Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні дослідження в Богуславському районі

Інженерно-геологічні дослідження в Богуславському районі
Інженерно-геологічні дослідження в Богуславському районі
Супер-менеджер
липня 22.2019
0 Коментар
 

Мал. 1. Типовий геологічний розріз четвертинних відкладень Богуславського району (район лесової рівнинно-платформної морфоструктури)

Район розташований у центрально-лісовій області Української платформної рівнини, в межах Таращанської сильно розчленованої ерозійно-акумулятивної височини Білоцерківської 3-го порядку морфоструктури. Розріз четвертинних відкладень характеризується значною мінливістю, що з різноманіттям типів морфоструктур. Четвертинні відкладення майже суцільним чохлом перекривають давніші утворення, відсутні лише в межах виходів до четвертинних порід уздовж долин річок, місцями, на крутих схилах ярів і балок. Потужність їх дуже невитримана і коливається від 0,1 м у долинах річок та тальвегах ярів до 30-40 м на вододілах. Геологія ділянки в районі допоможе вибрати місце під буріння свердловин і будівництва об'єктів.

Значна частина території розчленована густою яружно-балковою мережею. Абсолютні позначки поверхні четвертинних відкладень змінюються від 150 м до 210 м. На поверхню виходять переважно утворення верхньої ланки неоплейстоцену. Відкладення середньої ланки, що залягають безпосередньо під голоценовим грунтом, зустрічаються на обмежених ділянках території, а виходи на денну поверхню нижньої ланки неоплейстоцену та еоплейстоцену відзначаються лише в окремих оголеннях. Щоб отримати точні дані для проектування майбутнього будівництва, компанія "Акваторія" проведе на території будь-якої складності георозвідку ділянки на професійному рівні.

У надзаплавних річкових терасах, річкових заплавах розташовані алювіальні з незначною потужністю товщі відкладень (aH), слабо розвиненими заплавними, старими фаціями. У річкових долинах Рось та водотоках відзначається широке поширення відкладень у місцях, де дрібнозернисті сіруваті і жовті кварцові піски з потужністю до 2,5 м. Поклади відзначаються на алевритних утвореннях обухівського палеогенового почту з перекриттями лісоподібних суглинків. Точніші дані для буріння дозволяє дізнатися геологія для ділянки за результатом проведених досліджень у реальному режимі часу.

Рис.2. Геологическая карта четвертичных отложений Богуславского района Киевской области

Рис.2. Геологічна карта четвертинних відкладень Богуславського району Київської області

Елювіально-делювіальні відкладення (edH) (рис.1) представлені сучасними ґрунтовими утвореннями, які суцільним чохлом перекривають більш давні відкладення. Літологічний склад з генетичним типом ґрунтів залежить від їх становища в рельєфі та складу порід, на яких проходило ґрунтоутворення. Найбільш поширені в основному чорноземи малогумусні опідзолені та темно-сірі опідзолені. Для будівельних об'єктів на території буде потрібна геологія ділянки, ціна на яку буде прийнятною для замовників у нашій організації.

Пісками, супіщаними утвореннями, іноді прошарками викопних ґрунтів представлені еолові, елювіально-девюальні відкладення. Зустрічаються вони найчастіше в межах височини на підвищених ділянках водороздільних плато. Залягають на утвореннях середньо-неоплейстоценової ланки, представляючи в основному сірувато, жовтуваті, іноді піщані суглинки, підстилаючись мореними, озерно, водно-льодовиковими відкладеннями порід дніпровського заледеніння (gPIIdn). Потужності дуже невитримані, коливаються в межах від 2,6 до 11,4 м. Для будівельних об'єктів на території буде потрібна геологія ділянки, ціна на яку буде прийнятною для замовників у нашій організації.

Різнофаціальні комплексні відкладення дніпровського льодовика, представлені пісками, суглинками, супісками водно-льодовикових порід.

На території Богуславського району мають широке поширення елювіально-делювіальні неоплейстоценові відкладення. Їх представляють жовті і бурі суглинки з прошарками копалин грунтів. Потужність не перевищує 4 м. Отримати дані про знаходження четвертинних відкладень у межах району можна, якщо отримати під ключ інженерно-геологічні дослідження в нашій організації.

Рис.3. Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Рис.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. рис. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.