У глибинних частинах земної кори розташовуються підземні води. У надрах вода може перебувати в різному фізичному стані, пересуваючись, накопичуючись по порах, тріщинах та пустотах гірських порід. Вся земля пронизана водоносними системами, які формуються водонепроникними породами.
За генетичному типу поверхневі і підземні води діляться на три основні групи. Найбільша частка підземних вод припадає на метеорну або атмосферну групу. З її назви випливає, що вона утворюється атмосферними опадами (сніг, дощ). Ця вода вся без винятку бере участь в гідрологічному циклі.
Друга група – похована вода, яка накопичується в прошарках осадових гірських порід і існує там з періоду відкладення їх на дні океану. Ця вода за складом багата на розчинені солі, але має дещо інший хімічний склад, в порівнянні з традиційною
Ще одна група – це магматична вода, що надходить з глибинно розташованих магматичних тіл. У магматичних породах спочатку присутня до 10% розчиненої води. Так утворюються гарячі джерела в місцевості з активною вулканічною здатністю. Ця рідина має магматичне походження.
Варіанти походження підземніх вод
Джерела підземних вод за типами освіти також діляться на наступні основні види підземних вод:
- інфільтраційні, які виникли з атмосферних опадів (талі, дощові, води каналів, озерних і річкових басейнів) і просочилися вглиб землі;
- конденсаційні, особливістю підземних вод даного виду можна назвати їх утворення внаслідок конденсації в тріщинах і порах твердих порід парів повітря. Рідина утворилася, як наслідок різниць пружності водяної пари різних аераційних зон і атмосферного повітря;
- седиментогенні (високо мінеральні), що виникли в глибоких підземних пластах внаслідок консервації водних ландшафтів морського генезису, зміненого під впливом температурних меж і тиску. Також подібні джерела створювалися в результаті попадання в утворилися раніше в гірських породах морських вод;
- метаморфогенні, що виникли в результаті метаморфізму мінеральних мас з накопиченням кристалізаційної води і газо-рідинних складів під тиском і температурним впливом.
Найбільш істотний вплив підземних вод на водозабезпечення потреб людей надають інфільтраційні води і седиментогенез. Частка інших видів підземних джерел в загальному балансі незначна, оскільки в перевазі випадків – це води змішаних видів.
Використання підземних вод з метою життєзабезпечення людини сьогодні є дуже актуальною темою, особливо у віддалених місцях, де немає можливості підключення до центрального водопостачання. Фахівці компанії Акваторія проведуть розвідку підземних вод, визначать місцевість, де найбільш ефективно буде виконано облаштування артезіанської свердловини.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.