Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як обслуговувати свердловину на дачі

Як обслуговувати свердловину на дачі
Як обслуговувати свердловину на дачі
контент-менеджер
серпня 19.2017
0 Коментар

Дачний період зазвичай обмежений теплим сезоном і про те, як обслуговувати свердловину на дачі, замислюються багато власників дачних ділянок. Автономне водопостачання заміського будиночка дає масу переваг - це і комфортний душ і чиста питна вода, і можливість поливу ділянки саду з городом. Але з огляду на тип, особливості розміщення свердловини, період її функціонування, варто подбати про дачне джерело, знаючи, що тривалий простій свердловини небажаний.

У процесі поточної експлуатації для неглибоких дачних свердловин (10-20м) характерно замулювання, особливо при використанні вібраційних насосів. Якщо не проводити чистку та профілактику, водоприток значно зменшується і навіть може припинитися. Так як вода не використовується кожен день, відкладення накопичуються, і може знадобитися обслуговування - капітальна хімічна або механічна очистка.

Глибокі артезіанські колодязі замулюються менше і служать довше, однак для них характерні мінеральні відкладення на фільтрах і обладнанні, які також не можна залишати без уваги.

Дачна свердловина взимку

Для дачної свердловини існує два варіанти зимівлі: тимчасова консервація без демонтажу обладнання або з його отриманням.

Варіант перший - у вас немає можливості дістати насос і від'єднати його.

У такому випадку рекомендується відключити насос від мережі і спустити воду з накопичувального бака, закрити всі крани і перевірити рівень тиску в системі. При весняному пуску потрібно плавно збільшити величину водовідбору від мінімального до рекомендованого і прокачати свердловину.

Цей варіант не дуже хороший, тому що відсутнє належне обслуговування, ревізія і очищення обладнання, а шахта буде простоювати цілий сезон з насосом в воді.

Варіант другий - демонтаж насосного обладнання

  • Після відпрацьованого сезону варто підняти погружной насос, оглянути його стан і при необхідності очистити;
  • Всі знімні елементи системи від'єднуються і відправляються на зберігання в сухе, захищене від вологості місце;
  • Кесон і весь водопровід оглядається на предмет витоків, дефектів.
  • Вода з гідробака спускається;
  • При необхідності проводиться промивка свердловини (можна виконати її навесні).
  • При пуску свердловини в роботу обладнання встановлюється на місце, оголовок герметично закривається і проводиться плавний запуск, при якому важливо контролювати тиск в системі.

Якщо всі компоненти не мають видимих ​​ушкоджень і працюють справно, обслуговування дачної свердловини цілком можна виконувати самостійно, але при погіршенні дебету води, проблем з тиском або видимих ​​дефектах варто, не відкладаючи звернутися за допомогою до фахівців.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.