Септики ставляться до джерел екологічної небезпеки, хоч і визнані корисною та необхідною спорудою! Іншими словами, це звичний резервуар із нечистотами. У свою чергу, він накопичує, очищає нечистоти, які згодом при порушеннях установки можуть витекти, забруднюючи ґрунт, воду та навколишнє середовище загалом. Також такі конструкції можуть бути джерелом підтоплення будівель та споруд на ділянці.
З цієї причини розміщення септика на дачній або присадибній ділянці суворо регламентовано правилами, будівельними та санітарно-епідеміологічними нормами.
Основні правила встановлення на присадибній або дачній ділянці
До одного з небажаних і дуже небезпечних моментів за наявності септика відноситься проникнення нечистот у питну чисту воду! Якщо на ділянці є колодязь або свердловина, то відстань септика від них має бути максимальною. І що далі, то буде набагато краще:
- септик встановлюють не менше 30-50 м до колодязя;
- установка септика проводиться не менше 30 м від водосховища або не менше 10 м від річки з проточною водою, що забезпечує захист водойм;
- відстань від септика до фундаменту будинку або іншого об’єкта – не менше 5-8 м. Мабуть, власники не згодні з тим, щоб неприваблива будова знаходилася поряд з будинком або під вікном;
- установка септика не менше 5 м до проїжджої дороги, так само як і до газової труби;
- від водопроводу з питною водою повинна бути відстань не менше 10 м до каналізації, яка має бути розташована нижче для мінімізації ризиків проникнення в чисту воду нечистот;
- менш вимогливими вважаються правила встановлення каналізації по відношенню до фундаменту господарських будівель, зокрема можна розміщувати септик не менше одного метра;
- розташування дерев повинно бути на відстані 3-4 м, а кущів – 1 м від септика;
- каналізація повинна бути не менше двох метрів від паркану, причому важливо знати, що за огорожею у сусідів. Якщо, наприклад, встановлений колодязь, свердловина або житлова будова, розміщувати септик поруч забороняється.
Увага. Як відомо, септик має встановлюватись від фундаменту будинку на певній довжині. Мінімальне розташування розраховується від 5 м, а максимальне – до 15 м. Якщо бути точнішим, то між будинком та септиком відстань має бути від 5 до 15 м. При порушенні стандартних розрахунків, доведеться облаштовувати додаткові свердловини або колодязі для обслуговування водопроводу. У свою чергу, це може призвести до фінансових витрат на придбання матеріалів і трудових ресурсів для зведення непривабливого об’єкта на території. Крім цього, підвищується ризик утворення засорів, якщо каналізація за довжиною понад 8 м.
При облаштуванні необхідно каналізаційну трубу прокладати з нахилом орієнтовно 20 мм за кожен метр. Ця умова потрібна для природного стоку.
Важливо врахувати, що для проведення очисних робіт септика могла б під’їхати до нього асенізаторська машина.
Широкий діапазон відстані септика від колодязя або свердловини залежить від типу та структури ґрунту. Наприклад, якщо ґрунти здатні пропускати нечистоти, включаючи супісок чи пісок, то за нормативами відстань – 50 м, а для глинистих, важких ґрунтів відстань скорочується до 30 м.
Ще одним з важливих моментів належить той факт, що деякі власники вирішують винести облаштування септика за ділянку. І незважаючи на те, що всі відстані враховані згідно з будівельними нормами, все ж таки за цивільним законодавством така споруда буде визнана незаконною! Навіть якщо за межами вашої ділянки буде розташована пустка, такий факт буде визнаний як незаконне захоплення землі. В результаті власника зобов’язують демонтувати септик, розташований поза ділянкою, власним коштом.
Пам’ятайте, що запорукою безпеки всіх домочадців буде правильне встановлення каналізації з грамотно проведеним монтажем усієї системи системи. Якщо немає можливості дотримуватися перелічених вимог та норм на невеликій ділянці, то варто продумати про влаштування очисних локальних споруд. Системи таких торгових марок як АкваПласт, Акватек-Україна, Bioseptic, Топас-Україна показують себе як надійний і хороший вибір при установці септиків. Навіть за високої їх вартості вони забезпечують повним циклом очищення рідких відходів і вважаються максимально безпечними.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.