Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерн-геологічні вишукування ділянки під забудову чи є в цьому необхідність?

Інженерн-геологічні вишукування ділянки під забудову чи є в цьому необхідність?
Інженерн-геологічні вишукування ділянки під забудову чи є в цьому необхідність?
Супер-менеджер
травня 2.2019
0 Коментар
 

Щоб виконати безпечне, раціонально фінансове і якісне будівництво, попередньо виконується ряд обов'язкових досліджень. Зокрема, фахівцями проводяться гідро, геофізичні, інженерно-геологічні вишукування, замовити які можна у зручний час за розумною вартістю в компанії "Акваторія".

Необхідність і суть даних: інженерно-геологічні вишукування для будівництва

Метою геологічних інженерних досліджень в процесі відбору ґрунтових проб на об'єкті будівництва і проведення аналізів є вивчення властивостей, складу грунту, включаючи її осідання, плавучість, набухання і інші. При виконанні дослідницьких робіт на обраній земельній ділянці під будівництво визначається його придатність, виявляються можливі небезпеки для будівлі, планованого зводити на ньому. На сьогоднішній день існує кілька напрямків в геологічні дослідження, маючи на увазі проведення наступних досліджень:

 • Збір даних, архівної інформації про минулі дослідженнях.
 • Інженерно-геологічні вишукування для різних видів об'єктів передбачають буріння свердловин, яке виконується для відбору проб. Основним напрямком таких робіт є вивчення проб грунтового складу, де до уваги беруться хімічні властивості, фізико-механічні показники.
 • Проведення робіт по геологічних вишукувань включає вивчення грунту на предмет його агрегатного стану, наявність розломів, тріщин, фізичного стану, параметрів рівня грунтових вод, виявлення комунікацій, підземних трас і інші явища. Також враховуються такі показники, як структура грунту, його багатошаровість або однорідність, аналіз ґрунтових вод з мета. впливу структури на властивості грунту.
 • Інженерно-геологічних вишукувань дозволяють виявити процеси, що протікають в грунті і негативно впливають на міцність, стійкість будівель, що дозволить знизити в подальшому їх безпеку в експлуатації. Дослідження проводяться паралельно з геодезичними дослідженнями. Це необхідно для повної інформації при будівництві. Всі дані фіксуються в звітах.

Мета проведення геології будівельної ділянки

При зверненні в нашу компанію, замовникам надається комплекс робіт по виконанню інженерно-геологічних вишукувань. Цей вид послуги дозволяє в подальшому:

 • правильно підібрати тип основи під фундамент і провести розрахунки оптимальної  глибини залягання;
 • обґрунтувати вибір матеріалів для  будівництва, включаючи такі його варіанти, як капітальне, каркасне із застосуванням металоконструкцій, безкаркасні;
 • визначити, чи відповідає спроектоване будівля виділеного бюджету під будівництво;
 • виявити небезпеки і вжити заходів по стійкості будівлі, його вплив на навколишні споруди.

Геологія ділянки проводиться з метою розуміння необхідності в підготовчих роботах, які збільшують або скорочують вартість будівництва, в тому числі фундаменту. Якщо будівля невелика, наприклад, а грунт стійкий, то не потрібно виконувати його глибинним і також навпаки. Також дослідні роботи дозволять визначити можливості будівництва різних об'єктів в певному районі чи населеному пункті в цілому.

определенном районе или населенном пункте в целом.

Особливості проведення досліджень

При зверненні в нашу організацію, можна замовити геологічні вишукування, вартість яких приємно порадує відповідно до якості виконання робіт. Їх виконання здійснюється комплексно. Спочатку вивчаються матеріали попередніх досліджень ділянки, відведеної під будівництво. Результати інженерно-геологічних вишукувань дійсні за терміном придатності три роки, але якщо пройшло менше часу, то нові можна не проводити. Архіви вивчаються також для аналізу змін, що відбулися в грунті. Комплекс робіт також включає:

 • буріння свердловини, забір проб, вивчення матеріалів в лабораторії;
 • геофізичний аналіз. З його допомогою можна визначити зміни грунту за фізико-механічними параметрами, включаючи тріщини, розколи, штучні втручання, зокрема, комунікації;
 • гідрологічні дослідження - вивчення ґрунтових вод, їх вплив на грунт і його властивості;
 • визначення ступеня небезпеки експлуатації планованого до будівництва будівлі.

Можливо також додаткові дослідження, після чого складаються звіти з докладним, достовірним відображенням результатів проведених досліджень.

Можливі ризики при відмові від проведення геології ділянки

Інженерно-геологічні вишукування для будівництва будівель і споруд необхідно проводити завчасно, щоб уникнути замовникам можливих ризиків:

 • при незнанні властивостей, особливостей ґрунту і заощадивши кошти на дослідження, можна втратити не тільки весь бюджет під будівництво, але отримати в результаті аварійно-небезпечне будівлю, або його повне руйнування;
 • загроза небезпеки здоров'ю і життю людей, що знаходяться в неправильно побудованому об'єкті;
 • потрапляння під штрафні санкції, кримінальну та інші види відповідальності, що передбачаються законодавством.

До основних умов надійності при експлуатації будівельного об'єкта відносяться проведені заходи, як обґрунтована стаття витрат. За реалізацію проекту на будівництво будівлі несуть в повній мірі відповідальність підрядні організації, які обов'язково виконувати геологію ділянки під забудову. Це дозволяє позбавити і уберегти замовників від будь-яких проблем в майбутньому. При зверненні в нашу компанію, замовники отримують комплекс послуг під ключ. Замовити їх можна за телефонами в будь-який зручний час.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.