Сезонне або постійне проживання в заміському будинку, далеко від міських централізованих каналізаційних систем, не може бути комфортним без облаштування автономної каналізації або септика. З огляду на різноманіття конструкцій у власників заміських ділянок часто виникає питання при пошуку септика для приватного будинку – як вибрати для найбільш ефективної роботи, мінімальних витрат, простоти в установці та експлуатації тощо. При грамотному підході до цього питання та правильному підборі автономної станції можна вирішити проблему з відведенням каналізаційних стоків та їх очищенням на 100 відсотків.
На що звернути увагу при виборі септика для дачі
Щоб грамотно вирішити завдання зі збирання, очищення та відведення стічних вод з дачної ділянки, необхідно знати, як працює септик у приватному будинку, які види септиків існують і на що необхідно звернути увагу при виборі та облаштуванні конструкції. Щоб вибрати оптимальний варіант для дачної ділянки, слід визначити такі ключові позиції:
- середньоденний обсяг стоків у будинку з урахуванням кількості мешканців, оснащеності сантехнічними вузлами;
- рівень ґрунтових вод на ділянці та склад ґрунту;
- для якого часу проживання планується заміський будинок (сезон або цілий рік);
- бюджет, виділений для облаштування септика для приватного будинку.
Тільки визначившись із цими основними позиціями, можна переходити безпосередньо до вибору септика.
Як вибрати септик для дачі
Який септик вибрати для приватного будинку – дуже важливе питання та підготовчий етап облаштування приватної каналізації. Вибір того чи іншого виду септика має відбуватися залежно від таких параметрів:
- Продуктивність, тобто. здатність переробляти утворені в будинку стоки. З урахуванням витрати води та стічних відходів можна вибрати септик з однією камерою або кількома, а також з різним об’ємом ємностей. Так, однокамерний септик рекомендується при утворенні менше ніж кубометр стоків, а при перевищенні стоків об’єму в 10 кубометрів рекомендується встановлення трикамерної моделі.
- Принцип роботи очисних автономних установок, тобто. простий накопичувач (для будинків сезонного проживання), відстійник із системою анаеробного очищення та переробки стоків (рекомендується встановлювати на ділянках з ґрунтом, не здатним добре вбирати воду), септики із системою глибокого очищення стоків (очищена вода надалі може використовуватися для поливу та інших господарських потреб).
- Матеріал септика – бетон, метал або полімерний матеріал, кожен з яких має свої позитивні та негативні сторони.
- Тип ґрунту ділянки, що впливатиме на раціональність облаштування септика додатковою системою очищення. Такі моделі рекомендуються, наприклад, за наявності глиняного ґрунту, який погано справляється з фільтрацією стоків.
Влаштування септика в приватному будинку може проводитися як самостійно, так і із застосуванням готових конструкцій. При покупці готових септиків відпадає питання будівельних робіт, систему можна досить легко і швидко включити в роботу, щоб створити комфортні умови для заміського проживання.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.