Відокремлений водопостачання підвищує комфортність заміської нерухомості і робить актуальним вибір конструкції для водоподачі. Колодязь або свердловина – дилема, яку доводиться вирішувати кожному власнику дачі або власного будинку.
Свердловина або колодязь – що краще для котеджу?
Котедж – нерухомість, що припускає постійне проживання за межами міста. Щоб досягти комфорту на рівні міської квартири, потрібно організувати автономні інженерні комунікації. Проживання в котеджі відрізняється підвищеною витратою води, забезпечити яких може тільки потужне природне джерело – власна артезіанська свердловина.
На відміну від колодязів з нестабільним рівнем і повільним припливом, артезіанські водоносны горизонти характеризуються:
- заляганням на глибинах, що перевищують 30 м;
- постійним рівнем води;
- органолептикою, відповідної питним стандартам;
- безпекою і екологічністю;
- терміном служби в кілька десятків років.
Основний мінус – енергозалежність. Збої в електромережі можуть вивести насос з ладу і зупинити забір води. Уникнути проблем дозволить установка незалежного електрогенератора.
Колодязь або свердловина – що краще для дачі
Дача – нерухомість для літнього проживання за межами міста, де водоподача може здійснюватися двома варіантами. Що краще: свердловина або колодязь, багато в чому залежить від споживчих обсягів. Якщо показник не перевищує 200 л в день, доцільніше обладнати колодязь на найближчих до поверхні водоносом. Безперебійну водоподачу забезпечить свердловина з артезіанських горизонтів, чиї незаперечні переваги – питне якість і довговічність.
Ціновий фактор
Один метр професійного свердловинного буріння не змінюється разом з глибиною і коштує дешевше установки колодязних кілець, ціна яких збільшується після монтування 11-й конструкції.
Якісні показники
Якщо свердловинний або колодязний джерело підживлюються з одного водоноса, органолептика буде однаковою. В інших випадках якісні параметри води зі свердловини будуть вище, ніж з колодязної конструкції, викопаній на поверхневих водоносних горизонтах незахищених від хімічних і бактеріальних забруднень.
Сталість водоподачі
Криничний водозабір, заглиблений на 4-5 м, відрізняється непостійністю рівня і запасами, на велику кількість яких впливає кількість атмосферних опадів. Поверхневі води залежать від сезонності, тому можуть зникати в літній і зимовий період. Постійну подачу води з сезонними рівневими коливаннями забезпечують обидві конструкції при заглибленні на 15 і більше метрів.
Вплив електромережі
На відміну від колодязя, з якого забір води може здійснюватися за допомогою рук або насосного пристрою, подача зі свердловини обмежена одним способом. Тому збої в електромережі, що виводять з ладу насос, зупиняють підйом води. Звести до мінімуму вплив електромережі на водозабір дозволяє установка накопичувального резервуара або відокремленого електрогенератора.
Тривалість роботи
Свердловини та колодязні водозабори можуть безперебійно функціонувати до 20 і більше років, якщо роботи з облаштування виконувалися професіоналами з використанням сертифікованих матеріалів, урахуванням умов гідрогеології та експлуатації. Негативні фактори можуть обмежити працездатність джерел 2 роками.
Що краще: колодязь або свердловина багато в чому залежить від глибини водоносного горизонту – чим нижче, тим чистіше вода. Замовляйте послуги на цій сторінці відокремленого водопостачання в компанії «Акваторія», яка понад 15 років проводить буріння, облаштовує і обслуговує глибинні свердловини за адекватними цінами. Ми працюємо для вашого комфорту!
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.