Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні вишукування в Бориспільському районі

Інженерно-геологічні вишукування в Бориспільському районі
Інженерно-геологічні вишукування в Бориспільському районі
контент-менеджер
липня 23.2019
0 Коментар
Инженерно-геологические изыскания в Бориспольском районе

Мал. 1. Типовий геологічний розріз четвертинних відкладень Бориспільського району

За своїми геоморфологічними особливостями Бориспільський район знаходиться в межах Придніпровської низовини і має алювіальний денудаційно-акумулятивний средньоплейстоцен-голоценовий тип рельєфу. За ландшафтно-гідрогеологічних умов район представляє собою льодовиково-паводкову терасу, в основі якої є осадові світи різного генезису (в основному піски).

Абсолютні позначки поверхні четвертинних відкладень в межах району змінюються від 110 м до 120 м. На поверхню виходять переважно світи верхньої ланки неоплейстоцена. Відкладення середньої ланки, що залягають безпосередньо під голоценовой грунтом, зустрічаються на обмежених ділянках. Щоб вибрати відповідне місце під свердловину на території, слід попередньо скласти проект, для якого виконується геологія земельної ділянки. Цю послугу оперативно виконають фахівці компанії "Акваторія".

Сучасні грунтові світи представлені грунтами, в основному, темно-сірими опідзоленими чорноземами і чорноземами на средньосуглинистому лесі, а також частково супіщаних і глинистому. Генетичний тип і літологічний склад грунтів залежить від їх положення в рельєфі і складу порід, на яких проходило грунтоутворення.

Відкладення гідрогенного походження (IbH) з поширенням на незначних площах району, в основному в східній його частині. Вони представлені різного типу мулами, а також луговими мергелями. Приурочені до негативних форм рельєфу субаерального походження, пізніше заболоченими.

Еолові відкладення (vPIIIH) представлені піщаними утвореннями. Зустрічаються в межах всього району. Потужності дуже невитримані, коливаються від 2 до 6 м. Це кварцові піски світлі з сіруватим відтінком, жовті, бурі, середні, з лінзами коричнево-палевих суглинків.

Рис.2. Геологическая карта четвертичных отложений Бориспольского района Киевской области

Рис.2. Геологічна карта четвертинних відкладень Бориспільського району Київської області

Вони підстилаються верхньоплейстоценовими породами елювіально-делювіальні походження (edvPIII-H) (мал.2.). Потужності змінюються від 1,5 до 10 м. Представлені пісками і супіски кварцовими палево-світло-сірими, коричнево-світло-сірими дрібно або різнозернистими, слабоглинисті з лінзами палевих суглинків. Підстилаються алювіальними відкладеннями середнього неоплейстоцена (a3P2). За допомогою такої процедури, як георозвідки ділянки, можна визначити потужність залягають на глибинах вод і підібрати відповідне місце під буріння свердловин, або будівництва гідрооб'єкта будь-якої складності.

Для алювія надзаплавних терас характерна обтікаюча форма залягання без значного ерозійного впливу на різні підстилаючі відклади і форми рельєфу. Поблизу бортів долини практично завжди відбувалися фаціальні заміщення делювіальними, соліфлюкційними і пролювіальними відкладеннями. На відміну від типових сучасних алювіальних пісків, з властивою їм хорошою промитістю, перигляціальний алювій надзаплавних терас відрізняється присутністю глинистих частинок, а також він має бурі з жовтуватим відтінком кольору. Для оптимального місця під свердловину потрібно геологія для ділянки.

Подібні особливості визначили велику потужність відкладень цього типу в межах району - в окремих випадках більше 50 м. При цьому гіпсометричний інтервал становить 65-120 м. У верхній частині розрізу збільшується число витриманих за простяганням алевритових і суглинистих прошарків. Якщо вам необхідна георозвідка ділянки в найкоротші терміни, оформити замовлення в нашій компанії можна по телефону в зручний час.

У верхній частині розрізу збільшується число витриманих за простяганням алевритових і суглинистих прошарків. У нашому випадку суглинки зі збільшенням глибини залягання змінюються пісками.

Рис.3. Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. Мал. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.