Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - У чому відмінність водоносних горизонтів

У чому відмінність водоносних горизонтів
У чому відмінність водоносних горизонтів
контент-менеджер
квітня 28.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Як правило, незначна частина підземних вод може забезпечити достатній запас для свердловини. Саме тому процес буріння повинні виконувати професіонали, які розбираються в розбіжностях підземних вод і можуть визначити, який водоносний горизонт буде достатнім для потреб того чи іншого об'єкта.

Що таке водоносний горизонт

Водоносний горизонт - це підземна природна область, здатна накопичувати воду в порах порід, з яких він складається. Всім відомо, що підземні грунти чергуються пластами, в яких можуть потрапляти пісок, глина, вапняк, ракушняк, сланець, галька, граніт і інші породи. Залежно від їх щільності і набору елементів пласти можуть бути водонепроникними, слабоводопроникними і водоносними горизонтами. Зрозуміло, перший вид пластів водотривкий, не дає воді проникати в глиб, другий пропускає не значну регіональну міграцію підземних вод, але не створює запасу для свердловинного колодязя, ну а водоносний горизонт забезпечує збереження і переміщення рідини. Підземні води також класифікуються, як напірні (артезіанські), безнапірні (міжпластові) і підвішені.

Водоносні горизонти однозначно розміщуються на водотривких, погано проникних породах, які називаються підошвою водоноса.

  • 1 -верховодка
  • 2 - основний водоносний горизонт
  • 3 - водотривких порода (підошва) 
  • 4 - водопроникна порода
 

Чим відрізняються водоносні горизонти

Не варто розраховувати, що потрапляючи на будь-який водоносний горизонт, можна мати значний запас питної води. Пустельна місцевість може давати продуктивність водоноса 90-100 галл / добу, а річкові долини з наявністю порід з гравію постачають мільйони галонів через водяні свердловини за той же час.

Багато гідрогеологів вивчають будову водоносних горизонтів, показуючи, що всі вони дуже різноманітні - складені з осадових розпушених порід, залишків вивержень щільної лави з тріщинами, пористих пісковиків, вапняків і т.д. На око здається, що всі водоноси однакові, однорідні, складаються з пористих шарів і розміщуються горизонтально, але на практиці це не так. Як і все в природі, водоносні горизонти - унікальні і не мають чіткої і рівної послідовності розміщення, вони таять в собі безліч властивостей і форм, що визначають запаси води.

З практичного досвіду бурильників свердловин і гідрогеологів відомо, що води верховодки (першого водоносного горизонту від поверхні) або грунтові води, не досить гарні для постійного споживання людиною. Вони можуть накопичувати шкідливі мікроорганізми, відходи життєдіяльності та промисловості людей, а також здатні пересихати і зменшуються в посушливі сезони. При бурінні свердловини вони ізолюються обсадними трубами для збереження чистоти нижнього водоносного горизонту. Артезіанські водоносні горизонти розташовуються між водотривкими шарами і не забруднюються з поверхні.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.