Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Геологічні дослідження

Геологічні дослідження
Геологічні дослідження
контент-менеджер
березня 1.2016
0 Коментар

Чому необхідно проводити геологічні дослідження

Будівельні роботи без урахування інженерно-геологічних умов ділянки можуть згодом під час експлуатації будівель призвести до виникнення тріщин, перекосів, вертикального зміщення пластів землі. Іноді наслідки можуть бути дуже катастрофічними. Геологія ділянки під будівництво проводиться з метою врахування всіх особливостей будови верхніх шарів землі та природних процесів, що протікають. Також це дозволяє зробити прогнози розвитку небезпечних інженерно-геологічних процесів. Користь від проведення досліджень у рази перевищує вартість геології ділянки.

 

Грунти в розрізі

На більшій частині України розвинені не дуже сприятливі для будівництва лісоподібні ґрунти та ліси, що мають особливість сильно стискатися при зволоженні, під додатковими навантаженнями або власною вагою. Їхній характер допоможуть визначити геологічні дослідження.

Лессовидні грунти

Лісоподібні породи відразу можна дізнатися по світло-жовтому, палевому забарвленню. У природних відслоненнях (де є яри, балки, круті береги річок) можна бачити, що ці породи не мають шаруватості. Не озброєним оком можна спостерігати значну кількість пір, через них грунт здатний сильно стискатися при зволоженні. Також значні зміни будівельних властивостей відбуваються під тиском. Ці здібності лесових порід значною мірою пов'язані з вапняною складовою. Як ми знаємо, з карбонатними породами пов'язане перебіг карстових процесів. Геологія земельної ділянки на таких територіях проводиться як перед великим будівництвом, так і до будівництва невеликих приватних будівель. Ціна геологічних досліджень розраховується заздалегідь.

Дослідження грунтів для фундаментів

Проблеми з усадкою будинку, тріщини по стінах та затоплені підвали зазвичай асоціюють із некомпетентністю майстрів ремонтної бригади чи комунальної служби. Однак проблема виникає ще під час вибору майданчика будівництва та стає наслідком неправильної оцінки будівельних ризиків та відмови від досліджень. На перший погляд все нормально – немає вогкості та комарів від сусідньої водойми, гарний вигляд та гарні умови купівлі землі. Що потрібне ще для початку будівництва будинку? Відповідь проста – детальне геологічне дослідження місця будівельних робіт. Проведення комплексних інженерно-геологічних досліджень, ціна яких є досить прийнятною, дозволить припускати, що будинок простоїть десятки років, а не стане падати вже на 3-5 рік.

Приховані фактори

Існує ряд причин, які можуть зумовити руйнування будівельних конструкцій, показавши негативні зміни лише за кілька років після закінчення будівництва. Якщо до початку зведення конструкції не було проведено геологічної розвідки, ціна ризиків зростає і можна готуватися до таких наслідків:

   1.Спучування грунтів - відбувається при промерзанні занадто вологих порід. Вода при замерзанні розширюється в обсязі, збільшуючи об'єм ґрунту, отриманий тиск досягає рівня тиску, який запросто впорається з основою і невеликого приватного будинку та потужної багатоповерхівки.

   2.Просадка ґрунту – несе ризик не тільки в ущільненні порід та опусканні всієї конструкції. Цей процес відбувається нерівномірно через різну структуру ґрунтових порід навіть на невеликій території. Наслідком просідання можуть стати тріщини на стінах, і на плитці на підлозі, перекіс дверей, мікроруйнування конструкцій та оздоблення, які згодом переростають у серйозні проблеми.

   3.Затоплення фундаменту та проникнення води в підвал, що загрожує вогкістю та холодом на першому поверсі, прояв цвілі на стінах, грибка та неприємного запаху, з яким дуже важко боротися. Сушити підвал - дуже трудомістке заняття, тому краще заздалегідь подбати про геологічний аналіз грунтів і відповідно до його результатів провести підбір гідроізоляційних матеріалів.

Важливо: до початку будівництва потрібно спроектувати фундамент, який не знадобиться капітально розбудовувати. Наприклад, у проекті закладено дах із металочерепиці, а в процесі будівництва власник використовує натуральну черепицю, яка збільшує навантаження на фундамент у рази. Геологія надає будівництву неоціненну допомогу, запобігаючи багатьом ризикам і заощаджуючи невиправдані вкладення коштів.

Результати геологічних досліджень

Вже зрозуміло, що детальний аналіз інженерної геології необхідний, але варто розібратися, що отримає власник будівельного об'єкта від досліджень ґрунтів, сплативши вартість послуг фахівців. Насамперед, визначаються властивості всіх верств земельних порід, їх товщина та присутність підземних вод. Вода, у свою чергу, вимагає особливої ​​уваги – визначення хімічного складу, характеру залягання та можливого ступеня промерзання. Також у процесі робіт визначається кут падіння пласта та формується висновок про можливість проведення будівельних робіт на зазначеній території.

Об'єктивність та точність результату аналізу геологорозвідки залежить не від ціни послуги, а від досвіду та кваліфікації фахівців, наявності потрібного технологічного обладнання. Важливо не тільки пробурити свердловину для забору ґрунтів на аналіз, але виключити і змішування, вибрати правильні місця для проб та оцінити всі ризики для будівництва. Ми пропонуємо досвід своїх фахівців, обладнання та перевірені методики для всебічного та комплексного аналізу порід. Індивідуально для кожного об'єкта підбираються методи дослідження ґрунтів, що базуються на вивченні будівельного проекту.

Загальні та детальні дослідження

Без загальної оцінки території будівництва неможливо проаналізувати ґрунт та основу під конструкцію. Фахівці застосовують сучасне та високоточне обладнання, що дозволяє отримати інформацію:

  • про рельєф та глибину промерзання землі;
  • можливі межі затоплення від довколишніх водойм;
  • розташування та близькість підземних вод;
  • геологічну стійкість.

Планування геологічних досліджень, робота з архівними матеріалами

Геологія України

На першому етапі із замовником узгоджується ділянка досліджень, складається технічне завдання, попередній розраховується кошторис робіт і вартість досліджень. Якщо на ділянці не проводилась топографічна зйомка – такий вид робіт закладається у проекті. Топоплан необхідний як проведення геологічних досліджень, а й у подальших проектних робіт.

Коли проводиться геологія ділянки, вартість може залежати від низки чинників. Одним із них є складність геологічних умов. Під цим мається на увазі наявність у розрізі кількох шарів, які відрізняються за літологічними властивостями та фізико-механічними параметрами. Сильно впливає властивості грунтів наявності горизонту води та її близькість до досліджуваних верств.

Польові роботи

Після того, як вивчено архівні матеріали зі звітів із сусідніх ділянок, проаналізовано основні геологічні умови за загальним геологічним картами, складається проект робіт, де перераховуються всі необхідні види геологічних та лабораторних досліджень. Найголовнішими є польові роботи – буріння свердловин, прохідка гірничих виробок. Для приватного будівництва також замовляється геологія ділянки, вартість робіт прораховується залежно від гірничо-геологічних умов.

Перед виїздом бурової бригади проводиться рекогносцирувальне обстеження місцевості. Попередньо визначаються типи ґрунтів, що зустрічаються, кількість інженерно-геологічних елементів. Документуються видимі небезпечні природні явища типу просідань, обводнень, карстових явищ. Визначаються попередні місця закладення свердловин, під'їзні колії.

Після цього бурова бригада виїжджає на досліджувану ділянку. Проводиться буріння свердловин у кількості, яка дозволить отримати необхідні вихідні геологічні матеріали для складання проекту на будівництво об'єкта. Необхідна кількість свердловин, їх глибина місця закладання, кількість проб, що відбираються, залежить від складності об'єкта і від складності геологічних умов. Проби намагаються відбирати за кожен інженерно-геологічний шар. Щоб найточніше мати уявлення про фізико-механічні властивості земельних порід – відбирають проби непорушеної структури. Якщо зустрічається горизонт із водою – відбираються гідрогеологічні проби.

Після проведення досліджень проб у лабораторії отримані результати обробляються методами статистичного аналізу. Отримують дані для розрахунку вартості та параметрів фундаменту будівлі, вибору матеріалу для будівництва. Остаточним документом геологічного вивчення ділянки є технічний звіт. У ньому наводяться загальні відомості з геології району: геоморфологічні особливості, стратиграфія, літологія верств, гідрогеологічні особливості, що виявляються інженерно-геологічні процеси. Також якщо такі процеси не виявлені – робиться прогноз на можливість їх прояву надалі, або робиться прогноз розвитку процесів, що вже виявляються.

Вартість геології ділянки можна уточнити в інженера компанії. «Акваторія» проводить буріння свердловин на воду, інженерно-геологічні та гідрогеологічні дослідження за доступними цінами.

Геологічні дослідження заощаджують час та гроші!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.