Зустріти воду з чистим хімічним складом в природі неможливо. Вона є природним натуральним розчинником, на шляху свого пересування переносить безліч з’єднань і хімічних елементів, які неминуче впливають на її склад. Їх кількість і співвідношення у воді визначається хімічним складом водоносних пластів. Під якістю питної води прийнято розуміти сукупність її властивостей, обумовлених вмістом і концентрацією різних компонентів.
Показники якості води визначаються її складом.
Натуральна неочищена вода містить близько п’ятдесяти хімічних сполук. Навіть найменше зміст певних хімічних елементів може суттєво позначитися на якості води.
За розміром компоненти водного складу прийнято ділити на:
- Розчинені частки (іонна або молекулярна дисперсність), як варіант – гази: сірководень, кисень, а також солі (кальцій, натрій, хлор, магній).
- Колоїдні частинки (складові в стані високої дисперсності) – мінерального (з’єднання металів, кремнієва кислота) або органічного (масла, гумінові речовини) походження.
- Компоненти у вигляді великої дисперсності.
Використовуючи різні методи дослідження якості води, основний акцент роблять на вивчення наступних показників:
- фізичні – візуальна чистота, присутність каламутності, запах, термічні показники, наявність осаду, смак, електропровідність, присмак;
- бактеріологічні – колі-титр, число присутніх бактеріальних організмів, колі-індекс;
- хімічні – лужність, присутність сірководню, активна реакція, жорсткість, азотовмісні речовини, сухий залишок, окислюваність, присутність феруму, хлоридів і сульфатів, розчинний кисень, вільна вуглекислота, миш’як, кремнієва кислота, фтор, марганець, цинк, мідь.
Залежно від складу грунтових пластів, в яких накопичується рідина, визначається якість води, її властивості. Так, наприклад, водичка, що проходить через гіпс або кам’яну сіль, на виході стає мінеральної, через вапняні породи – вапняної, через доломітові шари – магнієвої. Тому при будівництві артезіанської свердловини дуже важливо провести контроль якості води, вжити всіх необхідних заходів по її очищенню і отримати придатну до вживання і використання чисту воду.
Якісні нормативи води
Основні вимоги до якості води, яку можна використовувати в якості питної, такі:
- температура 7-12 градусів;
- відсутність сторонніх запахів (землистого, болотного або рибного), що може вказувати на вміст органічних речовин;
- відсутність мутності та кольоровості, піноутворюваність;
- наближений до нейтрального показник pH;
- допустима жорсткість (не більше 10 мг · екв / л.);
- відсутність щільного осаду (сухого);
- неокісляемость;
- допустимий вміст бактерій (до 100 одиниць на 1 куб води).
Фахівці компанії «Акваторія» виконають необхідні дослідження з оцінки якості води, вживатимуть усіх необхідних заходів з очищення підземної води до стадії чистої питної, відповідної санітарно-токсикологічними показниками.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.