Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні дослідження в Макарівському районі

Інженерно-геологічні дослідження в Макарівському районі
Інженерно-геологічні дослідження в Макарівському районі
Супер-менеджер
червня 8.2019
0 Коментар

Четвертинні відкладення представлені такими генетичними типами: льодовиковими, водно-льодовиковими, озерно-льодовиковими, озерними, біогенними, делювіальними, алювіальними та еоловими, а також комплексами різних генетичних утворень серед яких переважаю еолово-делювіальний та делювіально-е. Геологічні дослідження в районі, які проведуть фахівці компанії "Акваторія", допоможуть правильно вибрати ділянку під будівництво будь-яких об'єктів, включаючи свердловини та інші гідроспоруди.

За особливостями формування четвертинні відкладення Макарівського району поділяються на три характерні ділянки: район льодовикових рівнин (центральна та східна частина, переважають піщані відклади різної крупності), район лісових островів (південь та трохи західної частини), ділянки сучасних річкових долин та похованих річкових долин.

Четвертинні відкладення (приблизна глибина залягання 0-25м)

Инженерно-геологические изыскания в Макаровском районе

Мал 1. Типовий геологічний розріз четвертинних відкладень району льодовикових рівнин Макарівського району

Сучасний елювіальний горизонт представлений дерново-підзолистими, лісовими та луговими ґрунтами; гранулометричний склад переважно супіщаний, середньосуглиниста, але зустрічається піщаний. У заплаві Зсува зустрічаються лугові ґрунти на алювіальних відкладах голоцену. Потужність сучасних ґрунтів коливається в межах 0,3-1,8 м-коду.

Алювіально-делювіальні відкладення голоцену поширені в районах малих річок, струмків та днищ ярів, де вони представлені піщано-супіщаними утвореннями іноді з уламковим матеріалом. Потужність в межах 1-3 м. Озерні відкладення зустрічаються в зниженнях надзаплавних терас долинах річок північної частини району. Представлені темним суппіском та мулом із рослинними залишками. Потужність 0,5-3 м. Біогенні відкладення (bH) представлені в долинах рік переважно низинним і верховим торфом рідше сапропелем. Якщо вам потрібно в цій частині району на присадибній ділянці облаштувати, наприклад, краплинне зрошення, пропонуємо скористатися послугами компанії "Акваторія" та попередньо замовити геологію земельної ділянки для проекту.

Алювіальні відкладення верхнього плейстоцену (a1PIII) займають перші надзаплавні тераси річки Здвиж. Алювіальні відкладення представлені пісками сірими, жовтувато-сірими, дрібнозернистими та різнозернистими, зрідка з лінзами сизувато-сірих супісків. Залягають вони різних за віком породах. У верхній частині розрізу тераси іноді зустрічаються субаеральні піщані відкладення невеликої потужності. Потужність відкладень становить 1-6 м-коду.

У межах центральної та північно-західної частини Макарівського району широко представлені еолово-делювіальні відкладення (vdPIII) район сіл Наливайківка, Колонщина, Ситняки, де вони утворюють лісові острови. Представлені лісоподібними легкими суглинками та супесями. Незважаючи на складності деяких ділянок, фахівці нашої організації виконають проектування артезіанських свердловин відповідно до всіх норм та технічних вимог. Залягають вони під сучасним ґрунтом і підстилаються водно-озерно-льодовиковими відкладеннями, рідше викопними ґрунтами. Потужність їх становить 0,3-3,0 м, що визначає геологія для ділянки.

В інженерно-геологічному відношенні узагальнена стратиграфія четвертинних відкладень Макарівського району (геологія ділянки) може бути представлена ​​таким чином:

  • 0,0-1,8 м – сучасний елювіальний обрій.
  • 0,5 -2 м - голоценові та верхньоплейстоценові еолові відкладення, представлені в основному різнозернистими пісками. Еолові відкладення Піски різнозернисті, переважно дрібнозернисті. Іноді у розрізах спостерігаються сліди дернового ґрунтоутворення. Потужність їх 1-10
  • 2-4м морені відкладення середньоплейстоценового періоду **; представлені легкими та середніми суглинками, супесями, рідше бурими та жовто-сірими пісками з рідкісними гравійними вкрапленнями та валунами;
  • 4-6,5 - середньоплейстоценові озерні відкладення у вигляді супісків або суглинків;
  • 5-17 м - нижньоплейстоценові відкладення; представлені в основному еолово-делювіальними суппісками .
  • 17-20 (25) м - алювіальні відкладення нижнього плейстоцену; представлені в основному сірими кварцовими пісками.
  • З глибини 20-25 м залягають до четвертинні осадові відкладення різного віку. Наші фахівці розроблять проект на свердловину, проведуть вишукувальні роботи та допоможуть оформити дозвільні документи на свердловину з подальшим бурінням.

Примітки:

* Залежно від рельєфу місцевості відносні глибини стратиграфічної схеми можуть трохи змінюватися.

**У південній частині Макарівського району в межах лісових островів (район Бишева)морені відкладення можуть бути представлені жовто-зеленими лісоподібними суглинками.

Инженерно-геологические изыскания в Макаровском районе

Мал.2. Геологічна карта четвертинних відкладів Макарівського району Київської області

Инженерно-геологические изыскания в Киево-Святошинском районе

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. мал. 2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.