Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як правильно облаштовувати свердловину

Як правильно облаштовувати свердловину
Як правильно облаштовувати свердловину
Супер-менеджер
квітня 28.2016
0 Коментар

При облаштуванні свердловини варто перш за все вибрати його варіант:

  • свердловинний оголовок - літній варіант;
  • бетонні кільця – дешево, але негерметично, основне обладнання має стояти в окремому приміщенні (підвалі, сараї);
  • свердловинний адаптер – простий та економічний спосіб, але ускладнюється доступ до насосного обладнання;
  • металевий кесон – надійний та рекомендований практикою варіант облаштування свердловин.

Облаштування свердловини за допомогою кесона

1. Установка кесона – підготовка котловану та монтаж ємності. Кесон допоможе цілий рік використовувати обладнання та надійно захистить його від зовнішніх факторів.

2. Кріплення глибинного насосу. Він повинен опускатися у воду на 3-4 м нижче поверхні, одночасно закладаються труба для подачі води, трос, що несе, і електрокабель для підключення насоса. Нержавіючий трос потрібно надійно закріпити на оголовку, а труби та кабелі прокладаються до будинку. При цьому, враховуючи замерзання ґрунтів, вони зазвичай закладаються в земляну траншею нижче за рівень промерзання ґрунту.

3. Обладнання оголовка свердловини, що забезпечує кришку та герметизацію колодязя, захист від стороннього сміття та доступу. Над оголовком можна розмістити ландшафтний дизайн, що приховує розташування свердловини від сторонніх осіб.

4. Установка гідроакумулятора – ємності під запас води. Бак зазвичай досить об'ємний і його залишають або у підвалі будинку, або в кесоні, або у спеціально обладнаному насосному приміщенні. Гідроакумулятор підтримує тиск води та зменшує навантаження на насос. Від нього походить наступний розподіл води по трубах. При споживанні води з бака до певної мітки насос автоматично докачує потрібний рівень.

5. Монтаж систем автоматики – важливий етап облаштування свердловини, що включає реле тиску, датчики та пульт керування. Реле визначає рівні тиску, а пульт виконує пуск та зупинку насоса, роботу реле, датчика сухого ходу та тепла, захищає систему водопостачання від перебоїв в електромережі.

Для правильного облаштування свердловини краще довірити усі заходи професіоналам. Це не той випадок, коли варто експериментувати та робити все своїми руками. дбаючи про якість обладнання, його надійне встановлення та захист, правильне прокладання трас для води та електрики, розумно розраховуючи навантаження та продуктивність системи водопостачання, ви отримуєте безперебійні та автономні поставки чистої води на довгі роки.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.