Онлайн калькулятор

Буріння та облаштування свердловин у Полтавській області

Буріння та облаштування свердловин у Полтавській області
Буріння та облаштування свердловин у Полтавській області
0 Коментарів

Буріння артезіанських свердловин на воду в Полтавській області залежить від її геологічної будови. Полтавщина відноситься до центральної частини Лівобережної України. Центр і північ області знаходяться в межах Дніпровсько-Донецької западини, а його південна частина – в межах Українського кристалічного щита. Вся територія області знаходиться на Східноєвропейській рівнині, тому рельєф області в основному рівнинний з незначними абсолютними відмітками (в середньому 50-150 м над рівнем моря, максимальна позначка – 204 м).

Річки Полтавщини належать до басейну Дніпра: ліві притоки – Сула, Псел, Ворскла, Оріль. Південну і південно-західну частини омивають води Кременчуцького та Кам’янського водосховищ. Міста обласного значення: Полтава, Миргород, Лубни, Кременчук, Верхні Плавні, Гадяч.

Геологічна будова Полтавської області

В геоморфологічному відношенні територія відноситься до середньої частини лівобережної рівнини зі слабким нахилом до Дніпра, пересіченій долинами його приток. Основні геоморфологічні елементи – неогенова терасова рівнина і рівнина сучасних річок. В геологічну будову плато бере участь повна серія четвертинних відкладень, підстилаються пліоценовими глинами і міоценовими пісками полтавської свити. Плато густо пересічено ярами і балками.

 Геологічна карта Полтавської області

Водоносні горизонти Полтавщини

Територія листа розташована в південній частині Дніпровського артезіанського басейну, що простягається від складчастого Донбасу до Чернігівського горсту. Дає хороші підстави для буріння артезіанських свердловин. Водоносні горизонти є у всіх товщах осадових утворень від палеозою до кайнозою. Горизонти в породах верхнього кайнозою і частково мезозою містять прісні води. Води нижнього мезозою і палеозою – мінералізовані.

Виділено три гідродинамічні зони:

  1. вельми утрудненого водообміну (мінералізація понад 10 г / л).
  2. утрудненого водообміну (мінералізація до 10 г / л);
  3. активного водообміну (мінералізація до 1 г / л);

Води зони активного водообміну застосовуються для буріння і водопостачання. Водоносні горизонти Полтави розкриті численними свердловинами до глибини 650 м. Виділяються водоносні комплекси в відкладах четвертинної системи, в породах полтавської світи, Бучацького та канівської світ, нижньо крейдових відкладах .

Четвертинний водоносний комплекс складається з горизонтів:

  1. алювіальні опади заплав річки і днищ балок;
  2. лесовидні суглинки, що покривають Верхньочетвертинні і пліоценові тераси і плато;
  3. алювіальні відкладення 1, 2 і 3-ї надзаплавних терас.

В основному води грунтові, тісно пов’язані з поверхневими водами і кількістю опадів, що випали. Використовуються для буріння свердловин місцевого водопостачання і дрібними споживачами. Глибини до 8-15 м, в алювіальних відкладеннях – до 40 м.

Водоносний горизонт відкладів харківської світи поширений повсюдно. Водовміщючі породи: кварцево-глауконітового піски, іноді – тріщинуваті алевроліти. Водоносна товща місцями роз’єднується прошарками водотривких глин потужністю до 1 м. Потужність водоносного горизонту коливається від 20 до 95 м. Глибина залягання покрівлі від 20-25 м до 90-95 м. Нижнім водоупором служать глинисті породи київської світи. Вода прісна, за хімічним складом – гідрокарбонатні, натрієво-кальцієві. Режим водоносного горизонту такий же, як у алювіальних вод.

Водоносні горизонти бучакського і канівської світ розвинені повсюдно. Водовмісні породи – різнозернисті піски бучацької світи, дрібно, тонкозернисті і пилуваті піски канівської свити. Коефіцієнт фільтрації пісків – 0,1-3,5 м3 / добу. Покрівля пласта – водотривкі київські мергелі. Підошва – крейда, іноді-юрські глини сеномана і нижньої крейди. Покрівля залягає на глибині від 80 до 200 м. Потужність – від 10 до 75 м. Горизонт містить напірні води, здебільшого гідрокарбонатні.

Сеноманский водоносний пласт Полтавської області поширений практично повсюдно, крім південної та південно-західної частин. Водовмісні породи – дрібнозернисті, іноді різнозернисті піски і тріщинуваті пісковики. Покрівля горизонту – крейдяний товща турона, в підошві залягають водотривкі глини нижньої крейди. Потужність – 40-80 м. За хімічним складом води хлоридно-гідрокарбонатні, натрієві. Аквіфер сеномана гідравлічно пов’язаний з горизонтом нижнього крейди.

Буріння артезіанських свердловин в Полтавській області

При будівництві заміського будинку кожен власник замислюється про те, як краще забезпечити його водою. По-перше, на території може бути відсутнім централізований водопровід. По-друге, відповідно до досліджень обласної СЕС, водопровідні системи Полтавської області розвинені слабо і мають низький рівень технічного обслуговування. Це питання вирішується досить просто – потрібно звернутися в бурову компанію і замовити проект буріння водозабірної свердловини.

Проектування свердловин – це складний, багатоетапний процес, який повинні проводити досвідчені фахівці, які мають достатній досвід і професійне обладнання. Послуги буріння висококласних фахівців коштують дорого, але самостійне втручання або поради недосвідчених «помічників» може в подальшому обернутися ще більшими капіталовкладеннями.

Для щоб заощадити час і уникнути додаткових витрат, можна звернутися в інженерно-геологічну компанію Акваторія, яка візьме на себе всі питання, пов’язані з бурінням артезіанської свердловини:

  • підготує проект свердловини на воду;
  • оформить дозвільні документи для буріння свердловини;
  • затвердить документи для артезіанської свердловини в відповідних органах і отримає дозвіл на спецводокористування;
  • проведе буріння свердловини на необхідну глибину;
  • зробить монтаж обладнання для свердловини: насосного, фільтраційного, підйомного;
  • виконає монтаж водопостачання зі свердловини.

Правильно складений проект свердловинного водозабору і якісно проведені роботи по бурінню і монтажу водяної свердловини дозволить максимально підвищити її продуктивність і тривалий термін експлуатації, виключити ймовірність забруднення поверхневими і стічними водами, зберегти якість води. Після виконання всіх робіт, компанія видає власникові паспорт на артезіанську свердловину.

Для довгої і якісної роботи свердловини має сенс замовити її подальше професійне обслуговування:

  • діагностика і телеінспекція свердловини;
  • необхідний ремонт свердловини: поточний або капітальний;
  • тампонаж та ліквідаційний тампонаж артезіанської свердловини.

Крім перерахованих послуг, компанія Акваторія проводить буріння свердловин для теплових насосів і геотермальних зондів, монтаж опалення та каналізації в Полтаві і Полтавській області.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

    Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    необхідно замовити послугу? Заповніть форму і ми
    направимо Вам розрахунок
    протягом години

      Або Подзвоніть нам +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10

      Де ми працюємо

        Замовити дзвінок

        Або перетелефонуйте нам,
        з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

          Хочете дізнатися вартість послуги?

          Заповніть форму
          і ми вам відповімо
          протягом 30 хвилин
          Виберіть послугу(можно выбрать до 3 услуг)

          Або Перезвоніть нам,
          з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

            Хочете замовити послугу?

            Заповніть форму
            і ми вам відповімо
            протягом 30 хвилин

            або Позвоніть нам,
            с 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

              Відправити заявку!!!

              Або Перезвоніть нам,
              з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40