Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як облаштувати свердловину на воду у Києві

Як облаштувати свердловину на воду у Києві
Як облаштувати свердловину на воду у Києві
Супер-менеджер
травня 13.2020
0 Коментар
 

Свердловини на воду потребують захисту від забруднень. Тому після буріння приступають до облаштування або обв'язування джерела, що полягає:

 • у зміцненні стін свердловинної шахти;
 • у встановленні насосного агрегату;
 • у підключенні комунікаційних ліній.

Якому насосу надати перевагу, як встановити кесонну камеру або адаптер – розповідають статті та відео-інструкції, розміщені на онлайнових ресурсах компанії «Акваторія». Критерії вибору обладнання, деталізовані описи технологій, креслення та фотогалереї базуються на 15-річному досвіді компанії у дослідженні ґрунтів та видобутку води.

Навіщо і як облаштувати свердловину

Свердловина - невід'ємний елемент відокремленого водопроводу, облаштування якого дозволяє:

 • забезпечити чистоту та захистити водозабір від проникнення пилу, атмосферних опадів та інших забруднень;
 • вберегти обладнання та труби від пошкоджень, спровокованих низькими температурами;
 • створити умови для підключення та обслуговування комунікаційних ліній.

Роботи на дачній ділянці можуть обмежуватися виведенням на полив, а при обв'язці джерела для приватного будинку розширюватися до створення повноцінного водопостачання, що потребує правильного вибору обладнання.

 1. Недорогий і невибагливий в обслуговуванні поверхневий насос підійде для дачі, оскільки водопідйомна помпа більшості моделей обмежена глибиною в 10 м. Забезпечити водою приватний будинок здатні агрегати занурювального типу, призначені для джерел свердловинних джерел, що залягають нижче позначки в 10 м.
 2. Відкриті гідроакумулятори вимагають встановлення у верхній точці водопроводу, закриті або мембранні накопичувачі забезпечують постійний тиск та встановлюються у будь-якому доступному місці.
 3. Пристрої автоматичного керування та контролю, що оберігають елементи системи від надмірних навантажень.

На вибір схеми облаштування вагомий вплив мають тип і місце установки обладнання, для захисту якого зводять техприміщення, встановлюють кесон або адаптер.

Варіанти свердловинної обв'язки

Как обустроить скважину на воду в Киеве

Облаштувати свердловину можна кількома способами. Побудова окремого павільйону застосовується в основному для обслуговування промислових водозаборів, оскільки захаращує корисну площу присадибної ділянки. Власники статусної заміської нерухомості віддають перевагу кесонним камерам.

 1. Кесон - це порожня ємність, нижня частина якої розташовується нижче точки промерзання, а верхня - врівень із землею. Наявність технологічних отворів у готових до встановлення заводських моделях спрощує підключення до водопроводу та електрокабелю. Основні плюси кесонів:
 • підходять для свердловинних джерел будь-якої глибини;
 • дозволяють розвести водогін на кілька житлових будівель;
 • економлять місце та не захаращують ділянку;
 • прискорене складання та довговічність;
 • надійна гідроізоляція заводських моделей

Установка міцних металевих кесонних камер можлива навіть на схильних до зсувів ґрунтах, а ємності з полімерів відрізняються стійкістю до ржавлення та утворення конденсату.

 1. Свердловинний адаптер – економне та функціональне рішення для дачних ділянок. Пристрій є перехідником з двох частин, що з'єднуються через герметичне ущільнення. Зовнішня частина кріпиться на обсадці нижче лінії промерзання ґрунту та з'єднується з водопроводом, а внутрішня – з насосом. Фінансова доступність адаптера знижує ряд мінусів:
 • застосування, обмежене джерелами завглибшки до 100 м;
 • необхідність утеплення для захисту від морозів;
 • недостатня захищеність електрокабелю від механічних впливів;
 • складність технічного обслуговування.

Встановлення адаптера потребує спеціальних інструментів та завдає незручності обов'язковим розміщенням обладнання в межах будинку.

 1. Оголовок свердловини - це спеціальна кришка з манжетою для герметизації, технологічними отворами для підключення комунікацій і гаком для насосного агрегату. Установка оголовка зі сталі або пластику – бюджетний варіант облаштування та захисту свердловини від забруднень, що з настанням холодів потребує додаткових витрат на утеплення.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.