Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Складові геологічного звіту та вплив показників на будівництво

Складові геологічного звіту та вплив показників на будівництво
Складові геологічного звіту та вплив показників на будівництво
Супер-менеджер
лютого 22.2022
0 Коментар

Дослідження складу, властивостей ґрунту та підземних вод на будівельній ділянці під будинок чи котедж допоможе прийняти правильне рішення для складання проекту та зведення фундаменту, а також підібрати необхідні методи проведення будівництва. У звітному документі повинні міститися результати досліджень із відображенням даних за складом, структурою грунтів, глибиною залягання вод під землею, особливостями місцевого рельєфу ділянки та іншими параметрами.

Фахівцями проводяться польові, лабораторні дослідження та додаткові роботи. У документі відображається також повна характеристика об'єкта обстеження, включаючи фізико-механічні характеристики, міцність ґрунтів, посилання на будівельні норми, правила, вимоги, гідрогеологічні дослідження з прогнозованою можливістю підтоплення, висновки, рекомендації для будівельників та ряд додатків з аналізом хімічного складу води, лабораторні звіти можливі місця буріння для облаштування свердловин, ситуативний план та інше.

Все це важливо для грамотних будівельників, які на основі отриманих даних зможуть підібрати фундамент та врахувати вплив на навколишнє середовище від майбутньої будівлі. Замовити послуги геологічних досліджень можна у зручний час у компанії «Акваторія».

Навіщо потрібні фізичні властивості?

Необхідність вивчення фізичних параметрів ґрунтів пов'язана з визначенням можливості утримання навантажень від об'єктів будівництва на основу. Вони можуть змінюватись у зовнішньому середовищі, на що впливають температура, вологість та інші параметри. У визначенні фізичних властивостей враховують:

  • природну вологість;
  • пластичність;
  • щільність, пористість;
  • органічні елементи;
  • гранулометричні показники та інші параметри.

Так, наприклад, обстеження природної вологості передбачає відношення водної маси до ваги грунтів, а об'ємна – відношення води до їх обсягу.

Показники застосовуються визначення трудових витрат під час риття котловану під основу. Зазначимо також, що вологість пластичності на межах передбачає перехід ґрунтів із твердого в рідкий стан. Отримані дані застосовуються для аналізу стійкості фундаменту. Слід зазначити, що кожен тип ґрунтів має свої норми цього показника. Є низка інших показників, які необхідні для досліджень. По витривалості платформи з визначенням моделі проекту, і навіть отримання гранулометрического аналізу. Це важливо для прогнозування можливих просідання під фундаментом. Їх також визначають у лабораторних умовах фахівці нашої компанії.

Механічні властивості

До механічних параметрів при дослідженні ґрунту відносяться дані компресійних випробувань, на зсув, лабораторних досліджень, визначення стандартного ущільнення ґрунтів та водної витяжки. Інженери проводять дослідження та отримують дані у спеціалізованій лабораторії, де також можна визначити механіку ґрунтів для обліку їхньої поведінки в будівельному процесі, та спрогнозувати вплив на них від навантажень.

Міцність розраховується із запобіганням зсуву основ, якщо ґрунти на ділянці є глинистими або піщаними. У цьому дослідженні фахівці визначають опори до зсуву та проводять порівняння меж міцності. І варто зазначити, що нашими співробітниками завжди проводиться перевірка стандартного ущільнення для ґрунтів із рекомендаціями. Аналіз витяжки води дозволяє визначити забрудненість, наявність мінеральних компонентів у воді.

Вміст хімічних елементів та шкідливих домішок

На завершальному етапі проводиться аналіз підземних вод із визначенням у них хімічних елементів, домішок та інших компонентів. Важливо врахувати, що вибрати потрібний тип фундаменту можна після комплексного дослідження. Проектувальники, маючи дані геологічних досліджень з перерахованими показниками, можуть підібрати правильний тип підстави з розробкою надійного проекту під будинок та інший об'єкт. Ми надаємо повний комплекс послуг з геологічним дослідженням з визначенням важливих показників за помірною вартістю та чітко обумовлені терміни. І варто зазначити, що витрати на послуги невеликі, якщо порівнювати із загальною вартістю будівництва та наслідками при порушенні технологій. Ми гарантуємо якісний результат, що дозволить замовникам не допустити помилок і, що гірше, глобальної перебудови об'єкта.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.