравієм і валунами осадових і кристалічних порід розміром від 0,1 до 5-6 см, іноді зустрічаються камені до 1-2 м в діаметрі. Галька і валуни складені переважно з кварцу, граніту, гнейсу, пісковика, вапняку, кременів. Гранулометричний склад суглинків досить витриманий, в їх складі майже в однакових частках (3,7-33,8%) присутні частинки розмірів 0,25-0,01 мм і менше. Вміст часток розміром більше 0,25 мм не перевищує 4%. Якщо ви плануєте будівництво різних об'єктів на цій території, а також буріння свердловин, вам обов'язково знадобиться геологія земельної ділянки, що дозволяє вибрати відповідне місце під будівництво і забезпечити надійність споруджуваного об'єкта.

Рис.3. Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. мал. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.