Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як розташувати септик на ділянці

Як розташувати септик на ділянці
Як розташувати септик на ділянці
Супер-менеджер
вересня 29.2021
0 Коментар
Категорія:
Канализация
Локальні каналізаційні системи з відстійником і очищувачем вод - септики стають незамінними в заміському будівництві і на дачних ділянках. Вони все активніше витісняють вигрібні ями, як єдину альтернативу центральної каналізації в минулому. Нові системи ефективно справляються з утилізацією стічних вод, дозволяючи істотно заощадити на поливі і для технічних цілей. Важливо знати, що установку септика здійснюють відповідно будівельних та санітарних норм на передбаченій відстані зі схваленням проекту локальної каналізації санітарно-епідеміологічною службою.

Дозвільна та регламентуча документація для установки септиків

Пристрої для утилізації нечистот - септики служать відмінним варіантом усунення проблем із забрудненням ділянки і навколишнього середовища. Завдяки інноваційним розробкам, істотно скорочуються ризики проникнення забруднень, нечистот у відкритий грунт, колодязь або водойми. Важливо при цьому розуміти, що установку септика не можна виконувати в будь-якому місці за бажанням замовників. Монтаж повинен проводиться за заздалегідь складеним і затвердженим проектом санітарно-епідеміологічною службою. Складання технічної документації проекту має мати обгрунтування з ретельним дослідженням території за прийнятими положеннями нормативних документів:

 • СанПіН 2.2.1 / 2.1.1.1200-03. Документ із змінами і доповненнями, затверджений в 2007 р. головним санітарним лікарем, включає питання про санітарну охорону джерел водопостачання. У ньому також передбачено зведення санітарних зон біля об'єктів, які можуть впливати на зміну ситуації з екологічної безпеки.
 • СНиП 2.04.03-85. Розділ, в якому розглянуто питання про доцільність узгодження санітарними службами проектів локальної каналізації і проектів водопостачання.
 • СанПин 2.1.5.980-00. У документі відображені основні вимоги з охорони грунтових вод.
 • СНиП 30-02-97. Діючі правила та прийняті норми, за якими можна здійснювати планування, забудову садових товариств і дачних ділянок.
 • ФЗ №52 - документ, який регулює питання санітарно-епідеміологічного характеру з забезпеченням безпеки населення, яке проживає біля екологічно небезпечних об'єктів.

Експерти, розробляючи будівельні і санітарні норми, провели розрахунки, за допомогою яких зручно визначати відстань до септика від колодязя, артезіанської свердловини та інших гідротехнічних споруд, призначених для подачі води. Фахівцями була врахована віддаленість очищувачів від житлових і господарських об'єктів. Але при установці септика слід пам'ятати про безпеку сусідів, яким можливо будуть докучати неприємні запахи, також про насадженнях на ділянці. Щоб не допустити помилок при установці, краще скористатися послугами фахівців нашої компанії «Акваторія». Співробітники при обстеженні ділянки складуть схему установки септика.

Розрахунок відстані утилізатора до сусідньої ділянки

Расчет расстояния утилизатора до соседнего участка

Складаючи проект каналізаційної локальної системи, необхідно враховувати всі складові елементи і фактори, що впливають на ефективну роботу пристрою. Зокрема, враховуються особливості рельєфу місцевості зі складом грунту і глибиною залягання грунтових вод, а також важлива глибина промерзання, яка може відрізнятися на конкретно обраної території. Багато користувачів вважають, що максимально віддалений септик від житлових об'єктів, присадибної ділянки і водозабірних систем гарантуватиме безпеку. Але така думка в корені не вірна.

Так вважають власники невеликих заміських ділянок, на яких встановити септик по найкращим практикам на певній відстані від об'єктів практично неможливо. Велика частина територій характеризуються складним рельєфом, з підвищеннями і ухилами. Але безпечним для них буде установка локальної каналізаційної системи в нижчій точці ділянки.

При установці станції вище водоносного шару можуть виникнути проблеми із забрудненням, в разі, коли грунтові води залягають високо. При складанні проекту септика важливий такий момент, як близьке розташування інших сусідських ділянок, включаючи інтереси їх власників. Тому септик повинен бути розташований від сусідів на відстані 5 м, згідно з чинними вимогами і нормами. До сусідніх господарських об'єктів відстань повинна бути не менше 4-х м, щоб не допустити проблем зі здоров'ям тварин. До рослин і дерев відстань від септика становить від 1-го до 4-х м. Відносно сусідського паркану по розташуванню до септика має бути не менше 2-х м, в чому навіть досвідчені експерти можуть сумніватися в точності відповіді. Але це стосується ситуації, коли немає господарських, житлових будівель, інших комунікацій прямо за парканом. Розрахунки відстані проводяться не від забору, а від об'єктів до станції стокової очищення.

Свердловина та септик розташовані на ділянці

Скважина и септик расположены на участкеЯкщо питання з сусідніми територіями та сусідами врегульовані, тоді необхідно продумати власну безпеку. І особливо це питання стосується при наявності артезіанської свердловини на ділянці, що забезпечує подачу чистої питної води. Для його вирішення необхідно облаштувати санітарну зону, що забезпечить безпеку джерела в непередбачених ситуаціях, включаючи розгерметизацію, або розрив труб. Результатом стане потрапляння нечистот в водозабір або грунт. Септик встановлюють від водозабору з урахуванням властивостей, типу грунту:
 
 • 20 м – глинистий грунт;
 • 35 м – суглинки;
 • 50 м – супесі та пісок.

За цими параметрами не складно визначити, що відстані великі. У свою чергу, установку септика можливо проводити не на кожній дільниці через маленькі площі. Фахівці в таких ситуаціях рекомендують вибрати інший варіант утилізації стічних вод, щоб не порушувати вимоги і норми, прийняті чинним законодавством. І бажано скористатися послугами фахівців з проведення аналізу складу ґрунтів.

У житлові об'єкти і господарські будівлі подача води відбувається через трубопровідну систему з відведенням стічних вод по трубах. Для правильної роботи системи необхідно між водопровідними і каналізаційними трубами забезпечити необхідну відстань. Між ними (згідно СНиП 2.07.01-89) має бути 40 см з перетином під кутом 90 градусів. Труба, що подає на 40 см повинна бути вище вихідної. Також рекомендується додаткове застосування захисних кожухів, якщо в прокладанні системи використовуються труби з полімеру.

Додаткові вимоги щодо встановлення септика

Особливих неприємностей по установці очисної споруди з сусідами не виникає. Але питання стосується, чи будуть смердючі запахи нечистот доставляти проблеми оточуючим, перехожим. Цей момент враховується в разі вимушеної установки септика біля проїжджої частини, або тротуару, а також поблизу водойм, що може призвести до більш серйозних проблем. Якщо виникають безвихідні ситуації, то варто врахувати для правильної установки пристрою ряд інших санітарних норм:

 • 10 м - мінімальна відстань до річки і іншої водойми;
 • 30 м - санітарна зона перед водосховищем;
 • понад 5 м від проїжджої частини, коли утилізатор планується встановити з її боку;
 • 5 м і більше - розташування септика від газової труби.

Щоб вирішити проблему з установки септика на ділянках малої площі, необхідно враховувати всі нюанси і вимоги на стадії оформлення проекту. І найчастіше септик розташовують навпроти джерел питної води на схемі ділянки заміського будинку. При відсутності такої можливості, вживаються заходи щодо гідроізоляції грунтів із застосуванням глини і матеріалів з гідроізоляційними властивостями.

Використання септика з меншою продуктивністю дозволяє знизити санітарно-епідеміологічні вимоги і норми. У разі, коли запропоновані способи установки не підходять, тоді варто розглянути придбання біологічного фільтра. Перевагою такої системи є швидке очищення з ефективною роботою пристроїв. А також відстані до сусідніх об'єктів від утилізатора значно скорочується. Проконсультуватися з цих та інших питань можна з нашими фахівцями по телефону або при обстеженні об'єкта.

Септики від компанії «Акваторія» - гарантія надійної роботи систем

Незважаючи на великий спектр пропозицій сантехнічних пристроїв на ринку обладнання, в Києві та Київській області вигідно придбати септики в нашій компанії «Акваторія» по ряду причин:

 • продаж високоякісного, надійного обладнання відомих брендів з наданням гарантії;
 • надання послуги з установки септиків з ретельним обстеженням території ділянки;
 • ми пропонуємо найкращі ціни на сертифіковану продукцію і послуги із забезпеченням гарантії.

Фахівці компанії виконають всі роботи під ключ, завдяки наявності сучасного промислового устаткування, інструментів і багатому досвіду в даній сфері. Системи таких торгових марок, як АКВАПЛАСТ, Акватек-Україна, Bioseptic, Топас-Україна показують себе як надійний і хороший вибір при установці септиків. Наші менеджери проконсультують і запропонують оптимальне рішення за телефонами у зручний час для Вас!

Отримати консультацію з питань проектування, монтажу автономних каналізацій ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.