Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні дослідження

Інженерно-геологічні дослідження
Інженерно-геологічні дослідження
Супер-менеджер
лютого 22.2022
0 Коментар

Інженерно-геологічні дослідження представляють комплекс заходів щодо дослідження геологічних умов будівельного майданчика. Отримання достовірних даних для оформлення та обґрунтування проектної документації майбутнього будівництва є підставою для проведення геології ділянки.

Комплекс досліджень на ділянці, що планується під будівництво об'єктів житлового та комерційного призначення, вкрай необхідний. При проведенні робіт слід враховувати безліч факторів, включаючи розташування об'єктів поблизу водойм, наявність просадних ґрунтів, ймовірність підтоплення, зрушення та інші. І важливо врахувати, що відхилення від нормативів може призвести до руйнувань, аварійних ситуацій та інших проблем зі спорудженим будинком. А також негативні явища збільшують ризики для життя та здоров'я людей. Тому проводити всі роботи мають кваліфіковані, досвідчені фахівці

У процесі робіт вивчається будову рельєфу ділянки з особливостями розвитку. Інженери складають топографічні карти місцевості, схеми геологічних розрізів, вивчають гідрогеологічні особливості з урахуванням поведінки ґрунтових вод на території, що вивчається. Проведення лабораторних аналізів відібраних проб дозволить отримати точну оцінку ґрунтових основ, їх склад та властивості у реальному часі.

Геологія ділянки: завдання та цілі

Провести геологію ґрунту неможливо без загальної оцінки будівельної ділянки, для чого застосовуються сучасні прилади та високоточне обладнання. Фахівці компанії «Акваторія» проводять комплекс заходів для отримання таких даних, як глибина промерзання ґрунтів, можливі межі затоплення, якщо поруч є водоймище, рельєф місцевості та інші процедури. Все це необхідно для обґрунтування та оформлення проектів. Отримані дані дозволяють обґрунтувати доцільність рішення щодо проведення будівництва на обраній ділянці.

Головним завданням геологічних досліджень є визначення фізико-механічних параметрів ґрунтів, їхньої подальшої поведінки при будівництві об'єктів з їхньою стійкістю. Фахівці оцінюють екологічний стан ділянки, планують заходи щодо збереження навколишнього середовища, щоб звести до мінімуму впливу на основу у процесі будівництва. Основною метою проведення є усунення ризиків та аварійних ситуацій.

Особливості геологічних робіт

На підставі геологічних досліджень співробітники складають звіти, прогнози та висновок про стан ділянки. Провести дослідження можуть оперативно із високим рівнем професіоналізму співробітники компанії «Акваторія».

Щоб роботи були проведені швидко, нашим співробітникам необхідно надати пакет документів, до якого входить звіт з інформацією про умови майданчика характеристики ґрунтів, геологічні схеми районування та інші дані.

Співробітники компанії визначать в індивідуальному порядку терміни виконання досліджень з урахуванням вивченості території та геологічних умов, для чого будуть проведені роботи:

  • Вибір місця розташування споруди, що зводиться, із запропонованих варіантів у плані.
  • Обґрунтування компонування будівельних об'єктів відповідно до обраного варіанту розташування.
  • Надати з обґрунтуванням схеми розрахунків основ та підбір фундаменту для проектованої будівлі або споруди.

При проведенні робіт фахівцям необхідно розуміти ширину фундаменту, що залежить від властивостей ґрунту, що несуть його можливості під основою.

Будівельники не проектуватимуть фундамент доти, доки не знатимуть показники ґрунтів. Слід зазначити, що ґрунт – це ґрунти геологічної різноманітної системи. Їх називають об'єктом інженерної діяльності. Щоб правильно провести геологічні дослідження, необхідно виконати такі роботи:

  1. Збір даних із обробкою у дослідженнях минулих років. Проведення аналізу допустимих змін рельєфу з динамікою його змін та впливів природного та техногенного характеру.
  2. Розшифровка зйомок, визначення меж ландшафтів четвертинних відкладень.
  3. Стаціонарне спостереження. Процедура включає спостереження з орієнтацією біля і повним описом наявних будов. Проводиться візуальна оцінка рельєфу. Проводиться дослідження ґрунтів, з'ясовуються їх фізико-механічні властивості, що дає змогу грамотно оформити проектування фундаменту.
  4. Аналіз геологічних змін у районах, де є висока ймовірність зсувів, селів або карстів. Поблизу будівельного майданчика визначаються можливі водопрояви, відстежується розвиток складних геологічних процесів.
  5. Вивчення геології території з проведенням пошуку проходки гірничих виробок. Проводиться пошук розрізів, визначається глибина залягання підземних вод, відбір проб із визначенням складу та основних властивостей ґрунтів у спеціалізованих лабораторіях. Також проводиться прохідка згідно з додатком у будівельному проектуванні.
  6. Проведення літології у місцях, де є водоносні горизонти. На заключному етапі робіт буде проведено розрахунок дренажної системи.
  7. Камеральна обробка, метою якої є досягнення високої якості досліджень. Отримані результати вносяться до звіту з подальшим прогнозуванням та висновками. Процедура дозволить грамотно розробити необхідну документацію та проект для будівництва.

На завершальному етапі досліджень співробітники вносять отримані результати, аналіз, прогнозування до робочого звіту та передають його замовнику. Вартість послуги від компанії «Акваторія» насамперед визначається обсягом робіт із технічного завдання. На формування цін впливає також складність геологічних умов ділянки та комплектація споруд із необхідними характеристиками.

У технічному завданні наведено перелік геологічних досліджень та інженерних робіт. У деяких випадках у такому документі достатньо вказати параметри об'єкта, що планується до будівництва. На цій підставі організація може визначити обсяг та склад робіт з геологічного дослідження самостійно. Важливо врахувати, що вартість робіт залежить від ступеня складності ділянки та геологічних умов на ній, цільового призначення, наявності з особливими показниками ґрунтів, глибини залягання підземних вод, активної взаємодії з геологічним середовищем, рівня відповідальності та місця розташування майбутньої будівлі.

Метою оформлення топографічного плану місцевості є визначення місць розташування свердловин для буріння. У ньому вказуються комунікації та інші об'єкти, розташовані під землею. Дослідження будуть проводитися навіть за відсутності топографічної зйомки. Але в цьому випадку можливі ризики пошкодження інженерних мереж під землею.

Для проведення досліджень між виконавцем та замовником укладається договір, де будуть прописані терміни, види робіт, їх порядок виконання та вартість послуги.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.