Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Геологія для проектування фундаменту будинку

Геологія для проектування фундаменту будинку
Геологія для проектування фундаменту будинку
Супер-менеджер
лютого 22.2022
0 Коментар

Перед будівництвом будинку потрібно знати властивості грунтів. З цією метою проводять геологічні дослідження, які можна замовити в компанії «Акваторія». Роботи проводяться безпосередньо перед оформленням проекту та будівництвом. Важливо врахувати, що основа будинку під час зведення заглиблюється, внаслідок чого перебуває під постійним впливом ґрунтів. І за наявності в розрізі водоносного горизонту, підземна частина об'єкта також піддається впливу з боку підземних вод. У свою чергу, основа без захисту та правильного розрахунку будівництва піддається корозійним процесам металевих конструкцій та матеріалів.

Тому геологію фундаментів мають виконувати кваліфіковані спеціалісти. Маючи докладні дані про параметри, стан грунтів, вони підберуть оптимальний варіант конструкції основи з розробкою заходів із захисту від несприятливих впливів.

Дослідження для проектування фундаменту будівель проводяться шляхом буріння з відбором проб для лабораторних досліджень. Вони вивчаються у лабораторіях, що дозволяє визначити потужність, характер залягання шарів у межах будівельного майданчика. Також з їх допомогою можна визначити гранулометричний склад ґрунтів та порядок чергування шарів. Забір зразків проводиться з покрівлі, середини пласта та його підошви. Таким чином, досліджують шари, розташовані у зоні будівельного об'єкта. Геологію фундаменту проводять у межах будівельної ділянки та біля нього.

Нюанси інженерних досліджень

Дані, отримані під час проведення робіт, дозволяють визначити структуру ґрунту всередині, його пучинистість, щільність та інші властивості. Аналізуючи ґрунт, фахівці визначають глибину його промерзання, межі підтоплення, джерела водоносів, стабільність геологічних пластів та рельєфність території. Перед зведенням основи необхідно провести роботи з використанням спеціальної техніки та інструментів:

  • Вивчення ділянки.
  • Буріння (2 та більше свердловин).
  • Забір проб із шарів та свердловин.
  • Проведення лабораторних досліджень.
  • Випробування методами статичного, динамічного зондування та штампом.
  • Складання звіту з проведених досліджень.

Проведення буріння біля виконується відбору проб ґрунтів. Щоб територія була вивчена повністю, необхідно правильно розташувати розвідувальні свердловини, враховувати розміщення дудок, шурфу, які могли бути під час минулих досліджень.

Для всіх ґрунтів характерні такі показники, як міцність та опір просіданням. При досягненні критичних позначок цих параметрів порода зазнає деформування або повного руйнування. Фахівцями враховуються можливі види впливів на ґрунт у розрахунках, тому що навантаження від основи можуть передаватися як у сторони, так і вниз. За наявності несприятливих процесів, зокрема, зсуву ґрунту на місцевості, підвищуються ризики їх активації через навантаження від будівництва об'єктів.

Грунт фахівці тестують у природних умовах її залягання. Вони проводять випробування, на основі яких визначається реагування ґрунту на навантаження. Дані про навантаження дозволяють визначити оптимальну вагу будівлі, зрозуміти доцільність забудови на вибраній ділянці. Геофізичні дослідження також дають уявлення про рельєф і ландшафт території, що дозволяє визначити необхідність проведення насипів або вирівнювання майданчика під будівництво.

При визначенні типу ґрунту підбирається конкретний фундамент. Зокрема, облаштування основи з гарною гідроізоляцією проводиться у ґрунтах із пиловими пісками або тягучими глинами. Пальовий фундамент облаштовують на торф'яних ґрунтах. Основа з нижньою глибиною від рівня промерзання виконується на ґрунтах з вологими суглинками або пилуватим піском. На твердих глинах, крейдах та середніх пісках обладнують неглибоке закладання основу. І варто врахувати, що правильний аналіз ґрунту з об'єктивною інформацією дозволить визначитись із вибором фундаменту.

Необхідність досліджень для наявних будівель

Дослідження ґрунтів необхідно проводити і для наявних будинків та їх підстав, що обумовлюється періодичними витоками з каналізаційної системи чи водопостачання. Це пояснюється тим, що трубопровід розташовується під землею або у підвалах, через що швидко виявити проблему досить складно. Вода може поступати в ґрунт поступово, насичуючи її вологою. Внаслідок цього породи можуть змінювати свої властивості, що відбивається на просіданні будівельних об'єктів.

Геологічні дослідження для облаштування фундаменту дають змогу визначити властивості, характеристики порід перед будівництвом. На підставі отриманої інформації можна вибрати засоби захисту, зміцнення споруд. Просідання будинку відзначається утворенням тріщин на стінах або на основі фундаменту. Разом з будинком на просіданні піддаються покриття доріг та інші споруди, розташовані поруч. При виявленні цих факторів необхідно звертатись за допомогою до фахівців, які проведуть геологію ділянки.

Нерідко виникають проблеми, пов'язані з підвищенням рівня підземних вод, зміни їх властивостей та складу. Цей фактор збільшує ризик їх негативного впливу на фундамент, що згодом призводить до ерозійних та корозійних процесів металевих конструкцій та елементів. Тому разом із зразками ґрунтів проводиться аналіз проб води при лабораторних дослідженнях. Під час живлення вод атмосферними опадами проводиться вдосконалення систем водовідведення.

Геологія фундаменту проводиться одночасно із геодезичними дослідженнями. До звіту вноситься текстова частина (опис досліджуваних об'єктів, територій, рельєфу ділянки, інші дані), результати аналізів, отриманих з лабораторних досліджень, графічні програми, схеми, рекомендації інженерів-геологів та інших працівників нашої компанії.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.