Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні дослідження у Васильківському районі

Інженерно-геологічні дослідження у Васильківському районі
Інженерно-геологічні дослідження у Васильківському районі
Супер-менеджер
червня 23.2019
0 Коментар

У межах району численні літолого-генетичні типи континентальних відкладень четвертинної системи охоплюють всю поверхню Васильківського району. Якщо вам потрібно в цьому районі виконати буріння промислових свердловин, ціна якого буде прийнятною для бюджету підприємства, пропонуємо скористатися послугами компанії "Акваторія".

У четвертинних відкладах переважають елювіальні та еолово-делювіальні утворення (e,vd-PIII) різного віку - від раннього еоплейстоцену до пізнього неоплейстоцену. По всій площі поширені морені, флювіо- та озерно-гляціальні відкладення дніпровського льодовика. Алювіальні відкладення сучасних заплав та надзаплавних терас та делювіально-еолові та еолові утворення на них не мають широкого поширення. Потужність четвертинної товщі становить близько 20-30 м, а в межах палеодолін досягає 40 м. Гіпсометричний рівень сучасної поверхні переважно 180,0-190,0 м. У цьому місці можна оперативно провести буріння свердловин артезіанських на воду під будь-які завдання власників.

Четвертинні відкладення (приблизна глибина залягання 0-40 м).

Типовый геологический разрез четвертичных отложений южной части Васильковского  района

Мал.1. Типовий геологічний розріз четвертинних відкладів південної частини Васильківського району

Комплекс різнофаціальних відкладень дніпровського льодовика, представлений під- і надмореними озерно-льодовиковими (IPIIdn) і водно-льодовиковими суглинками, супесями, пісками світло-сірими, зеленувато або блакитно світло-сірими (gPIIdn). Морена та різнофаціальні відкладення дніпровського заледеніння (fPIIdn) дніпровського заледеніння займають особливу позицію у відкладах четвертинного періоду. Достовірне літолого-генетичне діагностування дозволяє використовувати їх як "пласт-маркер", відокремлюючи додніпровські відкладення більш пізніх.

Потужність підморених відкладень досягає 25 м, потужність надморених - до 15 м, морени - до 16 м. Середня потужність морени близько 1-3 м, а всього комплексу дніпровських відкладень, що містяться в широкому гіпсометричному інтервалі від 150,0 до 190,0 м. 10-15 м. Льодовикові відкладення незгодно залягають на різних, аж до палеогену, відкладеннях, іноді успадковуючи раніше утворені палеодолини.

Алювіальні відкладення зустрічаються в заплавах та надзаплавних терасах річок (aH). Потужність алювіальної товщі невелика, слабо розвинені заплавні та старі фації. На площі району третя надзаплавна тераса встановлена ​​в долині річок Стугна, Протоки та інших водотоків, де жовтувато-сірі, дрібнозернисті кварцові піски потужністю близько 2,5 м, що залягають на алевритах обухівської пагорби палеогену, перекриті лісоподібними суглинками.

Геологическая карта четвертичных отложений Васильковского района Киевской области

Мал.2. Геологическая карта четвертичных отложений Васильковского района Киевской области

Алювіальні відкладення першої надзаплавної тераси представлені кварцовими пісками сірими, світло-сірими зі слабкими зеленуватими і жовтуватими відтінками, різнозернистою і дрібнозернистою фракцією. Умови залягання відкладень першої надзаплавної тераси на всіх територіях району такі самі, як і другої надзаплавної тераси. Ці відкладення мають трохи меншу потужність, ніж відкладення другої тераси. Формування першої надзаплавної тераси визначається її структурним розташуванням між другою терасою та заплавою. За даними різних досліджень, перша або борова, тераса сформувалася за час пізньовалдайського заледеніння.

Відкладення другої надзаплавної тераси поширені у долинах річки Стугна на значних площах району. Представлені кварцовими пісками сірими, світло-сірими зі слабкими зеленуватими та жовтуватими відтінками переважно дрібнозернистими, косослоїстими за рахунок змін зернистості, з лінзами та прошарками сірих старих суглинків.

У нашій компанії можна замовити у будь-який час буріння свердловин для питної води за найдемократичнішими цінами з якісним та оперативним виконанням.

Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. мал. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.