Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Геология для газопроводу

Геология для газопроводу
Геология для газопроводу
Супер-менеджер
лютого 22.2022
0 Коментар

Будь-які будівельні роботи, які проходитимуть нижче земної поверхні, вимагають інженерно-геологічних досліджень. Зокрема, прокладання газової магістралі – одне з відповідальних та складних завдань, для чого спочатку виконується топографічна зйомка для представлення плану місцевості. На ньому наносяться геологічні підоснови, намічається шлях для проходження бурової установки. Газопровід не прокладають біля об'єктів підвищеної небезпеки та враховують рівень сейсмічності території, глибину промерзання ґрунту.

Дослідження включають аналіз проб грунту і підземних вод. Допустима кількість свердловин на один кілометр траси, що прокладається, може бути три, що залежить від складності умов. Комплексні роботи дозволять вибрати оптимальний метод прокладання труб проектувальникам, які за цільовим призначенням можуть прокладатися під землею або на поверхні. Важливою умовою прокладання є надійність, довговічність, захист від негативних впливів довкілля. Це пов'язано з тим, що газопровід може прокладатися на відстань вздовж ліній, ділянки яких необхідно досліджувати.

Нюанси досліджень

Важливо знати, що це геологічні дослідження на будівельному майданчику проводяться з урахуванням вимог і норм будівництва нафтогазовидобувної галузі. Так, наприклад, гірські вироблення по глибині повинні розташовуватися вище на 1 метр глибини закладення труб для газу, а відстань між свердловинами може змінюватися з урахуванням умов від 100 до 300 м. У лабораторних дослідженнях для газової магістралі отримують дані про міцність ґрунтів, пористість, щільність , гранулометричного складу, корозійної активності Важливо пам'ятати, що геологія ділянки під будівництво газопроводу проводяться з урахуванням екологічних вимог.

За бажання отримати компетентний, грамотний аналіз, пропонуємо звернутися до інженерно-геологічної компанії «Акваторія», співробітники якої максимально швидко та якісно проведуть усі роботи. У нас працюють сертифіковані фахівці всіх напрямків у даній сфері, а також є спеціальне обладнання та сучасні прилади.

Зазначимо, що величина заглиблення труб визначається по діаметру, і чим він більший, тим глибше буде укладання. Для виключення протікання газу та руйнування конструкцій, геологами вивчається місцевість, складається прогноз можливих змін ґрунтів та води. Робочий процес здійснюється у кілька дій:

  • підготовчі заходи, які включають підготовку спеціальної техніки, обладнання, методу буріння та інші нюанси;
  • розвідувальне буріння дозволяє визначити моноліти ґрунтів, рівень вод та геологічний розріз;
  • діагностування відібраних зразків у лабораторних умовах;
  • обробка одержаних результатів.

Підготовка

Геологічні дослідження газопроводу можуть виконуватися за наявності топографічної карти з контурами об'єкта проектування та технічного завдання. Попередньо збираються та обробляються документи минулих досліджень, а також враховується наявність підземних мереж та комунікацій для визначення способу прокладання.

Співробітники попередньо вивчають підоснову робочої ділянки, після чого намічаються місця прокладання труб. Також проводиться огляд рельєфності ділянки, наявність інших споруд на землі та під землею, їх особливості. Далі виконується спостереження, і основі попередніх досліджень визначаються складності розрізу. У процесі робіт враховуються кліматичні особливості території.

Розвідувальне буріння

Важливою умовою, яку необхідно дотримуватись для прокладання газопроводу, є віддаленість свердловин на шляху проходу від комунікаційних труб. Після того, як будуть відібрані зразки, їх відправляють до лабораторії для вивчення властивостей та складу. Необхідний метод буріння підбирається за результатами досліджень властивостей та складу ґрунтів, а також умов місцевості.

Головним показником досліджень ґрунтів буде здатність їх стиснення, опір на поверхні матеріалів конструкції, а також залежить від параметрів пластичності, вологи, плинності. Особлива увага приділяється наявності шкідливих компонентів у воді та ґрунтах. До них відносяться агресивні та абразивні частинки, які провокують руйнування труб.

Заключною частиною геологічних досліджень для газопроводу є оформлення технічного звіту, до якого вносяться висновки та рекомендації. Фахівці фіксують у звіті отримані матеріали досліджень, схеми, дані про розрізи ґрунтів у місці буріння свердловини, а також таблиці та інші дані. Виконати геологію під будівництво газопроводу зможуть співробітники компанії «Акваторія» на привабливих умовах з максимальною точністю та оперативністю робіт.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.