Енергії, яку сонце дає Землі за одну годину вистачає, щоб цілий рік задовольняти глобальні потреби. Не дивно, що будівництво сонячних електростанцій займає пріоритетне місце в розвитку енергетики і забезпечення енергетичної безпеки України.
Установка сонячних електростанцій – джерел відновлюваної чистої енергії – може істотно змінити планету і нашу країну. Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Кропивницька і Донецька області належать до найбільш перспективним для цих цілей регіонах України.
Як і будь-який інший об’єкт, сонячні електростанції починаються з проведення інженерних вишукувань на території, відведеній під забудову, які передбачають:
- винос меж земельної ділянки в натуру;
- топографічну зйомку;
- геологорозвідку ділянки.
Подробиці проведення кожного вишукувальних етапу відомі фахівцям-практикам компанії «Акваторія».
Винесення меж в рамках будівництва сонячних електростанцій
Коли оформлено землевідведення і права власності, межі дільниці виносять в натуру. Це означає, що всі поворотні точки території, виділеної під забудову, переносять з правовстановлюючих документів на реальні земельні володіння. Для закріплення меж застосовують репери – спеціальні геодезичні мітки. Роботи виконуються геодезистами і камеральних фахівцями в заданому алгоритмі:
- вивчення документів попередніх досліджень на даній території, натурні вимірювання і розрахунки розташування реперів;
- закріплення опорних міток відповідно до координатами, прив’язкою всіх точок кордону і складанням абрису;
- проведення камеральних робіт з підготовкою акта встановлення меж і акту прийому-передачі реперів на зберігання для узгодження з сусідами.
Щоб сонячні електростанції були максимально потужними і ефективними, в процесі зведення враховуються геофізичні фактори.
Топографічна зйомка ділянки
Для створення топографічної карти земельного наділу під забудову сонячної електростанції проводять аерофотозйомку або за допомогою геофізичних інструментів вимірюють відстані, кути і інші необхідні параметри.
Геодезична зйомка являє собою комбінацію з горизонтальною і вертикальною (нівелювання) фіксації території, виділеної для будівництва сонячної електростанції. Перша – допомагає визначити розташування проекцій точок місцевості на поверхні землі, друга – висоти точок щодо реперів. Результати, отримані за допомогою комбінованої геодезичної зйомки, використовують для створення топографічної карти території, на якій будуть встановлені сонячні панелі і інші споруди.
Геологія під фундамент
Для зведення компонентів сонячних електростанцій потрібен фундамент, міцність якого залежить від властивостей грунтів земельного наділу. Для їх визначення проводять поетапні інженерно-геологічні вишукування для будівництва:
- Геологи створюють сітку розміщення свердловин для буріння з прив’язкою до геодезичної зйомки.
- Відбір проб з шурфів, буріння яких виконано відповідно до сіткою.
- Лабораторний аналіз відібраних зразків.
- Звіт, складений на основі сітки випробування і відображає показники лабораторних досліджень грунту.
Проведення комплексних досліджень приносить очевидні вигоди, оскільки включає в себе все – від документального оформлення до вивчення грунтового розрізу, а значить, вимагає менше тимчасових і фінансових витрат.
Де замовити інженерні вишукування
Інжинірингова компанія «Акваторія» з багаторічним практичним досвідом і необхідними ресурсами пропонує «під ключ» повний комплекс послуг з виконанням по всій Україні:
- геології та геодезії ділянки;
- інженерних та екологічних досліджень;
- маркшейдерських робіт;
- аерофотозйомки.
Компанія «Акваторія» – експерт інженерно-геологічних вишукувань, з яким ви успішно побудуєте сонячну електростанцію в мінімальні терміни
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас::
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.