Автомагістралі – це «артерії», що поєднують великі та маленькі міста. Від якості доріг багато в чому залежить своєчасність доставки товарів на замовлення торгових компаній, кур’єрських служб, промислових підприємств. Щоб нові автомагістралі витримували максимальне транспортне навантаження та тривалий час обходилися без ремонту, необхідно скласти проект та якісно виконати кожний його етап.
Замовити проект та геодезію у дорожньому будівництві можна у компанії «Акваторія». За довгий час роботи ми провели численні інженерно-геодезичні дослідження для будівництва доріг і нагромадили безцінний досвід, яким завжди готові поділитися.
З чого починається геодезія автомобільних доріг
Будівництво якісної автомагістралі починається з геодезії земельної ділянки майбутньої дороги, яка стартує:
- зі знайомства із проектом майбутніх робіт;
- вивчення матеріалів геодезії, вже проведеної на цій території;
- створення схем щодо виконання розбивальних робіт;
- складання робочого графіка.
Детальна розбивка осей траси – відправна точка геодезії у дорожньому будівництві.
Як розбивається вісь дороги
Геодезична розбивка осі виконується у прямому та зворотному напрямку за допомогою електронно-оптичних приладів. На рівній ділянці вимірювання проводять за сто метрів. На викривлених відрізках виміру роблять через двадцять метрів і розраховують кут повороту. Місця вимірів відзначаються стовпчиками із зазначенням відстані до осі дороги, які геодезисти називають пікетами. Уздовж осі траси також позначають:
- перехрестя двох доріг;
- перетин автомагістралі з лінією електропередач або зв’язку;
- попередження про початок та завершення різкого повороту;
- підйом дороги нагору;
- перетинання з річкою.
Проведення геодезичної розбивки по осі траси передбачає облаштування узбіччя, кюветів, укосів, поздовжніх та поперечних ухилів.
Застосування виконавчої геодезичної зйомки
Виконавча геодезична зйомка – це частина дорожньо-будівельних робіт та високоточні інженерно-геодезичні дослідження. Зйомка проводиться після зведення земляного полотна та по завершенню будівництва. Процес фіксації обов’язково враховує низку показників:
- розмір проїжджої частини;
- здатність ухилів відводити дощову воду;
- товщина асфальту;
- висота бордюрів та люків;
- наявність бетонування у місцях проходження підземних комунікацій;
- дотримання заходів безпеки щодо наземних комунікацій у точках перетину з дорогою;
- наявність та відповідність нормам радіусів заокруглень на поворотах;
- точки перетину дороги із підземними трасами.
Виконавча геодезична зйомка дозволяє встановити точність винесення проекту в натуру, контролювати будівельний процес та своєчасно виявляти відхилення від затвердженої документації.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.