Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Навіщо потрібна консервація або ліквідація свердловин

Навіщо потрібна консервація або ліквідація свердловин
Навіщо потрібна консервація або ліквідація свердловин
контент-менеджер
липня 6.2019
0 Коментар

Буріння артезіанських свердловин проводиться з зачіпанням декількох водоносних пластів. При грамотному монтажі гідротехнічної конструкції, регулярному її обслуговуванні і правильної експлуатації навколишнього середовища і надр не завдають шкоди. До важливих питань безпеки будь-якої держави і його населення відноситься збереження природних запасів питної чистої води, яка розташована на глибоко залягають горизонтах. Щоб запобігти забруднення, що представляють загрозу екологічної, епідеміологічної обстановки району, необхідно проводити своєчасно тампонаж свердловин покинутого або аварійного стану. Причина в тому, що через зруйновані, зношені стіни конструкцій проникають в природний водний джерело різні види забруднень, в тому числі, біологічні, хімічні та інші. Комплекс заходів, що проводиться з виведення з експлуатації свердловини конструкції, забезпечить надійним захистом артезіанського горизонту. Якщо вам потрібно тампонаж артезіанських свердловин, пропонуємо скористатися послугами професіоналів компанії "Акваторія".

Підстави для консервації, ліквідації

Проведення ліквідаційних робіт або консервації вийшли з ладу, є сьогодні одним з обов'язкових умов. Це гарантує запобігання можливості змішування водоносних шарів. Деякі свердловини можуть підлягати тимчасової консервації, а інші повинні бути ліквідовані. До тимчасової консервації відноситься наступний тип конструкцій:

 • які тимчасово припинили роботу;
 • розвідувальні, які виконали свої функції по дослідженню надр. Через час вони можуть використовуватися для видобутку води;
 • фонтануючі через підвищення внутріпластового тиску

Ліквідаційний тампонаж свердловин проводиться для таких споруд, як:

 • вичерпали ресурси, нерентабельні;
 • з малим діаметром тимчасового призначення, які замінені на стаціонарні;
 • аварійні, що не підлягають ремонту;
 • геолого-розвідувальні, які не плануються для постійного використання;
 • пробурені з порушенням технології будівництва, а також геологічних, санітарних та екологічних норм;
 • піддають ризикам зараження джерела поглинають.

За законодавством на власника конструкцій, які перебувають у приватній власності, покладається вирішення організаційних, фінансових питань, що стосуються ліквідаційних робіт і консервації свердловин.

Тампонаж свердловини: етапи процедури

Офіційна процедура введення гідротехнічної споруди в експлуатацію проводиться на підставі наявних у власника набору документів. Їх необхідно зберігати весь термін служби з регулярними відмітками про факти перевірок, ремонтних і профілактичних робіт. Проведення фінішної або тимчасової консервації виконується тільки кваліфікованими фахівцями, що володіють досвідом, знаннями технологій з наявністю необхідної техніки, матеріалів. Комплекс заходів по ліквідації або консервації виконується в кілька основних етапів.

 • Проектування. Складання та затвердження проекту здійснюється на підставі даних техпаспорта свердловини, результатів гідрогеологічних досліджень.
 • Підготовчі роботи проводяться на майданчику з монтуванням бурового і циркуляційного спеціалізованого обладнання. Проводиться відкачка залишків води з видаленням сміття з колодязя, після чого з разбуренной пробки очищається від корозійних продуктів, відкладень внутрішній обсяг конструкції. Потім проводиться промивка, дезинфекція із застосуванням хлорно-вапняного розчину. На завершення фільтраційна частину засипається будівельним сипучим матеріалом, в тому числі, піском, щебенем або гравієм.
 • Тампонаж артезіанських свердловин здійснюється цементуванням - заливанням розчину до рівня гирла. Демонтується обсадная труба з зовнішньої частини, після чого заглушкою закривається зріз. Наступним кроком буде викопування неглибокого захисного шурфу навколо свердловини, а поверх її формується бетонна тумба невеликих розмірів. Зверху встановлюється інформаційна табличка із зазначенням дати ліквідації, а також контактною інформацією організації, яка виконувала роботи.
 • Оформлення документів. Акт ліквідації складається із завершення та результатами проведених процедур. На підставі цього документа і поінформування заінтересованих державних структур здійснюється зняття з обліку свердловини конструкції.

На формування бюджету консервації, буріння свердловин впливають кілька факторів, включаючи: технічне, санітарний стан, розміри перетину водозабірної труби, глибина забою, обсадна колона, тип ґрунту, вартість матеріалів і робіт. За розумною ціною з високою якістю проведення тампонажу свердловини в Україні впорається наша компанія.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.