Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Тепловой насос «Вода-Вода»: Принцип работи

Тепловой насос «Вода-Вода»: Принцип работи
Тепловой насос «Вода-Вода»: Принцип работи
контент-менеджер
грудня 7.2022
0 Коментар

У багатьох містах Європи вже досить довгий період використовується теплова енергія води для облаштування опалювальних систем та підігріву води. Найчастіше з цією метою встановлюється тепловий насос (ТН), який бере розсіяну енергію з морських чи підземних вод.

Сучасні компактні ТН дозволяють повністю задовольнити потребу в теплі та гарячій воді приватного будинку або заміського котеджу. Такі системи можуть відбирати низькопотенційне тепло з різних джерел води: озера, річки, підземних водойм, ставка, технічної чи стічної води. Агрегати характеризуються оптимальним співвідношенням ціни та якості: на 1 кВт електроенергії вони можуть видати від 3 до 5 кВт тепла.

РІЗНОВИДИ КОНТУРУ ДЛЯ ТН «ВОДА-ВОДА»

Конструкція зондів для одержання теплової енергії може різнитися залежно від джерела:

  • у разі використання наземних джерел слід прокладати систему трубопроводів, розташовану горизонтально. При цьому важливо, щоб дальність до водоймища не була більше 100 метрів, оскільки більша відстань знизить рентабельність використання системи. У такому разі слід занурити закритий контур нижче, ніж земля промерзає;
  • у разі використання підземних джерел слід бурити дві свердловини (скидання та забору води), через що процедура облаштування трохи ускладнюється. Перевагою такої системи є стабільна температура, яка не залежить від сезону та погоди. У цьому випадку використовується відкритий контур. Систему такого типу слід регулярно прочищати для уникнення поломок та засмічень.
  • У разі використання стічної або технічної води обов'язково слід встановлювати проміжний бак для теплообміну, який попередньо очищатиме воду від забруднень, щоб уникнути поломок.

Вибір різновиду зонда залежить від відстані до найближчого водоймища, його виду та глибини, а також особливостей будови.

ПРИНЦИП ДІЇ ТН «ВОДА-ВОДА»

Усі ТН схожі за своєю конструкцією. Приміщення опалюється за допомогою передачі тепла від низькотемпературного джерела до високотемпературного з використанням електрики.

Опалювальна система з тепловим насосом включає три контури:

  1. Первинний , завдяки якому відбирається тепло із води.
  2. Контур ТН, що працює завдяки циркуляції фреону.
  3. Контур опалення.

Контур ТН: особливості функціонування

Складовими елементами ТН виступають дрос , конденсатор, випарник та компресор. Фреон під дією температури стає газоподібним, а переходячи в компресор відбувається стиск та підвищення його температури. Після проходження через конденсатор, холодоагент передає опалювальній системі тепло, внаслідок чого охолоджується та переходить у рідкий стан. Дрос сприяє зниженню рівня тиску та температури, щоб цикл почався заново.

Агрегат працює завдяки автоматичному управлінню, тому вам не потрібно постійно контролювати систему. Це екологічне , економічне, а також комфортне використання обладнання.

Отримати консультацію з питань проектування, буріння свердловин та монтажу теплових насосів ви можете у нас;

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.