Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Які насоси краще встановлювати в свердловину

Які насоси краще встановлювати в свердловину
Які насоси краще встановлювати в свердловину
Супер-менеджер
квітня 26.2016
0 Коментар

При облаштуванні свердловини важливу роль відіграє вибір обладнання. Центральним предметом цього поняття є свердловинний насос. Для підйому води на поверхню знадобиться надійний та відповідний водяний насос, який забезпечить безперебійне та достатнє водопостачання. До вибору свердловинного насоса краще визначитися з планованим типом свердловини, дізнатися про діаметр обсадних труб, різновиди насосів і передбачуваний процес облаштування свердловини на воду.

Важливі аспекти вибору насоса для свердловини

Є перелік факторів, які допоможуть однозначно звузити пошук варіантів обладнання:

  • води за добу - варто підрахувати зразкове споживання води для будинку або об'єкта, щоб знати продуктивність насоса. Наприклад, сім'я з чотирьох осіб без постійного поливу городу цілком задовольниться агрегатом, що піднімає 60-70 л/хв.
  • Глибина буріння свердловини – для проектування це значення допоможе визначити карту глибин та консультацію досвідчених бурильників. Точну глибину передбачити не завжди вдається, але зразкове значення допоможе правильно вибрати модель глибинного насоса. Для готового колодязя свердловин легко виміряти глибину за допомогою мотузки з вантажем або шпагату. Мокра довжина мотузки також підкаже величину водяного стовпа.
  • Дебіт свердловини або швидкість її заповнення – цей показник складно вирахувати практично, але можна спробувати. Для вимірювання стане в нагоді інший насос (можливо, взятий у позику або в оренду), який викачає всю воду з колодязя, далі потрібно визначити час її наповнення. Для контролю наповненості можна використовувати мотузку з вантажем.
  • Діаметр обсадних труб - найпоширеніший у виробників насосів - чотиридюймовий, а 3-дюймові встановлюються рідше, і насосів для них випускається менше.

Підбираємо насос

Насосне обладнання поділяється на дві групи:

  • поверхневе;
  • занурювальне, тобто - глибинне.

Перший тип насосів розташовується на поверхні землі (наприклад, у підвалі будинку) і не опускається в колодязь. Насос всмоктує воду, причому його потужність варто збільшувати при збільшенні висоти водяного стовпа. Такий варіант більше підходить для звичайної криниці, оскільки його рекомендована відстань до води не більше 8 м.

Для глибокої свердловини варто звернути увагу на занурювальний агрегат. Він опускається прямо у водний стовп на 3-4м під поверхнею та виштовхує рідину назовні. Якщо глибина трохи більше 40м можна вибирати нескладні насоси з низькою потужністю. У паспортах вказується гранична глибина роботи. Якщо є можливість замулювання свердловини піском, варто вибрати спеціалізований насос для свердловин, а не універсальний - він не боїться засмічення і мула.

Більш потужні агрегати розраховані на глибину до 70 м, вони більші, важчі і довші за попередні варіанти моделей. Продуктивність потрібно брати достатню, а також подбати про наявність автоматики насоса. При перегріванні двигуна, спустошенні свердловини або у разі засмічення автоматика вимкне агрегат і убереже його від згоряння.

Вибираючи між відцентровими та вібраційними насосами, варто віддати перевагу першим. Другі дуже чутливі до забруднень, крім того вібруючи, руйнують стіни свердловини та можуть стати причиною замулу. Відцентровий агрегат захоплює воду лопатями, при цьому він нерухомий.

Встановлюючи насос в свердловину, варто вибрати перевіреного виробника, довірити роботу професіоналам і не заощаджувати як супутні кабелі, троси, кріплення, так як обладнання довгий час буде служити вашим потребам.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.