Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Етапи формування водопроводу

Етапи формування водопроводу
Етапи формування водопроводу
Супер-менеджер
травня 13.2020
0 Коментар

Недоступність центрального водопостачання підвищує потрібність автономних комунікаційних ліній. Для забезпечення комфортного проживання власникам доводиться самостійно організовувати водопровід у приватному будинку від свердловини, що не завжди можливе без спеціального обладнання та допомоги професіоналів. Тому на сайті компанії «Акваторія» можна прочитати корисні статті, ознайомитись із відео-інструкціями та замовити послугу за розумною ціною.

Використовувані водоносні горизонти

Для організації відокремленого водопостачання заглиблюються в один із трьох основних водоносних горизонтів, щоб видобути:

  • верховодку - скупчення, що просочилися в ґрунт і не встигли стати стабільним водоносом, рівень якого залежить від пори року, а вода відрізняється непридатною для пиття органолептикою;
  • ґрунтові води – водонасичені пласти, що відрізняються стабільністю та залягають на глибині від 10 і більше метрів, домінують в організації індивідуальної водоподачі;
  • артезіанські води – залягають у скельних породах нижче за відмітку в 100 м, відрізняються чудовою, придатною для пиття органолептикою, яку робить жорсткою насиченість мінералами.

Добуту воду передають до СЕС чи акредитованої лабораторії на аналіз якості та комплексне дослідження, за підсумками яких визначають придатність для пиття чи побутового застосування.

Різновиди свердловинних джерел

Водоснабжение частного дома из скважины

Абіссінські колодязі або свердловини-голки пропонують найекономніший і найпростіший спосіб організації тимчасової водоподачі, здатної забезпечити дачників необхідною кількістю вологи для господарських потреб у літній період.

Джерела на піску залежно та умовами гідрогеології можуть використовуватися для питних або технічних цілей. У пластах, захищених від забруднень водостійкими відкладеннями, вода після обв'язування та фільтрації може придбати питну якість. Без природного захисту водонасичені піски підходять лише для побутового чи промислового використання.

Артезіанські джерела - найдавніші і заглиблені у вапняки водоноси не вимагають фільтрів, зберігають запаси води в тріщинах скельних порід, не замулюються, служать довше за піщані виробки і обсаджуються за принципом телескопа, коли звужується кожен нижній ярус.

Головні етапи формування водопроводу

Водоснабжение частного дома из скважины

Система подачі води із свердловини монтується, оснащується автоматикою та вводиться в будинок поэтапно.

  1. Процес починається з вибору місця, що враховує вимоги СанПіН, згідно з якими водозабір на суглинках і супісках мають мінімум два десятки метрів від вигрібної ями. Відстань збільшують до півсотні метрів, якщо ґрунт містить пісок. Відстань джерела збільшує вкладення в облаштування, тому дачники обмежуються свердловинами малої глибини, розміщеними за п'ять метрів від фундаментної конструкції.
  2. Водопровід монтують за схемою, в якій незалежно від конфігурації головну роль відіграє насосний агрегат занурювального або поверхневого типу. Насос переганяє воду у пластиковий або сталевий гідроакумулятор, який керується автоматичними датчиками. Зворотний затвор запобігає відпливу рідини в свердловинне джерело, а запобіжник захищає елементи від надмірних навантажень. Потужність насоса та обсяг накопичувальної ємності розраховують з урахуванням сумарного показника водорозбірних точок.
  3. Устаткування потребує захисту від агресивних зовнішніх впливів. Власники заміської нерухомості найчастіше вибирають установку кесонної камери для розміщення водопостачальних механізмів. Переваги перед варіантами в будинку або спеціально зведених технічних приміщеннях очевидні:
  • встановлення поруч із водозабором мінімізує витрати на горизонтальне переміщення;
  • розташування поза житловою зоною забезпечує відсутність сторонніх шумів у будинку;
  • заглиблення нижче лінії промерзання та грамотне утеплення запобігають ушкодженням, спричиненим різкими температурними перепадами.

Але головне монтаж, оскільки безперебійна робота водопостачальної системи залежить від правильного збирання, а не від місця розташування.

  1. Зовнішні труби переважно з пластику, який має антикорозійні та інші корисні властивості, необхідні при укладанні в грунт нижче лінії промерзання. У будинок водогін вводиться під землею або через цоколь з обов'язковим утепленням, що починається нижче від точки промерзання.

Без спеціальних знань та навичок самостійне облаштування водопроводу – сумнівна ідея. Компанія «Акваторія», яка має з 2007 року досвід видобутку води, заощадить ваш час і забезпечить результат, який радуватиме вас довгі роки

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.