Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні дослідження в Бородянському районі

Інженерно-геологічні дослідження в Бородянському районі
Інженерно-геологічні дослідження в Бородянському районі
Супер-менеджер
червня 5.2019
0 Коментар

Четвертинні відкладення представлені такими генетичними типами: льодовиковими, водно-льодовиковими, озерно-льодовиковими, озерними, біогенними, делювіальними, алювіальними та еоловими, а також комплексами різних генетичних утворень, серед яких переважають еолово-делювіальний та делювіально. Геологічні дослідження на території допоможуть визначити тип і склад грунтів.

За особливостями формування четвертинні відкладення Бородянського району поділяються на три характерні ділянки: район льодовикових рівнин (центральна та східна частина, переважають піщані відклади різної крупності), район лісових островів (частково південна та північні частини), ділянки сучасних річкових долин та похованих річкових долин. Для буріння свердловин у районі необхідно провести інженерно-геологічні дослідження.

Четвертинні відкладення (приблизна глибина залягання 0-25 м).

Инженерно геологические изыскания в Бородянском районе

Мал.1. Типовий геологічний розріз четвертинних відкладень району льодовикових рівнин та річкових заплав Бородянського району

Сучасний елювіальний обрій (еН) представлений в основному дерново-підзолистими, лісовими рідше луговими ґрунтами; гранулометричний склад переважно супіщаний, суглинистий, рідше піщаний. У заплаві Зсува зустрічаються лугові ґрунти на алювіальних відкладах голоцену (аН). Потужність сучасних ґрунтів коливається не більше 0,3-1,8 м, що визначає геологія ділянки. Алювіально-делювіальні відкладення (adH) голоцену поширені в районах малих річок, струмків і днищ ярів, де вони представлені піщано-супіщаними утвореннями іноді з уламковим матеріалом. Потужність в межах 1-3 м. Озерні відкладення (ІН) зустрічаються в пониженнях надзаплавних терас у долинах річок північної частини району. Потужність 0,5-3м. У Бородянському районі значні ділянки займають біогенні відкладення (bH), які представлені у заплаві річки Здвиж переважно низинним і верховим торфом, рідше сапропелем. Потужність 0,3-5 м.

У межах північної частини Бородянського району широко представлені еолово-делювіальні відкладення (vd, еPIII, dv, еPIII), де вони утворюють лісові острови. Представлені лісоподібними легкими суглинками та супісками. Залягають вони під сучасним ґрунтом і підстилаються водно-озерно-льодовиковими відкладеннями, рідше викопними ґрунтами. Потужність їх становить 0,3-3,0 м. Детальна інформація про поширення четвертинних відкладень у межах району представлена ​​проведених дослідженнях, зокрема у даних геології земельної ділянки.

В інженерно-геологічному відношенні узагальнена стратиграфія четвертинних відкладень Бородянського району (геологія ділянки) може бути представлена ​​таким чином:

  • 0,0-2,0 м - сучасний елювіальний горизонт еН;
  • 0,3-3 м - голоценові (алювіальні піски річкових заплав аН, aPIII-H) і верхньоплейстоценові делювіально-еолові відкладення dv, ePIII (представлені в основному різнозернистими пісками, супісками і суглинками).
  • 4-9 м морені відкладення середньоплейстоценового періоду gPIIdn; представлені легкими та середніми суглинками, супісками, рідше бурими та жовто-сірими пісками з рідкісними гравійними вкрапленнями та валунами;
  • 5-15- середньоплейстоценові відкладення у вигляді супісків або супісків vd, ePI;
  • 15-20 (25) м - алювіальні відкладення нижнього плейстоцену; представлені кварцовими різнозернистими пісками (горизонт має дискретне поширення).
  • З глибини 20-25 м залягають до четвертинні осадові відкладення різного віку. У нашій компанії у зручний для клієнтів час можна замовити низку послуг з дослідження ділянки, включаючи буріння свердловин на воду під ключ.

Примітки:

* Залежно від рельєфу місцевості відносні глибини стратиграфічної схеми можуть трохи змінюватися.

Сколько времени действительны результаты геологических изысканий

Мал.2. Геологічна карта четвертинних відкладень Бородянського району Київської області

Сколько времени действительны результаты геологических изысканий

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. мал. 1-2)

 Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.