Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Вигрібна яма чи септик – питання вибору

Вигрібна яма чи септик – питання вибору
Вигрібна яма чи септик – питання вибору
контент-менеджер
лютого 5.2016
0 Коментар
Категорія:
Канализация

Ще на етапі будівництва фундаменту та коробки будинку закладаються пропускні отвори для каналізації, по трубах стоки виводяться назовні. Далі існують такі варіанти їхнього відведення:

  * Централізована міська каналізація,

  * Вигрібна яма під викачування,

  * Яма для септика

  * станція з переробки.

Перший та останній варіант відкинемо, оскільки каналізація доступна не скрізь, а станцію будувати вирішується не кожен домовласник. Розглянемо порівняння вигрібної ями під викачування асенізаторськими машинами та яму – септик біоочищення для дому.

Вигрібна яма

Способів пристроїв вигрібної ями дуже багато - від бетонної та цегляної кладки в котловані із зовнішньою гідроізоляцією до великих металевих і пластикових ємностей, широких колодязів з залізничних кілець, вони ж септики з залізничних кілець, вони ж найпрактичніші. Незалежно від способу облаштування вигрібної ями, варто обов'язково передбачити її герметичність. Розсмоктуючі ями ми навіть не розглядаємо, як варіант для сучасного будинку - вони приносять непоправну шкоду навколишньої території, постачають шкідливі речовини та мікроорганізми у ґрунт та ґрунтові води, а в результаті все одно вимагають викачування, оскільки зашлаковуються.

Будівництво вигрібної ями (септика із залізничних кілець) – це раціональне проектування конструкції, вибір зручного місця для під'їзду асенізаторської машини, зручний поверхневий люк, кришка якого часто відкриватиметься. Як правило, прийнято вважати звичайну вигрібну яму дешевим варіантом каналізації, проте для правильного облаштування, герметизації, обладнання можливості доступу та очищення потрібні певні витрати. Мінусом вигрібної ями є потреба її періодичного очищення, що тягне за собою додаткові витрати, постійний контроль рівня стоків, черги до асенізаторів.

Септик біоочищення для дому

Септик для будинку, що передбачає переробку стічних вод біологічними мікроорганізмами, це сучасний і досить виправданий варіант автономної каналізації. Він являє собою герметичні ємності із системою фільтрації, яка забезпечує відстоювання та очищення відходів, їх переробку біоферментними препаратами.

Добре зарекомендували себе септики Еколайн, Топас, Карат – вони є досить популярними серед споживачів. Перевагою біологічного септика для будинку є виготовлення вторинного продукту - технічної води, яка підходить для поливу або миття машини. Навіть якщо на ділянці є власна артезіанська свердловина, вода з септика більш придатна для поливу газону, так як на порядок тепліше за свердловину. Біоочищення вже давно застосовується у розвинених країнах для автономних каналізацій. Біосептик вимагає періодичного завантаження спеціальних бактерій, а також зрідка відкачування осаду.

Порівнюючи варіанти – септик із залізничних кілець (вигрібна яма) та септики біоочищення для будинку варто зважити всі фактори, врахувати особливості ділянки: висоту ґрунтових вод, зручність під'їзду асенізаторів, бюджет на облаштування каналізації та подальші експлуатаційні можливості. При виборі можна заручитися консультацією фахівців нашого сайту – вони розкажуть переваги та ризики всіх варіантів, пропонують найоптимальніші рішення.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.