Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Геотермальні теплові насоси - вибір оптимальної системи опалення, типи

Геотермальні теплові насоси - вибір оптимальної системи опалення, типи
Геотермальні теплові насоси - вибір оптимальної системи опалення, типи
контент-менеджер
серпня 6.2016
0 Коментар

Тепловий насос переносить і перетворює теплову енергію землі з низькопотенційної у придатну для системи опалення та водопостачання. Пристрій працює аналогічно холодильнику. В роботі задіяні конденсатор і випарник. Перший виділяє тепло і віддає його користувачу, другий - утилізує холод. Геотермальні насоси на сьогоднішній день стали перспективним, енергозберігаючим джерелом поновлюваної енергії. Вони не приносять шкоди екології, не виділяють шкідливих речовин, використовують сучасні та безпечні холодоагенти. Спектр завдань, які вирішує дане обладнання дуже широкий - це опалення через батареї або тепла підлога, гаряча вода, кондиціювання.

Вибір оптимальної системи опалення

За принципом пристрою геотермальні насоси підрозділяють на:

  1. Компресійні - працюють з використанням електроенергії і приводяться в дію механічною тягою. Вони широко поширені, в процесі отримання тепла задіяний замкнутий цикл: випаровування, стискання, конденсація і розширен
  2. Абсорбція (бромістолітієві) - задіють в процесі отримання тепла різні абсорбуючі розчини (наприклад, бромід літію) і можуть працювати на різних джерелах енергії, таких як дизпаливо, газ, пар, вихлопні гази або дим. Порівняно з компресійними системами вони мінімально споживають електроенергію, використовують відходи виробництва (гаряча вода, дим, газ), повністю автоматизовані і довговічні (20 років), екологічно безпечні. При цьому є у абсорбційних машин і ряд недоліків - більш висока ціна, потреба в джерелі теплової енергії з високою температурою (наприклад, гази з виробництва) і менша ефективність.

При виборі системи геотермального опалення приватних будинків більшість споживачів воліють ставити компресійні системи, а для виробництв може бути актуальним другий варіант.


ewq

За типом компресора теплові насоси можуть бути відкриті відцентрові і поршневі, напівгерметичні і герметичні. Перший тип забезпечує потужність від 300 до 3000 кВт і дає найвищу ефективність.

За формою використання теплообмінної рідини насоси можуть бути замкнутого або відкритого типу. Перші можуть поділятися на горизонтальні, вертикальні і водні, другі - тільки водні, так як використовують в якості теплообмінника природні води, які повертаються в джерело.

Найбільш поширені вертикальні геотермальні системи замкнутого типу. Вони на практиці довели свою ефективність, простоту облаштування і експлуатації. Для їх створення застосовується буріння свердловин глибиною від 30 до 150 м, колектор розміщується вертикально, займаючи мінімум корисної площі ділянки. Установка не залежить від погоди і практично не вимагає експлуатаційних витрат. Режим опалення взимку може перемикатися на кондиціонування в теплу пору року. Геотермальні теплові насоси більш ефективні, ніж повітряні аналоги.

За фірмам виробників вибір величезний - на ринку представлені насосы Waterkotte, NIBE, Stiebel Eltron, Viessmann, Danfoss, Vaillant, OCHSNER і ін. Ціни залежать від потужності і технічних параметрів обладнання.

Отримати консультацію з питань проектування, буріння свердловин та монтажу теплових насосів ви можете у нас;

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.