Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Способи буріння свердловин

Способи буріння свердловин
Способи буріння свердловин
контент-менеджер
травня 8.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Існують різні способи свердління свердловин на воду, вони мають свої особливості і переваги, вибираються в залежності від ситуації, складу грунтів і місця буріння.

Роторний спосіб - в основному представляє собою роботу обладнання, такого як УРБ-2А2, що обертає бурові штанги силою ротора. При цьому способі долото обертається, заглиблюючись в грунт під навантаженням важких бурильних штанг, використовується додаткова промивка та порода, перетворена в рідку кашу піднімається на поверхню.

Ударно-канатний спосіб - передбачає застосування снарядів - желонок або забивних склянок, які різко кидаються в свердловину, всередину них набивається грунт і піднімається нагору за допомогою канатів. Желонка відрізняється від склянки наявністю клапана, який утримує розбиту породу всередині. Желонка більше підходить для піщаних грунтів, а стакан для глинистих, які добре застигають у формі і піднімаються наверх. Кам'янисті пласти допомагає пробивати бурової патрон. Плюси цього варіанту - мінімум займаного місця і наявність переносних бурових верстатів.

Канал-обертальне буріння - так зване водне буріння із забурником. Порожня штанга проникає в ґрунти, на її кінці знаходиться забурник, грунт виводиться наверх з промиванням бентонітовою водою через відстійник. Це дозволяє не використовувати велику кількість води для промивання завдяки її обороту і відразу закріплює стінки колодязя бентонітом. Спосіб використовується з переносним буровим обладнанням в місцях з важким доступом, в підвалах.

Гідробуріння - аналог попереднього, тільки без забурника. Технологія передбачає розмивання порід великим тиском води, використовується на пухких грунтах і на глибину до 15-20м.

Шнекове - обертання шнека (широкого бура або долота з 2-3 лопатями) руйнує породу і піднімає її нагору. Спосіб часто використовується для геолого-інженерних вишукувань. На сипучих грунтах важко глибоке свердління цим методом, а ось на глинистих - вдале. Небезпеки - підземні валуни і вапнякові прошарки.

Перфоративне буріння використовується для створення свердловини-голки або абісанського колодязя. Це тонка труба, що подає 1-3 кубометра води в годину. В землю забивається залізна труба, що складається з шматків різної довжини зі з'єднанням муфтами. Для поглиблення труби в землю на 10-12 м застосовують металеві прути (штанги) і бабки (вантажі з внутрішнім отвором). Зверху до труби підключається самовсмоктувальний насос.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.