Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Як виконується очищення води зі свердловини

Як виконується очищення води зі свердловини
Як виконується очищення води зі свердловини
контент-менеджер
березня 16.2018
0 Коментар
 

Деякі люди вважають, що воду з артезіанської свердловини можна вживати для пиття, не очищаючи і не готуючи її попередньо. Однак навіть в глибокій свердловині може бути присутнім небезпечна мікрофлора, перебувати високі концентрації заліза та інших речовин.

Навіщо чистять свердловину?

Безпека і чистоту свердловини води неможливо побачити неозброєним оком. Навіть в разі розташування ділянки в заповідній зоні не виключається надмірна мінералізація води. Визначити, чи є безпечною вода зі свердловини, можна тільки в лабораторних умовах, взявши попередньо необхідні проби.

Підвищені концентрації металів і мінералів в воді - не найстрашніше. Набагато небезпечніші патогенні мікроорганізми, які порушують нормальне функціонування органів шлунково-кишкового тракту, викликають алергічні реакції і інфекційні захворювання.

  • нітратів

Норма - до 45 мг / л. Для води, яка застосовується в дитячих установах, норма знижується в 4,5 рази. Підвищена концентрація нітратів справляє негативний вплив на серце і судини.

  • надмірної мінералізації

Вода стає більш солоною, але остаточно визначають мінералізацію лабораторні дослідження. Норма - до 1000 мг / л.

  • небезпечних бактерій

Йдеться про лямблії, Коліфагів, що викликає дизентерію, холеру і ін. В воді їх бути не повинно взагалі.

надлишкової концентрації заліза.

Визначається за допомогою аналізу. Норма - до 0,6 мг / л.

  • сірководню

Воду з сірководнем заборонено не тільки пити, але і застосовувати для задоволення побутових потреб. Відрізняється специфічним тухловатим запахом.

  • підвищеної жорсткості

Норма - до 7,0 мг-екв. / Л. Надмірно жорстка вода негативно впливає на шкіру і волосся, стає причиною зниження імунітету, призводить до поломок побутової техніки.

Забруднену воду не можна відрізнити від чистої без використання лабораторних методів. У воді відсутні видимі домішки, запахи. Смак води теж часто не змінюється. Тому важливо здавати воду на аналіз відразу після облаштування свердловини або після тривалої перерви в експлуатації свердловини.

Воду часто забруднюють і речовини, які визначаються візуально. Маються на увазі механічні, органічні, синтетичні забруднення, зерна добрив, піску, вапна і т.д. І в цьому випадку вода потребує очищення.

Тільки фахівці повинні проводити діагностичні заходи і очищення води. Після визначення аналізом шкідливих домішок розробляється план очисних процедур. Залежно від виду домішок вибирається хімічний або механічний спосіб очищення, підбирається обладнання для фільтрації.

Як здійснюється чистка фільтра?

Часто потрібно очищення фільтра, який забруднюється при тривалому застосуванні. На сітці фільтру виникають відкладення, що впливають на смак води. Іноді фільтр заростає повністю, і подача води припиняється. Людина необізнана не може правильно визначити проблему і вибрати відповідний спосіб очищення.

Найбільш поширені:

  • механічний спосіб

Для очищення фільтра використовується пристрій, що нагадує металевий йорж. Робота здійснюється вручну і вимагає специфічних навичок.

  • хімічний спосіб

Застосовуються кислоти і реагенти в встановлених пропорціях, які призводять до поступового розчинення відкладень на сітці фільтру. Залишки відкладень потім змиваються водою у великих кількостях. Вид і концентрацію кислот правильно визначити може тільки професіонал. Спроба діяти самостійно чревата ушкодженням сітки і неповним видаленням хімічної речовини.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.