Топографічна зйомка – затребувана геодезична послуга та складний технічний процес, який дозволяє отримати максимум достовірної інформації для використання:
- у проектуванні, зведенні та реконструкції інженерних комунікацій та споруд;
- в оформленні дозвільної, землевпорядної, правовстановлюючої та технічної документації;
- при встановленні та винесенні кордонів земельної власності;
- в інженерно-геодезичних дослідженнях;
- у ландшафтному дизайні та трасо-пошукових роботах.
Результат сукупності вимірювань – топоплан чи карта місцевості з докладним відображенням рельєфних особливостей, містобудівних, лінійних та ресурсних об’єктів.
Зйомка місцевості для топографічного плану
Топоплан – це схематичне зображення місцевості, на якому вказані значущі для проекту елементи, інформація про гідрографію або транспортні мережі. Кожен об’єкт відображається на топоплані зі значеннями координат, висот та лінійних розмірів. Різноманітність дозволяє виконувати топографічну зйомку у тому масштабі, що у повній мірі враховує особливості території, здатні проводити будівництво.
- 1:100 – відноситься до великих масштабів, використовується у проектуванні ландшафтних дизайнів;
- 1:500 – «п’ятисотка» та найпоширеніший великий масштаб, затребуваний серед індивідуальних забудовників, державних компаній та будівельних концернів;
- 1:1000 – відноситься до дрібних масштабів популярних у малоповерховому будівництві;
- 1:2000 – найменше зображення, яке застосовується у проектуванні індустріальних парків, агропромислових комплексів та розробці генпланів.
Масштаб вибирають відповідно до техзавдання, цілей будівництва, рівня деталізації. Правила БНіП та інструкції Головного управління ДКК України встановлюють нормативні вимоги до зйомки:
- за технологіями, методами виконання та оформлення підсумкової звітності;
- визначають середню похибку для зручності оцінки точності, яка може змінюватись від 0,4 мм для капітальних споруд до 0,7 мм для лісових масивів та гірських районів.
Далекоміри, тахеометри, трасошукачі, супутникові системи, лазерні сканери та інші геодезичні прилади нового покоління дозволяють виконувати топографічні зйомки з точністю до 1 мм.
Давність зйомки
Питання про терміни топозйомки – найпоширеніші, оскільки від відповіді залежить вибір між новою зйомкою та коригуванням. Відповідно до правил ДБН, заново проводять повноцінні знімальні роботи, коли:
- рельєфні особливості та об’єкти локації змінилися більш ніж на 35 відсотків, що робить топоплан застарілим;
- основу топокарт становлять зйомки, створені на місцевості зі сніговим покривом понад 0,2 м;
- минув термін придатності топоплану, обмежений 12 місяцями.
Решта випадків не потребує нових зйомок, і актуалізація графічних документів може обійтися коригуванням.
Де замовити топозйомку в Києві
Топографічні зйомки всіх видів та рівнів складності пропонує в Києві та області компанія «Акваторія». Команда кваліфікованих фахівців, які використовують геодезичні прилади нового покоління, виконує проміри якісно, точно і у встановлений термін. Наші замовники одержують:
- топоплан заданого масштабу з печаткою управління архітектури, придатний для створення проектів протягом 12 місяців;
- електронний файл із кресленнями та схемами;
- гнучку вартість, яка залежить від складності та обсягів знімальних робіт.
Ознайомитись з каталогом послуг, прочитати корисні статті блогу Акваторії та оформити замовлення можна прямо на нашому сайті.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.