У місцях, де немає централізованої каналізації, для відведення рідких стоків використовують різні формати. Найпоширеніший – септик із бетонних кілець, обладнаний власними руками. Формат підкуповує багатьох власників заміських будинків легкістю реалізації, мінімальними витратами на складання, експлуатацію та техобслуговування. Дізнайтеся, як за 5 кроків створити своїми руками незалежну каналізацію з бетонних кілець.
1.Запуск процесу
Багато хто думає, що облаштування починається з купівлі септика. Насправді запуск процесу перед проведенням серії розрахунків, від яких залежить правильний вибір:
-місця розміщення;
-кількості ЗБВ кілець;
-об’єм циліндричного накопичувача.
За результатами інженерних розрахунків становлять схему встановлення каналізаційної системи.
2.Обчислюємо правильний обсяг
Правильний розрахунок кількості та обсягу септичних ємностей – найкращий спосіб не переплачувати за зайві кубометри. Значення цих властивостей залежить від витрати води в заміській нерухомості. Чим більше рідких стоків, тим більший розмір накопичувального резервуару. Передбачена санітарними стандартами середньодобова витрата води на 1 особу коливається в межах 200 л. У будинку з мінімальною кількістю сантехніки показник можна скоротити до 150 л і обмежитись установкою одного бетонного резервуара, оскільки загальна витрата води не перевищує 1 м3. Два септичні накопичувачі споруджуються для стоків, об’єм яких коливається в межах від 1 м3 до 10 м3. Басейн на ділянці збільшує сумарну витрату води та потребує встановлення 3-секційного бетонного септика. Щоб пропускна здатність конструкції не викликала хвилювань, розрахунковий добовий об’єм стоків збільшують утричі.
3.Скільки потрібно кілець
Попередній розрахунок дозволяє уникнути ситуацій з нестачею або надлишком бетонних кілець. Обчислення виконують на підставі формули V=3,14хR2хH, де:
V – обсяг одного ЗБВ елемента;
R2 – внутрішній радіус у квадраті;
H – висота компонента.
Величини обсягів окремого елемента і необхідного для всієї конструкції дозволяють дізнатися, скільки потрібно кілець для спорудження септичного резервуара. Роблять це шляхом поділу розрахункового на необхідний обсяг накопичувача із заокругленням результату у бік збільшення. Для облаштування двосекційного септика кілець замовляють у два рази більше та втричі більше для конструкції із трьох секцій.
4.Місце розміщення
Вибір місця для встановлення конструкції пов’язують з ландшафтними умовами, розташованими на ділянці будівлями та продуктивністю обраної схеми в рамках вимог СНіП та СанПіН, якими забороняється:
встановлення септика менш ніж за 5 м від будинку, оскільки підготовка котловану поблизу фундаментної конструкції може знизити рівень міцності будівлі, а близькість стоків негативно впливати на мешканців заміської нерухомості;
монтаж каналізації поблизу питних джерел з дистанцією між об’єктами менше 30-50 м залежно від водопропускної здатності грунтів;
розміщувати конструкцію далеко від будинку, щоб уникнути додаткових витрат на подовження водопроводу та заглиблення септичної ємності.
Самостійне облаштування бетонної каналізації передбачає наявність під’їзду для спеціальної та очисної техніки, яка буде затребувана у процесі виконання монтажних та наступних асенізаторських робіт.
5.Алгоритм самостійного збирання
Установка септика власними руками передбачає виконання земляних, монтажних та пусконалагоджувальних робіт.
1.Підготовка котловану та траншей вручну або із застосуванням спецтехніки.
2.Покриття дна котловану подушкою з піску для подальшого укладання бетонного розчину.
3.Доставка та встановлення ЗБВ кілець у котловані за допомогою спецтехніки.
4.Обробка стиків бетонних кілець спеціальними герметичними складами.
5.З’єднання приймального накопичувача з каналізаційною трубою та іншими секціями.
6.Складання люка з установкою ЗБВ кришки на верхній септичний елемент і зворотним засипанням котловану.
7.Перевірка працездатності та запуск каналізаційної системи.
Алгоритм облаштування однаковий для септиків із ЗБВ кілець з однією, двома або трьома секціями. Котлован не заливають бетоном, якщо споруда виконує функції фільтрації. За аналогією із встановленням септика можна власноруч облаштувати туалет. Над криницею споруджують будову невеликих розмірів для розміщення зручностей.
Користуйтеся підтримкою професіоналів
Наявність спеціальних знань та навичок спрощує самостійну установку бетонного септика, а відео та фотоматеріали дають уявлення про остаточний результат складання. Але коли не вистачає досвіду, варто скористатися за допомогою профільних фахівців. На сайті компанії «Акваторія» можна переглянути фотографії виконаних проектів, замовити та отримати за один день готову до експлуатації заміську каналізацію з бетонних кілець.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг Ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.