Онлайн калькулятор

Як правильно розраховувати обсяг септика

Як правильно розраховувати обсяг септика
Як правильно розраховувати обсяг септика
0 Коментарів
Категорія:
Каналізація

У процесі життєдіяльності людини, що утворюються нечистоти, слід видаляти з приміщень і територій. З цим питанням немає проблем у тих місцях, де є централізована система каналізації. Але багато власників заміських будинків, як правило, мають проблеми з її відсутністю, і тому виникає необхідність вирішення питання іншими можливими способами. Найчастіше вибір падає на локальні очисні споруди. Зокрема, постає питання щодо обсягу септика, або який пристрій слід вибрати для обслуговування. І далі розглянемо особливості вибору.

Особливості вибору та на що звернути увагу

Сьогодні все більше людей віддають перевагу вибору проживання за містом у лоні природи та тиші. Але, на жаль, не всі розуміють, з якими труднощами доведеться зіткнутися і як їх подолати. Запитань багато щодо комфорту, і в першу чергу, вирішення проблем має бути із забезпеченням інженерних комунікацій. Тому не рідко головне питання – забезпечення водою заміської ділянки, утилізації на ній стоків, враховуючи зниження ризиків з потраплянням у водойми та ґрунти нечистот. На підставі будівельних стандартів, законодавчих актів з регулювання питань охорони навколишнього середовища, рідини, що скидаються у водойми, повинні не перевищувати прийняті норми. Якщо ж очищена в септиці вода застосовуватиметься вдруге, то вона повинна відповідати санітарно-гігієнічним вимогам та прийнятим нормам.

До основних переваг системи очищення відноситься той факт, що вона здатна ефективно очистити рідину для повторного використання в поливі та технічних цілях. Правильно вибрати утилізатор можна на основі таких показників:

кількість мешканців;
періодичне чи постійне проживання;
характеристики ґрунту та ґрунту, рельєфу ділянки;
глибина промерзання ґрунту та рівень залягання ґрунтових вод.

При виборі локальної системи очищення необхідно враховувати конкретні умови та особливості території. У свою чергу, накопичувач для дачі чудово справляється зі стоками, але також підходять повноцінні біологічні очисні станції та відстійники. Що стосується біологічних станцій, то вони значно скорочують застосування спеціальної техніки та гарантують якісне очищення стоків. Важливо відзначити, що в процесі встановлення септика враховується об’єм асенізатора, оскільки стандартна модель має об’єм 3,75 м3.

Оптимальний обсяг очисника для заміського будинку

Оптимальный объем очистителя для загородного дома

Утилізація відходів та очищення стоків є головним завданням, з яким повинен справлятися надійний септик. Тому важливими показниками будуть його продуктивність, що дозволяє накопичувати та усувати нечистоти у повному обсязі. Для недопущення переповнення камер слід правильно здійснити розрахунок обсягу ємності для заміського будинку або дачі. На перший погляд все досить просто і здається, що складений об’єм камер утилізатора дасть точний результат. Але на практиці все інакше.

Для визначення обсягу першої камери необхідно проводити розрахунки від рівня дна до труби переливу з урахуванням корисного простору другої камери, включаючи виміри між зливною трубою і дном. Також слід врахувати той факт, що згодом відбувається скупчення в першому резервуарі твердих частинок у великій кількості, займаючи 5 частину корисної площі. Це означає, що з розрахунках необхідно вичитувати рідкої складової із загального обсягу (20%). Для розуміння якої вибрати септик потрібно врахувати приблизну кількість стоків.

Відповідно до положень БНіП на одного користувача добовий об’єм води припадає 0,2 м³ (200 л). Але, як правило, всі розрахунки беруться із запасом на 3 дні. Тому витрата води орієнтовно на трьох членів сім’ї становитиме – 1,8 м³, без урахування двадцяти відсотків донного осаду, який також слід додати до розрахунків.

Обчислення формули обсягу

Вычисление формулы объема

Викид очищеної води за санітарними нормами повинен проводитися не частіше ніж один раз на два тижні за межами розташованого септика. Але це положення не використовується при розрахунках, тому що на сім’ю з 4-х осіб потрібний пристрій з мінімальним обсягом до 8 м3. Також не всі мешканці можуть витрачати воду в кількості 200 л, на підставі чого експерти рекомендують при розрахунках виходити з 0,1м³/добу. Таким чином, на сім’ю з 3-х осіб достатньо використовувати септик на один куб, але бажано без проведення монтажних робіт.

Слід також враховувати непередбачувані ситуації, як купівля побутової техніки (посудомийної машини), або поповнення сімейства. Тому при розрахунках враховується необхідний обсяг септика із можливими змінами у бік збільшення. Фахівці пропонують проводити розрахунки за більш точною формулою: V (обсяг септика) = (жителі х02 + 02) х2. Для більш міцних характеристик пристрою додають умовно ще одну людину та множать отриманий результат на два.

З практики випливає, що наведені цифри в розрахунках дозволяють придбати пристрій, що максимально підходить для всіх членів сім’ї, і задовольнити всі потреби. Але існує ще одна формула, в якій враховується витрати всіх пристроїв та приладів у будинку.

Обчислення проводяться у кілька етапів на основі 150 л на добу із витрати рідини на людину. Насамперед, розрахунок проводиться із середньої витрати на одного жителя, який користуватиметься 7 хв. на день душем, 5 хв. – Біде або ванній. Виходячи з цих показників без урахування побутової техніки, середня витрата становитиме 370 л за одну добу. Таким чином ця цифра множиться на кількість членів сім’ї, що проживають, щоб отримати необхідний в результаті обсяг септика.

Необхідний обсяг септика для дачі набагато простіше обчислити, оскільки проживання на періодичному об’єкті. І часто встановлюють на дачі багатофункціональні пристрої, вибір яких ґрунтується на показниках обсягу утилізації за один раз асенізаторною технікою.

Розрахунок обсягу очищувача для лазні

Багато сучасних людей все більше вибирають здоровий спосіб життя, воліючи навіть на дачній ділянці облаштувати сауну чи лазню. У зв’язку з цим витрати води значно збільшуються. Тому для ефективної роботи локальної каналізації до розрахунків необхідно додати обсяг автономного пристрою для лазні. У цьому випадку краще застосовувати двокамерні знищувачі або станцію біологічного очищення. Мінімальною для лазні витратою прийнято вважати – 100 л/1 день на одного користувача, тому продуктивність має бути вищою на 300 л/1 добу. Розміщення очисної ємності необхідно проводити від лазні на невеликій відстані для зручного підключення каналізації. Якщо є поруч колодязь, то відстань до нього може не перевищувати 10 м-коду. Найчастіше для сауни або лазні купують пластикові пристрої або септик з бетонних кілець, вважаючи його більш надійним, довговічним і міцним.

Септики від компанії «Акваторія»

Скористатися послугами з придбання, облаштування септиків у Києві та Київській області можна в інженерно-геологічній компанії «Акваторія». Адже довіряти такі питання слід професіоналам, які мають спеціальні знання, дозвільні документи та досвід роботи в даній сфері. Системи таких торгових марок, як АкваПласт, Акватек-Україна, Bioseptic, Топас-Україна показують себе як надійний і хороший вибір при установці септиків. У каталозі товарів на нашому сайті представлено обладнання відомих брендів, а менеджери допоможуть визначитися з вибором та запропонують найкраще рішення для вашої ділянки. Вся продукція встановлюється із наданням гарантії за привабливою ціною.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг Ви можете у нас.

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

    Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    необхідно замовити послугу? Заповніть форму і ми
    направимо Вам розрахунок
    протягом години

      Або Подзвоніть нам +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10

      Де ми працюємо

        Замовити дзвінок

        Або перетелефонуйте нам,
        з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

          Хочете дізнатися вартість послуги?

          Заповніть форму
          і ми вам відповімо
          протягом 30 хвилин
          Виберіть послугу(можно выбрать до 3 услуг)

          Або Перезвоніть нам,
          з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

            Хочете замовити послугу?

            Заповніть форму
            і ми вам відповімо
            протягом 30 хвилин

            або Позвоніть нам,
            с 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

              Відправити заявку!!!

              Або Перезвоніть нам,
              з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40