Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Методи буріння свердловин: різновиди

Методи буріння свердловин: різновиди
Методи буріння свердловин: різновиди
контент-менеджер
травня 8.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Облаштовуючи водопостачання у місцевості, де відсутня централізована система, найкращий варіант – свердловина. Це найбільш вигідний спосіб, для якого слід провести вертикальне буріння.

Щоб забезпечити будинок або садову ділянку водою, можна застосувати різноманітні технології буріння. Вибираючи спосіб, слід звертати увагу на специфіку ґрунту, а також призначення свердловини, від чого залежить її глибина.

Види бурових механізмів

Через розвиток технологій ручний спосіб практично не використовується. Щоб облаштувати свердловину, використовують долото, яке розбиває породу. Ґрунт витягується назовні двома способами: за допомогою промивання водою або тиску повітрям.

Механізоване буріння відрізняється на такі види:

 • Ударне;
 • обертальне;
 • Вібраційне.

Назва видів вказує на спосіб пробивання ґрунту та принцип дії бура. Найпопулярнішим способом є використання обертального бура, який характеризується ефективністю, простотою та економічністю.

Обертальне буріння може бути шнековим, колонковим і роторним.

Шнекове буріння: особливості

Шнековий спосіб передбачає розбиття породи шнеком з лопатями, які загвинчуються у ґрунт. Лопаті виштовхують ґрунт назовні, їх кут може бути від 30 до 90 градусів. Визначення кута відбувається залежно від типу ґрунту.

При цьому слід враховувати, що частина ґрунту залишається в свердловині, тому спосіб підійде на етапі буріння верхнього шару ґрунту. Метод ефективний для м'якої породи (на рівні 30 м) та середньо-щільної (до 20 м). Щоб стінки свердловини не обсипалися, слід встановити спеціальні обсадні труби. Забороняється використання методу на скельних породах.

Переваги способу:

 • швидкість проведення робіт;
 • Простота конструкції;
 • Позбавлення ґрунту в момент буріння;
 • Можливість використовувати ручний інструмент;
 • Можливість формування свердловини на обмеженому просторі.

Недоліком є потреба додаткових очисних робіт від ґрунту, а також заборона на використання методу при скельних та сипких породах.

Колонкове буріння: особливості

Цей спосіб ефективний для піщаної та глинистої породи. Грунт не дробиться у процесі роботи, а вилучається цілим пластом. Буріння відбувається за допомогою коронки, розміщеної наприкінці труби.

Необхідним є додавання глиняної суміші чи води для спрощення роботи. Також можливе продування повітрям. Можна використовувати метод для створення глибокої свердловини (1 км), для чого використовуються великі автомобілі ( Крази або КамАЗи).

Перевагами способу є:

 • Висока продуктивність;
 • Швидкість роботи;
 • Компактність інструменту для буріння;
 • Можливість використовувати при скельних породах (з використанням алмазної коронки);
 • Здатність пробурити велику діаметром свердловину.

Недоліком способу вважається відсутність можливості використовувати метод, якщо грунт пухкий і насичений вологою.

Ударно-канатне буріння: специфіка

Найбільш давній спосіб, який залишається досі актуальним. У роботі використовується желонка та спеціальні склянки для здійснення забивних рухів. За допомогою ударів по ґрунту формується свердловина, а після кожного удару желонка піднімається назовні та дістає породу.

Можна використовувати метод на піщаних, глинистих, в'язких ґрунтах. Свердловина може бути глибиною до 300 м-коду.

Перевагами способу є:

 • Можливість одержати воду на великій глибині;
 • Можливість працювати без розчину глини;
 • Відсутність потреби обладнати місце.
 • Можливість використовувати на різній породі.

Основними недоліками вважаються витрати праці та часу щодо проведення робіт.

Роторне буріння (шарошкове): особливості

Можливість використовувати для формування свердловини, максимальна глибина якої – 150 м. Для роботи бурова установка з'єднується із долотом. Ґрунт може вилучатися завдяки промиванню водою (прямий чи зворотний метод).

Спосіб може використовуватися на ґрунті скельного типу, при цьому важливо враховувати деяку специфіку: неможливість проводити роботи при температурі нижче нуля; обов'язкове уточнення інформації та специфіку породи (тип, глибина знаходження води); має бути технічна вода, щоб промивати свердловину.

Перевагами способу є:

 • швидкість проведення робіт;
 • Мінімальне використання електроенергії;
 • Високий рівень якості;
 • Можливість досягти діаметра 2 м.

Недоліком способу є обов'язкове промивання водою, що є обмеженням для застосування такої технології.

Як вибрати метод буріння

Вибір методу формування свердловини залежить від індивідуальних особливостей ділянки та ґрунту. Так, використання шнекового способу можливе, якщо грунт середньощільний або м'який. Колонковий метод ефективніший для глинистих грунтів. Роторний спосіб більш прийнятний на твердих ґрунтах.

Для отримання найефективнішого результату з найменшими фінансовими вкладеннями краще звертатися до фахівців, які зможуть провести якісний аналіз та оцінку ділянки, щоб визначити спосіб буріння.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.