У Поліському районі повсюдно, суцільним покривом розвинені четвертинні відкладення. Вони можуть бути відсутніми тільки в безпосередніх виходах місць денної поверхні дочетвертинних утворень. До водно-льодовикових ерозійно-акумулятивних долин відносяться більш потужні четвертинні шари. Потужність відкладень відзначається в межах 0 м – 62 м. На дослідженій території, склад четвертинних відкладень різниться на кілька генетичних типів, в тому числі, льодовикових, озерно-, водно-льодовикових й інших озерних утворень.
У віковому відношенні четвертинна система на дослідженій території підрозділяється від нижньочетвертинних до сучасних відкладень.
До нижньочетвертинних відкладенняє умовно відносяться озерні суглинки, тонкошаруваті глини, дрібнозернисті, кварцові сильно глинисті піски з сірим і темно-сірим відтінком, що збереглися від розмиву тільки в похованих давньочетвертичних долинах в північній частині району. Залягають вони на харківських, київських, Бучацьких утвореннях. Покривають їх средньочетвертинні підморенні водно-льодовикові, або озерно-льодовикові світи. Потужність нижньочетвертинних відкладень різна і коливається в межах 0,2-6,6 м. Замовити геологічні вишукування на ділянці в районі вигідно в компанії “Акваторія” за розумними цінами з оперативним виконанням під будь-які завдання.
Мал 1. Геологічна карта четвертинних відкладень Поліського району
Средньочетвертинні відкладення поширені повсюдно. У їх складі виділені: підморенні водно-льодовикові відкладення; льодовикові відкладення (морена) і надморенні водно-льодовикові і озерно-льодовикові відкладення. Підморенні відкладення водно-льодовикової структури широко поширені на всій досліджуваній території. Вони представлені жовтуватим кольором з бурим або сірим відтінком, різнозернистими кварцовими пісками, галькою окатанною уламками кристалічних і осадових порід, рідше зеленувато-, або блакитно-сірими піщанистими суглинками з малопотужними прошарками глин. Потужності підморенних водно-льодовикових відкладень коливаються в межах 0,9-45 м.
В межах моренно-зандрової рівнини описувані відкладення залягають на строкатих сарматських глинах, або на нижньочетвертинних озерних суглинках. У водно-льодовикових долинах вони підстилаються харківськими, київськими, Бучацького, рідше крейдяними відкладеннями і навіть кристалічними породами і їх корою вивітрювання. Перекриваються ці відкладення або мореною, або надморенними утвореннями, що підтверджує раніше проведена на території геологія ділянки.
Мал.2. Стратиграфічний розріз Поліського району Київської області
Надморенні водно-льодовикові озерно-льодовикові відкладення користуються найбільш широким поширенням, будучи покривними утвореннями здебільшого досліджуваної території, відсутні лише на терасах і заплавах річкових долин. Представлені водно-льодовикові відкладення жовтувато-сірими, буро-сірими, сірими дрібно- і середньозернисті кварцовими пісками. Озерна-льодовикові надморенні відкладення складені зеленувато-сірими, голубувато-сірими грузлими пластичними суглинками і дрібнозернистими глинистими кварцовими пісками. Потужність надморенной товщі коливається від 0 до 15 м, зазвичай збільшуючись на вододілах і зменшуючись на їх схилах. Для точного визначення потужності на території необхідна геологія для ділянки.
Верхньочетвертичні відкладення виражені алювіальними утвореннями I і II надзаплавних терас басейнів р. Ужа, а також еолово-делювіальними відкладеннями. Вони складаються з палево-жовтих, пальових, жовтувато-сірих нешаруватих лесовидних суглинків з дрібними конкреціями карбонатів. Потужність їх не перевищує 0,5 м. Алювіальних відкладення II надзаплавної тераси складені жовтувато-сірими разнозерністимі, дрібно і середньозернисті добре окатанного кварцовими пісками з рідкісною галькою кварцу і кристалічних порід. Якщо вам потрібно на території георозвідку ділянки, фахівці нашої компанії проведуть всі роботи з високим рівнем професіоналізму в найкоротші терміни.
До сучасних відкладів відносяться озерні світи, алювіальні відкладення заплав річкових долин, еолові світи і сучасний елювій. Інженерно-геологічні вишукування дозволять грамотно визначити місце для буріння свердловини в цьому районі, щоб вона експлуатувалася довгі роки без проблем. Наші фахівці проконсультують з усіх питань і оформлять замовлення з надання послуги.
Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень і стратиграфическому розрізу (див. Мал. 1-2)
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.