Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Монтаж адаптерів

Монтаж адаптерів
Монтаж адаптерів
Супер-менеджер
лютого 26.2020
0 Коментар

Перед тим, як приступити до облаштування колодязя свердловин, кожен власник повинен для себе вирішити, яким чином він буде його обладнувати. Будь-який водогін повинен прокладатися нижче рівня промерзання ґрунту, щоб уникнути розриву труб у холодну пору року. На сьогоднішній день найпоширенішим способом обв'язування свердловини є кесон. Проте з недавнього часу для облаштування свердловин стали використовувати альтернативний спосіб адаптер.

adapter

Адаптер та матеріали

Встановлення адаптера на свердловину захищає верхню частину водопроводу від замерзання. Цей варіант обв'язки передбачає виведення труб через обсадну трубу, а саму систему водопостачання можна прокладати нижче за рівень сезонного промерзання ґрунту. Пристрій можна встановлювати на будь-які обсадні труби, але при цьому вони повинні бути достатньо міцними, щоб витримати вагу занурювального насоса і підключених до нього комунікацій.

Пристрій адаптера дуже простий – він складається з рухомої та нерухомої корпусної частини. Перша кріпиться на обсадній трубі, а друга з'єднується з ділянкою трубопроводу, що йде від насоса до оголовка. На знімній частині є гумове кільце, яке підтримує герметичність конструкції.

adapter

adapter

Для монтажу свердловини використовують адаптери з різних матеріалів: бронзи, латуні, нержавіючої сталі або сплаву dzr. Якісні сплави практично не схильні до корозії, що збільшує термін експлуатації пристрою.


adapter

adapter


adapter

adapter


adapter

adapter


adapter

adapter

Облаштування свердловини за допомогою адаптера: за та проти

Плюси

 • Ціна установки адаптера на свердловину нижче – ви заощаджуєте як на вартості обладнання, так і на земляних роботах.
 • Можливість встановлення з прилеглими комунікаціями.
 • Чи не займає зайвого місця на ділянці.
 • Простий монтаж.
 • Після встановлення свердловина повністю прихована у ґрунті.
 • Близькість ґрунтових вод не заважає установці.

Мінуси

 • Встановити адаптер на глибокі свердловини не можна через неможливість встановлення насоса і великої ваги всієї конструкції.
 • Для встановлення гідроакумулятора та автоматики потрібне окреме приміщення. Якщо його немає, то обладнання встановлюється вдома, що не тільки з'їдає корисну площу, а й дає незручності через чутність роботи обладнання.
 • Встановлення адаптера на свердловину може завадити монтажу насоса.
 • Так, як вода постійно знаходиться в системі водопостачання, її можна заводити тільки в приміщення, що постійно опалюється.
 • Складнощі ремонтних робіт нерухомої частини адаптера. Для виконання ремонту або проведення профілактичного огляду необхідно розкопати свердловину до рівня установки обладнання.
 • При необхідності зливу води або ремонту обладнання доведеться піднімати насос зі свердловини

Монтаж свердловинного адаптера

 1. Нижче рівня промерзання ґрунту копається траншея.
 2. В обсадній трубі прорізається отвір з діаметром, що відповідає габаритам адаптера.
 3. У вирізаний отвір закріплюється перша частина адаптера та фіксується обтискним кільцем.
 4. Водопровідна труба кріпиться до зовнішньої частини адаптера.
 5. Насос опускається у воду і дві частини адаптера з'єднуються між собою.
 6. Прокладається труба від адаптера до будинку.
 7. Траншея закопується.

Після монтажу адаптера для свердловини на поверхні залишається лише свердловинний оголовок.

При подальшій експлуатації необхідно раз на сезон моніторити стан ущільнювачів. Для попередження їх прикипання один до одного необхідно періодично розбирати та змащувати пристрій.

Якщо зваживши все за і проти, ви вирішили облаштувати свердловину адаптером, його встановлення краще довірити фахівцям. Довговічність обладнання залежить не тільки від матеріалу адаптера, але і від його правильної установки. Тому монтаж адаптера для свердловини краще довірити досвідченим фахівцям.

Схема монтажу

Схема монтажа

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.