Кожен власник приватного будинку хоче знайти ефективне, але недороге рішення для облаштування каналізації. Найпростіший, дешевий і надійний варіант – септик або споруда для очищення побутових стоків з бетонних кілець. Фахівці компанії «Акваторія» знають, як зробити септик із бетонних кілець. Тому на нашому веб-сайті можна переглянути відео з рекомендаціями професіоналів, прочитати пізнавальні статті та замовити облаштування каналізації у Києві та області за адекватною ціною.
Плюси та мінуси конструкції
Бетонні кільця – основний елемент каналізаційної конструкції, з якого споруджуються міцні та стійкі до агресивних впливів резервуари. Готовим септикам властиві ті ж плюси, що і кільцям з яких вони створені:
ціна, доступна для власників приватної нерухомості з обмеженим бюджетом;
добротність та довговічність, забезпечена здатністю бетону витримувати підвищений тиск і не вступати в контакт з екосередовищем;
герметичність, забезпечена щільним приляганням швів;
установка на будь-яких ґрунтах.
До мінусів можна віднести масивність кілець, яка ускладнює складання та ймовірність втрати захисних функцій через розгерметизацію швів або виникнення тріщин.
Влаштування септика з кілець
Каналізація з бетонних кілець є нескладною для зведення конструкцією з однієї, двох або трьох послідовно встановлених накопичувальних камер.
Перший варіант підходить для заміської нерухомості сезонного проживання з малими обсягами стоків, близьким розташуванням ґрунтових вод до поверхні землі або глинистими ґрунтами, що домінують на ділянці.
Варіанти із двома та трьома камерами встановлюють у приватних будинках, призначених для постійного проживання з великою кількістю стоків. У першій камері відбувається прийом та процес очищення відходів за допомогою аеробного бродіння без доступу кисню. Друга камера грає роль відстійника, в якому осідають мікрочастинки органіки, що розклалася. Очищена вода надходить у дренажну камеру і просочується в ґрунт через технологічні отвори.
Правильне встановлення колодязів зводить до мінімуму потребу в чищенні, додатковому обслуговуванні та відкачуванні. Досягти бажаного результату допоможуть фахівці компанії «Акваторія».
Правила розміщення та складання
Місце для встановлення каналізаційної конструкції вибирають з урахуванням нормативів СНіП та СанПіН, щоб запобігти проникненню відходів органіки у воду, призначену для пиття та ґрунт – для висадки рослин. Безперебійне функціонування та довговічність каналізації забезпечить дотримання нескладних вимог:
зазори між кільцями для заповнення бітумом від 50 см;
прошарок з піску та гравію для стабілізації конструкції та аварійного відведення води;
ретельна герметизація швів.
Складання каналізації відбувається у певній послідовності, у якій можна виділити кілька ключових моментів.
Робочий процес передує розрахунок продуктивності, що враховує кількість людей, добовий обсяг водоспоживання та час, необхідний відстою стоків. Отриманий результат впливає на вибір кілець, які повинні вмістити розрахований об’єм рідини.
Після підготовки котловану строго вертикально встановлюють нижнє кільце і у разі відсутності дна роблять бетонну стяжку. Кільця обробляють, а стики герметизують спеціальними просоченнями та складами.
Труби укладають у підготовлені траншеї нижче точки промерзання під нахилом, що дозволяє самоплив і запобігає застою рідини.
Ретельність підготовки та суворе дотримання правил гарантують тривалу роботу каналізації без залучення ремонтників та асенізаторської техніки.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг Ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.