Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Тампонаж артезіанських свердловин

Тампонаж артезіанських свердловин
Тампонаж артезіанських свердловин
контент-менеджер
березня 3.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Варіанти тампонажу водозабірних свердловин

 1. Тампонування зовнішньої порожнини за обсадної колоною з метою протекції водного колодязя від верховодки і грунтових вод. Це стандартна процедура, в ході якої шахта отримує додаткову зовнішню захист від проникнення хімічних і біологічних речовин.
 2. Тампонування стовбура водозабірної свердловини з метою ліквідації, застосовується для запобігання водного пласта від зараження. Розглянемо цей варіант докладніше.

Чому не можна просто забути про стару свердловині

Після тривалої експлуатації глибинна шахта поступово втрачає свою продуктивність і приходить в непридатність. Приблизно через 25 років після заснування, а також в разі неправильного облаштування, поганої якості матеріалів або інших причин вироблення може вимагати або відновлення, або ліквідації (тампонажу свердловини). І другий варіант у багатьох випадках більш прийнятний, так як коштує набагато дешевше. Відновлення джерела обходиться близько 80% вартості створення нової свердловини (капремонт, заміна обсадних труб, очистка), що не гарантуючи тривалість подальшої служби.

Внутрішня комплектація шахти сильно забруднює водний горизонт після закінчення терміну експлуатації. Корозійні процеси руйнують начинку свердловини, і без ліквідаційного тампонажу вона стає джерелом хімічного підземного забруднення води. Сусідні колодязі, які отримують її з того ж горизонту, отруюються продуктами розпаду старої шахти. Також можливо біологічне забруднення від застояного в фільтрах мулу і мікроорганізмів.

tamponaj

 Підстави для тампонажу артезіанських свердловин:

 • економічна необґрунтованість Водопостачання;
 • відсутність необхідності відновлення джерела;
 • дефекти конструкції і низький дебет води;
 • руйнування обсадної колони;
 • загроза забруднення навколишнього середовища;
 • необхідність тампонажу свердловин, створених з пробної метою.

Компанія «Акваторія» пропонує оперативний ліквідаційний тампонаж артезіанської свердловини - повне блокування водоносного горизонту за допомогою установки цементного мосту. Порожнина між обсадними трубами і шахтою тампонується цементної, глинистої або пластичної сумішшю. Ціна тампонажу свердловини - найдоступніша в Україні.

Види джерел, які потребують ліквідації:

 1. розвідувальні, створені з метою аналізу параметрів водного горизонту;

 2. артезіанські колодязі, у яких закінчився термін експлуатації;

 3. аварійні і не підлягають відновленню через конструктивних особливостей;

      4.  технологічно і економічно необгрунтовані в експлуатації, в тому числі створені з порушенням умов ліцензування.  

Послідовність робіт і особливості тампонажу свердловин на воду

      1. геофізична оцінка технічного стану свердловини, аналізи й експертиза;

      2. складання проекту і кошторису на тампонаж свердловини;

      3. підготовка території для виконання ліквідації шахти;

      4. технічний процес вилучення та демонтажу обладнання, а також оперативної ліквідації глибинного колодязя.

У процесі роботи фахівці облаштовують циркуляційних систем, відкачують воду і витягують сторонні предмети. Піщана пробка разбурюєтся, колодязь промивається водою і дезінфікується. Фільтруюча частина шахти засипається піском (гравієм), проводиться розкопка шурфу (з подальшою зворотною засипкою). Обсадна колона обрізається, в порожнину за нею закачується цементно-глинистий або пластичний розчин, привариваются заглушки. Над місцем розташування вироблення залишається рівна територія, яка може застосовуватися під господарські цілі.

tamponaj
 

Фахівці Акваторії мають великий досвід у плані ліквідації водозабірних свердловин. Вони нададуть грамотні консультації та дадуть відповіді питання, пов'язані з застосовуваними технологіями ліквідації.

 

 Кошторис і проект на тампонаж

Ціна на тампонажні роботи по свердловині визначається її глибиною і діаметром обсадних труб, складністю демонтажу, особливостями місцевості. Попередня розробка проекту та складання кошторисної документації дозволяє замовнику заздалегідь розуміти обсяг послуг і їх вартість. Для проведення всіх процедур використовуються лише перевірені технології, спеціальне сертифіковане обладнання, складається акт на тампонаж свердловини. 

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.