Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Чи потрібні інженерні вишукування при реконструкції

Чи потрібні інженерні вишукування при реконструкції
Чи потрібні інженерні вишукування при реконструкції
Супер-менеджер
грудня 13.2021
0 Коментар
Реконструкція дозволяє вдихнути нове життя в застарілий об'єкт. Чи потрібні інженерні вишукування при реконструкції? Для грамотного виконання оновлень потрібно проект, який створюється на основі показників попередніх інженерних вишукувань. В ході досліджень вивчають і аналізують особливості реконструюється і території, які за час експлуатації могли зазнати вагомі зміни.

Що міститься в техзавданні

Проводити інженерно-геологічні вишукування можуть організації, які є членами СРО з необхідними допусками. Роботи виконуються на основі договору, з дотриманням нормативів і відображенням в підсумковій звітності пунктів, зазначених в техзавданні:

 • місцезнаходження оновлюваного об'єкта;
 • технічні параметри, дати зведення і експлуатаційного введення інженерної споруди;
 • тип, глибина залягання і інші особливості фундаментної конструкції;
 • випробовувані в теперішньому часі і передбачувані навантаження на грунт, об'єкт, його основу і окремі конструкційні елементи;
 • ретроспективні дані про гідрогеологічних параметрів середовища;
 • мета поновлення із зазначенням планованих трансформацій.

Техзавдання супроводжується детальними схемами та звітністю по раніше проведеним дослідженням в зв'язку зі зведенням, оновленням або деформаціями основних опорних і несучих елементів об'єкта.

Види інженерних вишукувань при реконструкції

Нужны ли инженерные изыскания при реконструкции

Інженерно-геологічні вишукування проводять перед запуском реконструкційних робіт, щоб:

 • ретельно і в максимальному обсязі вивчити архівну підсумкову звітність досліджень, проведених в даній локації в попередні роки;
 • вивчити особливості геології майданчика;
 • встановити метеорологічні фактори, що впливають на гідрологічний режим підземних вод;
 • визначити основні параметри грунту: вологість, щільність, твердість, пружність, залежність від вертикального тиску;
 • документально зафіксувати трансформації гідрології, виявлені на будівельному або експлуатаційному етапі;
 • проводити геодезичний моніторинг з метою раннього виявлення зсувів, кренів і інших структурних порушень.

Без вишукувань обходяться, коли візуально виявлених дефектів не виявлено, навантаження не змінюється, а в план оновлень не входять фундаментальні конструкції інженерної споруди.

Серед пред-реконструкційних інженерних вишукувань, спрямованих на виявлення причин деформацій і руйнувань об'єкта, крім гідрогеологічної різновиди виділяють:

 • топографічну, спрямовану на виявлення місць опади об'єкта, викликаної зсувами опорних елементів через ерозійних або гідравлічних резюмував грунту, щоб за підсумками проаналізувати обстановку і обстежити опорні конструкції будинку;
 • екологічну, спрямовану на виявлення факторів екологічного середовища, що загрожують екологічній безпеці і на прогнозування ситуаційних змін на основі параметрів природного, вібраційного, радіаційного та техногенного впливу, забруднення ґрунтів і поверхневих вод, які враховують рівневі коливання і концентрації токсичних речовин.

Пред-реконструкційні інженерні вишукування відрізняються особливою специфікою, ускладненим, що вимагає максимальної обережності доступом до конструкції підстави, і виконанням робіт в жорсткій відповідності з нормативами і регламентом.

Різновиди вишукувальних робіт

Скрутність і важкодоступність обмежують не лише використання вимірювальної техніки, а й кількість організацій, здатних забезпечити належний рівень проведення перед- реконструкційних досліджень. Компанія «Акваторія», яка володіє 15-річним досвідом у дослідженні ґрунтів і гідрогеології, оперативно, якісно і недорого виконає:

 • аналітичне дослідження ретроспективних відомостей інформаційного та графічного характеру;
 • рекогносцирувальне обстеження;
 • визначення і вивчення основних параметрів грунтових вод і грунтів під конструкціями основи  фундаменту об'єкта;
 • лабораторні дослідження із застосуванням методів геофізики;
 • прогнозування ризиків і станів екологічного середовища в плані екологічної та геологічної безпеки.

За підсумками пред-реконструкційні обстеження формується висновок, в якому детально описуються гідрогеологічні та геолого-літологічні аспекти місцевості, стан інженерної споруди, особливості екології. Достовірність і точність показників гарантують відновлення інженерної споруди без надмірних витрат.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.