Онлайн калькулятор

Зрошення плантації – запорука високого врожаю ягід суниці

Зрошення плантації – запорука високого врожаю ягід суниці
Зрошення плантації – запорука високого врожаю ягід суниці
0 Коментарів
Категорія:
Без категорії

Для такої плодово-ягідної культури, як суниця, характерна дрібна коренева система. Тому недостатність вологи в ґрунті суттєво знижує її зростання та врожайність, що також притаманне іншим плодовим рослинам. Період від початку і до кінця цвітіння, зав’язування ягід відзначається найбільшою витратою води і, зокрема, у серпні, після збирання врожаю. У першому періоді при нестачі вологи зменшується розмір ягід, якість урожаю, а у другому відзначається низька закладка нирок цвітіння. Негативно відбивається посуха на прибутковість, розвиток самої плантації ягід, що у свою чергу знижує якість укорінення та утворення розеток. Багатьох землевласників хвилює питання, а чи можливе зрошення яблуневого саду крапельними системами. Якщо звернутися до фахівців компанії «Акваторія», можна отримати ідеальну систему зрошення плодового саду з урахуванням особистих переваг і потреб.

Необхідність встановлення поливних систем

Плантація полуниці, суниці та інших фруктів повинна забезпечуватися водою постійно, з чим відмінно впорається зрошувальна краплинна система. Її рекомендують фахівці встановити на будь-якій ділянці землі, де вирощується плодово-ягідний урожай. Перший полив рослин виконується відразу після посадки. Але якщо відзначається підвищена сухість ґрунтів, то бажано виконати перед посадкою процедуру гідратації. В основному рекомендується поливати плантації, які створені зневодненою розсадою, або її тривале транспортування.

На плантації витрата води залежить від кліматичних явищ, фаз розвитку рослин. Наприклад, для суниці, так само як і винограду, води знадобиться у великій кількості в період росту, дозрівання нирок, а також розмноження та формування квіток на майбутній період. Щоб плантація отримувала достатню кількість води, необхідне випадання опадів до 700 мм. Але середня сума опадів на рік по всій частині східної Європи відзначається трохи більше 600 мм. Якщо прийняти потребу у воді таких рослин, як суниця з урахуванням середньої багаторічної кількості опадів, то за припущеннями з травня та протягом наступних місяців вегетації кількість очікуваних дощів недостатня. Гостра потреба у воді випадає на період дозрівання та збирання врожаю у червні місяці. А в роки посухи відзначаються від 2-3 тижнів повна відсутність опадів і перепадає на такі місяці, як липень, серпень. Потреба у воді зростає здебільшого близько 3,5 мм на добу. При цьому сорти рослин відрізняються за потребою у воді, де особливо потребують її ранні сорти плодів. Тому ідеальним варіантом буде створити крапельне зрошення суниці. Не менш корисним буде облаштувати на ділянці крапельне зрошення для полуниці або краплинне зрошення для малини.

Особливості встановлення та переваги

Як для суниці, краплинне зрошення винограду облаштовується за певною схемою. Крапельниці розміщують у внутрішній частині поліетиленових труб. Для зіткнення зволожених ділянок ґрунту між собою підбирається певна відстань між крапельницями. Змочування у великій кількості відзначається на глибині ґрунту приблизно 20 см, що сприяє створенню овальних ґрунтових форм. Між крапельницями при зрошенні полуниці, лохини або суниці рекомендується інтервал з урахуванням механічного складу ґрунтів. Приблизно воно становить 20-40 см, але найчастіше відзначається інтервал до 30 см між крапельницями. Так облаштовується і крапельне зрошення лохини, краплинне зрошення виноградника та інших рослин.

До переваг систем крапельного поливу відносяться важливі показники:

економія витрати води
економія енергії.

Ґрунти зволожуються тільки по рядах рослин, що зручно облаштовувати і для плодово-ягідних дерев, включаючи зрошення горіхового саду, а також краплинне зрошення кавуна та в цілому краплинне зрошення баштанних культур. При цьому в процесі роботи системи можна проводити будь-які польові роботи, і варто зауважити, що листя не змочується. Зрошення здійснюється рівномірними порціями і на полив не впливає інтенсивність вітру та інших погодних явищ. Його зручно застосовувати також на плантації, замульчованій плівкою. Крапельні лінії допускається розміщувати на поверхні та на заглибленнях у ґрунтах.

Облаштування поливальної системи для суниці та краплинне зрошення плодових дерев здійснюється із застосуванням трубопроводів різних товщин. Для суничних рослин з високою щільністю розміщень на одиниці площі та коротким виробничим циклом можна використовувати найтонші найдешевші стрічки та крапельниці. Їхня довговічність до 2-х років, що характерно для стрічок, товщина стінок яких досягає 10 мкм. Для використання систем від 3-х до 5-ти сезонів використовуються, як правило, стрічки, товщина стінок яких відзначається 16-20 мкм. Вони повинні зберігати свої якості та технічні параметри. Наведені цифри є приблизними, оскільки правильна експлуатація, низька інтенсивність ультрафіолетових променів, зокрема, при мульчуванні, стрічки здатні функціонувати досить довгий період часу.

Якщо ж розміщувати лінії з крапельницями в заглиблення в ґрунті, їх термін служби може значно збільшитися. Такі системи підходять для різних плодових культур, рослин, у тому числі краплинне зрошення волоського горіха. У системах використовується проста з незначним забрудненням води фільтрація (сітчастий фільтр, диск) дуже доступна за вартістю. Більш дорогими фільтраційними елементами характеризуються дискові фільтри або піщані від біологічних забруднень. І найдорожчими вважаються знезалізнювальні речовини, іоніти для очищення води від шкідливих сполук.

Як часто використовувати крапельні системи та де замовити?

Як часто проводити краплинне зрошення – питання, яке залежить від погодних явищ. Якщо опади відсутні, то полив слід виконувати частіше, у тому числі щодня, або не рідше одного разу на три дні. Якщо потрібно щодня зрошувати ділянку, що залежить від погодних явищ, дози води можна змінювати, зокрема, на гектар використовується 10-35 м³. Для визначення частоти поливу багато власників використовують спеціальні прилади – тензіометри, що дозволяють оцінити необхідність зрошення та рівень забезпечення водою рослин. Прилади розміщуються у ґрунт на глибинах до 20 см з відстанню 20 см від крапельниць. Наші спеціалісти оперативно та грамотно проведуть усі роботи під ключ та проконсультують з усіх питань у зручний час.

У виставі багатьох людей будівельний сезон, як правило, починається навесні. Тому такі роботи, як геологічні дослідження ґрунту на їхню думку, так само як будівництво будь-якого об’єкта, теж проводиться навесні. Але чи відомо вам, що виконання інженерних досліджень не залежить від пори року? Варто тільки уявити, що можна значно заощадити час на очікуванні виконання лабораторних результатів, проведення польових робіт, отримання звіту з проходженням експертизи, для чого можна виконати набагато раніше геологічні дослідження. З цією метою пропонуємо скористатися послугами компанії “Акваторія” та отримати їх за розумною вартістю.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг Ви можете у нас.

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

    Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    необхідно замовити послугу? Заповніть форму і ми
    направимо Вам розрахунок
    протягом години

      Або Подзвоніть нам +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10

      Де ми працюємо

        Замовити дзвінок

        Або перетелефонуйте нам,
        з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

          Хочете дізнатися вартість послуги?

          Заповніть форму
          і ми вам відповімо
          протягом 30 хвилин
          Виберіть послугу(можно выбрать до 3 услуг)

          Або Перезвоніть нам,
          з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

            Хочете замовити послугу?

            Заповніть форму
            і ми вам відповімо
            протягом 30 хвилин

            або Позвоніть нам,
            с 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

              Відправити заявку!!!

              Або Перезвоніть нам,
              з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40